bugün

alın yazısıdır. burda dünyaya geldik burda öleceğiz. türk olmaktan gurur duyuyorum ne kadar yönetenlerimizden hoşnut olmasamda. ne kadar geçim zor olsada, ne mutlu türküm.
bizlere bu toprakları hiçbir karşılık beklemeden kanlarıyla sulayarak hediye eden insanlara, onların kemiklerini sızlatarak, göz göre göre ihanet eden insanların arkasından gitmek, sonunu ellerimizle hazırlamaktır. 1938 den beri bu ülkede yaşamak, çıkar çatışmalarına alet olmak, her türlü geriliğe, gericiliğe ortak olamktır. değer bilmemektir.
kısıtlama ve baskı yöntemiyle zulüm. since 1923
Paran varsa 10 numaradır....
işkencedir. paranız yoksa.
Beklentilerin insanı olmak kadar kötü şey yoktur hayatta... Fakat kahretsin ki hepimiz daha iyisini, daha güzelini bekler dururuz saplantılı bir şekilde. Hep ümitlerimiz vardır kırılmayı bekleyen ve elbette yüzme bilmeyen hayallerin sahipleriyiz.

Evet, Türkiye'de yaşamak her şeyden önce derinlikten yoksun olmayı gerektirir. Yüzeysel bakabilme, olduğu gibi kavrayabilme kolaylığı vardır benim ülkemde. Söylenen sözlerde, yapılan hareketlerde, takınılan tavırlarda kimse sizi yormaz. Ortada olan neyse "o" dur aslında... Gördüğünüz şeyi anlayın, anladığınız şeye istenilen tepkiyi verin yeter. Eğer derinlik arıyorsanız yaşamınızda çok yanlış yerdesiniz...

Kolaydır bir yönüyle Türkiye'de yaşamak. Verilen görevin, üstlendiğiniz sorumluluğun hakkını "mış" gibi yaparak verebileceğiniz nadir ülkelerden biridir burası. Üretmeniz, düşünmeniz, geliştirmeniz, sevmeniz değil sadece yapmanız beklenir. Seviyor-muş gibi yapın, saygı duyuyor-muş gibi davranın, çalışıyor-muş izlenimi verin yeter. işiteceğiniz alkışın, alacağınız taktirin ve tebriğin haddi hesabı yoktur. Kalbinizde ya da aklınızda olana değil, elinizde olana taliptir hemen herkes...

Aksayan bir şeyleri değiştirmek mi istiyorsunuz? Dışlanmak, hakaret görmek, iftiraya uğramak ve hatta canınızdan olmak gibi eğlenceli aksiyonlardan hoşlanıyorsanız tavsiye ederim, yok eğer "maceradan hazzetmem" diyorsanız bırakın dağınık kalsın!
Günübirlik yaşanır benim ülkemde. Bugün karnın doydu ise, bugün param olduysa, bugün işim rast gittiyse, bugün patronu gülümsediyse, bugün amiri tebrik ettiyse, bugün evde çorba piştiyse "şükürler olsun"... Değilse "Allah büyüktür" zaten.
Güvenliği en üst düzeyde yaşamanın diğer adıdır Türkiye. Mesela "cezai ehliyeti yoktur" ibareli raporuyla bizlerle beraber yaşayan potansiyel katillerimiz ve tecavüzcülerimiz vardır bizim. Otomobillere, trenlere oyun olsun diye taş atan çocuklarımız ve ölümcül şakalara kahkahalar atabilen arkadaşlarımız vardır. Kendisinin yiyemeyeceği şeyi satmaktan utanmayanlarımız ise rengidir yaşamlarımızın.

Evlenmenin, boşanmanın ve bir çocuğun yaşamıyla oynamanın çok kolay olduğu yerdir burası. Karısını, çocuğunu öldüresiye dövenleri şikayet edememenin diğer adıdır Türkiye.

Birilerinin daha fazla "eşit" olduğunu zor da olsa yutkunmaktır Türkiye'de yaşamak...

