bugün

bir gün gelecek muhakkak ki bu vatan topraklarından def edileceklerdir.

görsel

hani türk-kürt kardeşti ya?
hani bu vatan hepimizindi?
kafaları güzeldir. deli mi ne.
Irkciligin haddini astigi insan modelidir.
(bkz: dağdan gelip bağdakini kovmak)
dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışıyor ipneler.
halkların kardeşliği savunucularının türk düşmanlığı ittifakı olduğunu gösteren örnek.
türklere karşı böyle bir şey düşünmedim yani en azından ben böyle bir şey düşünmedim ve asla ayrımcılık yapmayız...
yobaz araplarla yaşamaktansa eğitimli ve modern türklerle yaşamayı tercih edirim.... bu ülkede ne bir kürt'ün nede bir türk'ün bu ülkeyi verket veya sizi istemiyoruz demeye hakkı yoktur.... hele ki bu ülkede binlerce yıl yaşamış türklere türkiye'yi terkedin demeye ne kürt, ne arap , ne alevi, ne pkk'li nede başka bir milletin demeye hakkı yoktur...
doğuya geldiğinizde biz mi evimizin kapısını açmak kardeşim...
türklerin bu ülkeye zararları yoktur onlar bu ülkeyi modernleştiriyor..
eğitim, ekonomi ve kültürü geliştiriyorlar.......

insan avrupa'da fransa gibi bir ülkeye gelince fikirleri değişiyor gerçekleri görmeye başlıyor.. kürt olabilirim ama bu gerçekleri görmemek anlamına gelmiyor
ne bileyim lan türkiye'den taşındıktan sonra pkk ve kürt sorununa karşı fikirlerim çok değişti...bilmiyorum benim içime ülkücülük mü kaçtı ne oldu bana bende bilmiyorum....
bir şeylerin farkına vardım pkk'yı desteklemekle bir yere varamayız zaten benim düşüncelerimde türk kardeşlerime karşı olmak diye bir şey yok....yıl oldu 2014 ama biz hala kürt sorunu yok pkk bunlarla uğraşıyoruz bu ülke bu zamanlarda kendini bir türlü toparlayamıyor... iki milleti birbirne düşürmeye çalışıyorlar ama onlara uymayın ...
ben türkiye'de insan gibi yaşamak istiyorum türkçe konuşurum benim için sorun değil asıl sorun olan turkiye'deki hükümetin doğuya sahip çıkmaması orda düzeni sağlamaması...... doğru düzgün eğitim ve ekonomik yatırımlar yapmaması..

ama kusura bakmayın ben kendi ülkesinde düzen sağlamayana, eğtim ve ekonimik yardım ve yatırım yapmayana, türkiyenin doğusuna gitmeyene devlet veya hükümet demem bu sorun akp'den kaynaklanıyor......
doğunun her köşesine okul, türkiye'nin her karış toprağına ekonomik ve eğitim yatırımları yapmalı türkiye sadece bu şekilde kendini toparlaya bilir.. akp hükümeti hemen tahttan indirilmeli bu ülkede fazlasıyla dinciler çoğaldı. bu ülkeye öyle bir hükümet gelmeli ki dincileri ve pkk'lıları ülkeden atacak, ülkenin her karış toprağına tekirdağ'dan hakkari'ye kadar ülkenin dört bir yanına eğitim, ekonomik, sosyal yardımlar ve yatırımlar yapacak bir hükümet gelmeli... ülkenin her insanını ayırmaksızın eşit derecede sınıflandıracak bir hükümet gelmeli....

sorun benim dememle veya senin demenle çözülmüyor işte.....ülkedeki büyük sorunları çözmek devletin işi ama o devlet nerde ? hangi dünyada ?
Beyinden münezzeh bir takım insan bozuntuları olmalarına karşın bu tarz düşünceler içinde olanların sayısının oldukça az olduğunu düşünmekteyim.