bugün

türkiyede yaşayan herkesin seve seve kabullenmek zorunda kaldığı gerçektir. bu kutsal topraklar ebediyete kadar bizimdir ve üzerinde yaşayan hakim unsur yüce türk milletidir. bizler türkiyede yaşayan herkesi bu isim altında bir bütün olarak yaşamaya davet ediyoruz. kendi çapında kimlik arayışına giren bedbahtların uğraşlarına acıyarak bakıyoruz.

tanım: ozan arif in bir şiiri.
(bkz: doğru söze ne hacet)
(bkz: türk bu ülkenin yegane efendisidir)
en nihayetinde hz adem den akrabalığı olan insanoğlunun, damarlarında dolaşan ırkçılık zehirinin etkisiyle söylenmiş talihsiz sözlerden biridir.

not: merak eden varsa ben de türk üm.
ab işi bitene kadar ve abd ırak tan elini ayağını çekene kadar pek taraftar bulamayacak söz.
doğrudur. orası başka konu.
tükiye'de yaşamakta olan alt kimliklere ithafen sizi yok sayıyoruz diye, haykırarak açılmış başlıktır.
ben bir türk genciyim, osmanlı bölgesinin bir yeri fetih ettikten sonra, türkleştirmek amacıyla gönderdiği çepni türklerinden gelmektedir aslım. türkiye cumhuriyeti etnik köken olarak zengin bir ülkedir, mozaik bir yapısı vardır, senelerce bu ülkede birlikte yaşamış değişik kültürler vardır.
şimdi dostum sen o bilgisayarın başından ne kadar bağırırsan bağır, bu ülkede farklı kimlikler var, önceden de vardı, gelecekte de var olacak, ama sen böyle gaza gelirsen kardeş kardeşi vuracaktır.
bunu birçok entrymde yazmışımdır, hayatları boyunca 3-5 il görmüş insanlar, türkiye'deki etnik kökenler hakkında bişey yazmasınlar,
sadece ana haber bültenlerinden gördükleri olaylarla düşünenler, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışmayın, saçmalıyorsunuz, ve sizin gibi saçmalayan insanlarla beraber grup oluyorsunuz, bu sefer toplu olarak saçmalıyorsunuz.yani sen sistemin üretmek istediği, beyninin kontrolü kendisinde olmayan bir canlısın.
türk vatandaşı olmakla türk olmayı birbirine karıştırıyor olmanın sonucu söylenmiş sözdür belki. türkiye'de yaşayanlar pek ala türk vatandaşı olmayı kabullenebilirler de adam ingilizse neden türk olsun türkiye'de yaşıyor diye. ozan arif adeta nobel barış ödülü almış da konuşma yapıyor hissi vermiş bu şiirinde* sanki açmış kollarını insanları davet ediyor ya bir bütün olarak yaşamaya, e nasıl oluyor da kimliğinizi terk edin diyor onlara? yani bu resmen parçalanın demek değil mi? e nerede hani bütünlük?
kocaman bir "soru işareti". ?
tek kimlik turkluk degildir fakat ust kimlik turkluktur. her toplum kendini zenginlestiren pek cok alt kimlikten olusur, kulturel tarihi zengin milletlere baktigimizda bu toplumlarin genelinin bircok alt kimlikten meydana geldigini gorebiliriz. kulturler kendilerini besleyen alt unsurlarla beslenir, guzellesir.

ozan arif'e nazim'dan cevap yakisir.

(bkz: yasamak bir agac gibi hur ve bir orman gibi kardescesine)
bunu diyen bunuda dedi: (bkz: devlet bahçeli nin üstün matematik dehası)
20 senedir ülkeyi mozaik yapmaya çalışanlara güzel bir cevaptır.
Türkiyede tek kimlik türklüktür efendiler kimse bunu inkar etmesin türkiyede yaşanan her vatandaş türktür. Ne mutlu türküm diyene.
"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..." gibi.
insanların tek bir atadan geldiğini kabul etmeyen, ırkçılıkta direten, olmayan bir kavram olan herhangi bir ırktan olmayı ama olan bir kavram olan herhangi bir milletin mensubu olmayı bir gurur kaynağı olarak gören sapıkların başkalarını çekememezlik adına ürettikleri felsefe. türkiye de yaşayan her vatandaş türk değildir, türkiyelidir.

not: anti militarist zihniyet ben milli güvenlik dersinin kaldırılmasına karşı çıkarken, beni militarist ilan ederken bir yandan da asker doğuyor, vatanı böldürmeyip sadece satıyor, şehitleri öldürmüyor sadece işkence ediyor.

(bkz: bu ne yaman çelişki)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
ozan arif söylenmesi gerekeni en son kıtada belirtmiştir eserinde.

"ozan arif diyor ki: bu deveyi güdecek
türkiye'de yaşayan türk'e biat edecek
haa ben etmem diyorsa defolacak gidecek
uzatmaya gerek yok denecekler, dendiler
türkiye'de tek kimlik türklüktür efendiler!"

türk kimliğini kabullenemeyen sktir olup gidecek.
türk ırkı sağ olsun!
mahmut esat bozkurt bey'in "bu ülkede türk değilsen kölesin" lafı aklıma geldi.

büyük adammış, vesselam.
reddettiğim ifademsi.

ya bu ülkede her kimlik kabul edilecek ya da hiçbiri. aksi halde antidemokratik bir 3. dünya ülkesi olarak kalmaya devam edecek.
bu milleti zorla müslüman yaptılar cihad için devlet kurdu.

aman efendiler ülkeyi komünistler basacak dediler milliyetçi düşünceyi çıkardılar başlarına, onu da götlerinden anlayıp 21. yüzyıl da hala milliyetçiler.

azalarak bitin ibneler.
ne oldu şimdi bu başlığı açınca ? götün göğemi erdi dedirtecek başlıktır. ulan türk kürt çerkes olmuşsun ne fark eder.senin gibilerin üstünden prim yapanlar var haberin yok aaakk.