Avrupa ile Asya arasında köprü olmanın verdiği bir dezavantaj mıdır bilinmez lakin her şeyi ama her şeyi Avrupa'dan ve Asya'dan daha pahalıya kullanmak zorunda olmaktır Türkiye'de yaşamak.

Sıralanacak daha pek çok olumsuzluk vardır elbet lakin yoktur ülkemden güzeli... Eksikleri, kusurları, tüm çekilmez yanlarıyla benimdir ve vatanımdır sonuçta.

Bir gün mutlaka her şeyin güzel olacağı beklentisiyle... Saygılar.
cennetle cehennemdir her anlamda (bkz: türkiye de yaşamak).
hayatta kalma sanatı. ayırca; inat etme sanatı. ayrıca; ruh sağlığını koruma sanatı.
görsel
egemen bağış gibi birinin bakan olduğu ülkede yaşamanın verdiği utançla yaşamaktır.
türkiye de yaşamak dünyanın en boktan ve en pahalı internet sağlayıcılarına sahip olup 1 mbite 30 tl ödemek (aynı fiyata asya ülkelerinde 60 mbps internet sağlayabilirsiniz) , avrupaya bakış taş devrinden kalan alt yapı sistemlerini kullanmak, 2 liralık sigaraya 8 lira para vermek, dünyanın en pahalı benzinini kullanmak demektir.
türkiye'de yaşamak, dine küfür edersen ilerici, pkk'lıysan baş tacı, yok vatanını milletini seven bir türk vatandaşıysan ve türküm diyorsan faşist olmaktır.
(bkz: türkiye de yaşamak)
yeşil ışığın güvenilirliğini sorgulamaktır..
herkese renkli günler
Türkiye'de yaşamak "param olsa bu ülkede bir saniye durmam" demektir.
mucizedir. şansa yaşamaktır. bi bakınız versem, örneklesem site çöker bakınızlardan. ama her şeye rağmen en güzel coğrafyada yaşamaktır.
amerika başkanı obama, fransa başbakanı sarkozy, almanya başbakanı merkel ve türkiye başbakanı tayyip erdoğan bir konferansda bir araya gelirler..

ülkelerinin ekonomik durumunu paylaşırken ;

obama - benim ülkemde açlık sınırı 1.300 dolar. asgari ücret 1.700 dolar. bu insanlar 400 doları nerede harcıyolar bilmiyorum..

lafa merkel atlar - benim ülkemdede açlık sınırı 1.200 dolar. asgari ücret 1.700 dolar. 500 dolar nereye gidiyo bilmiyorum..

fransa başbakanı - bizde açlık sınırı 1.000 dolar. asgari ücret ise 1.300. bizde 300 doların nereye gittiği hakkında fikir sahibi değiliz..

gözler tayyip erdoğan'a çevrilmiştir..* saniyeler sonra lafa girer ;

- valla bizim ülkede açlık sınırı 1.400 tl. asgari ücret 720 tl. bizde bu insanlar 680 tl'yi nerden buluyo onu merak ediyoruz..

türkiye'de yaşamak imkansızı başarmaktır..
13 yaşından 103 yaşına kadar adaletten yoksun yaşamaktır.
Kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibidir.
din tabanlı bir ülkede yaşamaktır, halkı cahil olan bir ülkede yaşamaktır.
müslüman bir ülkede yaşamaktır .

bazı kafirlerin dağdan gelip bağdakini kovar gibi türklere dinlerini unutturup kafir bir ülkeye dönüştürme çabaları tarihte de olmadığı gibi yine olmayacak bir hayaldir bu kafir dediğimiz ruhsuz kesim için

boşuna denmemiş efendim ya sev ya terk et diye yani geldiğin deliğe geri dön yoksa osmanlı tokatı sert olur tarihte de olduğu gibi .
her gün binlerce tiyatral politik sahne karşısında aptal yerine konmaktır.
Devletin adım başı cami yapıp hastane yapmamasıdır.
türkiye de yaşamak demek , dünyanın geri kalan her ülkesinde rahat rahat at koşturmak demektir. zordur ülkemde yaşamak,
sabır ister.