bugün

ördeğe, eşeğe köpeğe tecavüz eden sapkınlarla aynı ülkede yaşamaktan utanmaktır.
öncelikle kendinden utanmaktır zira bu ülkede bizler yaşıyoruz kötü giden her şeyde payımız var. ilk okulda hangi basit kuralla çevre temizliği yaptırıldı bizlere? "herkes kendi sırasının çevresini temizlesin" demek oluyor ki kötü giden bir şeyler varsa herkesin bir adım atması gerekir.
bu durumu yaşatan tek sebep, chatroulette takılan kroların hep türk olmasıdır.
7Den 70e herkeste var olan durumdur.
yaş ilerledikçe keşfettiğim yönüm.
aptalların arasında yaşamaktan rahatsız olmakla ilgili bir durumdur. japonyada kişi başına kitap okuma sayısı yılda 35 kitap iken ,türkiye'de 6 yılda 1 kitap okuyor ortalama bir insan.o kitap da büyük ihtimal bestseller bir aşk romanıdır.
Eğitim seviyesi yerlerde Türklüğünün kıymetini bilmeyen insanların içinde bulunduğu durumdur. Bunu söyleyen insanların çoğu alt sınıf insanıdır Türkiye'de size çok meraklı değil hani.
ne yazık ki ülkedeki insanların yapısından kaynaklanır ve aklı başında, uluslararası ilişkileri olan türklerin yaşadığı durumdur. eğer ben gibi mesai saatleri içinde onlarca yabancı ile konuşuyorsanız bu çok daha ağır basar, hatta mesai saatleri dışında da görüştüğünüz yabancı arkadaşlarınız varsa. türkiye de çekilip paylaşılan videoları gördükçe bana gelip sormaları, hakkımızda okudukları yazılarda benden fikir almaya çalışmaları ve benim açıklama yapmak zorunda kalmam ve daha neler neler. keşke türk insanında çük kadar akıl olsaydı diye çok düşündüm efendim, ama kişisel düşüncemdir: bu ülkede 4-5 milyon zeki ve orta halli insan dışında kalan kesim kesinlikle gerizekalı. keşke bu ülkede yaşayan insanlar ulusal imaj kavramından haberdar olacak kadar bile zeki olsalardı.. ayrıca arkadan gelen gençlikten de umudum yok benim, sırbistan da tanıdığım 15-16 yaşlarındaki çocuklardaki ingilizceyi duysanız şaşarsınız, bizde üniversite eğitimi almış insanlar kuramıyor o cümleleri. veya o yaştaki insanların ağırbaşlılıklarını kesinlikle ama kesinlikle bu ülke gençlerinde bulamazsınız.. daha neler neler.. umarım gelecek bizler için tahmin ettiğimden çok daha iyi olur..

http://www.youtube.com/watch?v=4Q69ltRENUA

edit: ayrıca diğer ülkelerdeki insanlar ulusal çıkarlar üzerine çalışırken, türkiye de kişisel çıkar adına devlet satılıyor. veya sizler kendinizi sağcı solcu, püskevitçi ampülcü diye bölerken, onlar ulusal düşünüyor. sizce bunlar da millet olarak nerelerde hata yaptığımızı ve utanılması gereken yanlarımızı göstermiyor mu?
bir beyin göçü sendromudur.
leş gibi yaşayan, hiçbir sike derman olamamış, hayattaki tek misyonu bilgisayar ekranına moron gibi bakıp göt büyütmek olan, kendi gibi düşünmeyeni cahil, yobaz diye niteleyen, kendi değer yargılarına yabancı, toplumuna bu kadar düşman, eleştirdiği insanların imkanları eline gelse daha kötüsünü yapacak olan insancıkların türkiye'den utanması durumudur.

ulan uğur mumcu, taner kışlalı gibi insanlar bu topraklardan utanmamıştır zamanında, senin yaşadığın olayların binlerce kötüsüne tanık oldukları, ölüm tehditleri aldıkları halde. savaşmaya devam etti onlar, yılmadılar. onların yaşadıklarının onda birini yaşamadığı halde toplumdan tiksinmek, pes etmek bambaşka bir şey olsa gerek.
asırlarca yaşanmak için savaşılan, kan dökülen bu topraklarda yaşamaktan utanmak kavatlıktan ibnelikten başka bir şey değildir. toprağa sormak lazım böyle kavatları ibneleri üstünde yaşattığından utanıyor mu diye.
ülkemden değil, ülkemi bu hale getiren insanlardan utanıyorum.
hainliktir.

utanıyorsan 2 şey yaparsın:

ya siktir olur gidersin ki - bunu çok isterim- , görürsün gününü. o çok medeni sandığın yerler nasılmış gerçekten anlarsın.

ya da utanmayacağın bir hale gelmesi için çaba gösterirsin. bu çabayı da klavye delikanlılığı ile değil eylemle yaparsın.

eylem demek sokağa çıkmak demek değil. en basiti: oy kullan!
Her geçen gün daha da katlanan duygudur. Hayatımın en güzel zamanlarını bir hapishanede geçiriyormuş gibi hissediyorum, sanki bir kabusun içindeyim de 19 yıldır uyanamıyorum.
Utanan gidebilir. Memleketimiz cennet gibi. Evet.
Alevilerde görülen hezeyan. Gezi parkında planları suya düştü tabi.
görsel
utanmamak için bir sebep bulmakta zorlanıyoruz işin doğrusu.