bugün

adaletin olmadığı yerde özgürlük olmaz.
kimse türkiye'de özgür değilim diyemez.özgürdür ama devletin izlediği kadar.dizi izleyebilirsin ama devletin istediği diziyi. konsere,festivale gidebilirsin ama devletin istediği konsere,festivale gidebilirsin. dinini yaşabilirsin ama devletin istediği yerlerde yaşabilirsin. mesela üniversiteye giderken yaşayamazsın.mesela dilini mi konuşacaksın? öyle cıllama yok,istediği dili konuşacaksın.
kürt kardeşlerimizden çok pkk'lıların en çok olmasını istediği olaydır,onların nasıl bir özgürlük istediği de gün gibi aşikardır.
kafeste kuş misalidir.
daha neyin özgürlüğü kardeşim. meclise pkk girer bölücülük girer adı demokrasi olur özgürlük olur , heryerde uluorta pkk gezer adı özgürlük olur. sikerim lan böyle özgürlüğü.
farazi bir şeydir. aynı bir masal.
cadde ortsında götümüzü açıp çaaap çaaap tokatlıyabiliyor muyuz hacı? yok. o zaman özgür değiliz. hayır ciddi bir şeyler yazmak niyetiyle girmiştim aslında başlığa ama olamadı nedense.
erciyes üniversitesinin kampüs sınırları dahilinde sigara satılmamasıdır. neymiş efendim, yasakmış!
türkiye ve özgürlük kelimelerini yan yana kullanmak bile heyecan veriyor. o kadar özgür bir ülkedir ki bütün aydınları, düşünürleri mapuslardadır. o kadar özgür bir ülke ki zamanın da düşündükleri için idam edilmiş, kurşuna dizilmiş, sakat bırakılmış vatandaşları vardır. O kadar özgür bir ülkedir ki o kadar... keşke anayasaya şu madde eklense Türksen; doğrusun, çalışkansın, özgürsün.. ama türk değilsen ve beynin bir organdan ibaret değilse geçmişler olsun.
jüpiterde yapılan organik tarım kadardır
daha ne diyeyim. bence çok iyi benzetme buldum.
Dünyanın en özgür ülkesidir türkiye eğer başınız da bir ampül varsa. Gözünüz para,ağzınız "allah kitap" diye bağırıyorsa(!)
kemalist olmayınca aşağılanmak, sünni değilsin diye dışlanmak, kendi dilinde konuştuğun için sürgün edilmek, işsiz kalıp vergi zamlarına yetişemediğin için kaçakçılık yapınca "şerefsiz" olmak vb. gibi pek çok demokratik hakların bir bütünüdür türkiye de özgürlük. dünyanın en özgür ülkesidir tc.
o da ne? (bkz: 404 not found)
bir devlet büyüğüne şehrin olay merkezi haline getirilmiş parkında öpüşüp öpüşemeyeceği sorabilecek düzeye gelmiştir.
Sınırı bilinmediği için şahsen fazla özgürlüğün tat kaçıran bir hak olduğunu düşünmekteyim. Şımarık bir çocuğun nasıl ki her istediği yerine getirildiğinde fayda değil zarar getiricekse aynı şekilde hep daha fazla özgürlük istemek toplumun yozlaşmasından başka birşeye yaramayacaktır. Olanla yetinelim demiyorum ama herşeyin bir sınırı var.
yoktur. tüm alanlarda inanılmaz bir sansür ve osmanlı baskısı vardır. bu yapı türk ün gayretleri ve aklıyla yıkılacaktır.
ne yapıp, ne istediginizle ilgilidir.adamlar teröre bile özgürlük diyor, nasıl olcek bu işler?.
Allah'ın izniyle, ak parti ve recep tayyip erdoğan vesilesiyle son 13 yılda gelmiştir.
Türkiye’de tam manasıyla özgürlük olamaz çünkü kültüründe yok.

Boşanmaların büyük bir kısmı ana-baba yüzündense o ülkede özgürlük olmaz. Bir erkek ya da kadın 30 yaşına da gelse özgür değildir. Ha evlenir gider nispeten özgür oldum der ama bu kez çoluk çocuk bağ olur. Bu işi en iyi yapan Avrupa ama neymiş orda da aile kavramı sıkıntıymış.

Hasılı özgürlük sadece ülkeyi yönetenlerin hükmünde değil en dipten gelir. Aileden gelir.