bugün

Ancak faşist bir zihniyetin isteyeceği ya da olacağını düşündüğü hayal. Bırakın artık bu memleketin yakasını.
üzerimizde oynanan oyunları göremediğimizden olası durumdur.
gayet saçmadır. iç savaş başlatabilmeleri için dağdaki teröristi kabullenmeleri gerekir, o da yemez..

(bkz: saçma başlıklara ciddi yorumlar yapmak)
1980 deki neydi lan?
sağ ve soldan ölen toplam 10 bin genç?
ki bunlar kayıtlara geçenler kayıtlara geçmiyenler ile birlikte 13 bin 15 bin eder 15 bin tane yaşları 16-25 arasında ölen genç.
hani 10 yılda 15 milyon genç yaratmıştık ya onların 15 binini birileri gaza getirip birbirine vurdurdu. ikiside ''vatan'' diyordu halbuki ölen gençlerin hepsi, niye vurdularki birbirlerini?
öldüremediklerinide sakat bıraktılar.
(bkz: kenan evren)
(bkz: 1980 darbesi)
bu halk iç savaşı yaşadı ve ondan ders çıkarıp, dizlerini döveli çok oldu.
unuttumu? unutmamış gibi gözüküyor.
ne oldu şimdi sağcı solcu birbirini vuruyormu? hayır.
beraberce gezip tartışabiliyorlar ve birbirlerini öldürmeden oynuyabiliyorlar.
eee sağ sol modası geçince irticacılar ve laikler die birbirlerine düşürmeye çalıştılar,
(bkz: 28 şubat)
onun da modası geçti pekte tutmadı zaten.
şimdide türk-kürt diyerek milleti birbirine düşürüp yine iç savaş çıkartılmaya çalışılıyor ama bu sefer o kadar kolay olmayacak.
(bkz: uyanan halk)
(bkz: günaydın)
(bkz: üsküdar da sabah oldu)
yıllardır içten içe var olan fakat herkesin inkar ettiği iç savaştır aynı zamanda, sadece son aylarda savaş'ın en somut halini görmekteyiz.
ergenekon terör örgütü faaliyetlerinde başarılı olursa ihtimali olan şeydir.

(bkz: ergenekon bitince pkk da bitecek)
(bkz: etö pkk bağlantısı)
(bkz: şavaşmayalım sevişelim)
(bkz: iyi olan kazansın)
gerilime gerek yok bu ülke neleri gördü buda gelir buda geçer elbet.
..na koyiğim bir o eksikti.
dtp bizi bölüyor,
akp onları destekliyor.
bu ülke kimlerin ellerinde olduğunu sordurtan şeydir.
zaten bir savaşın içinde bu ülke. soğuk savaş, duydunuz mu? sıcak savaştan daha yıkıcı.
çıkmayacak kardeşim çıkmayacak.

Silah,banka,petrol,inşaat sermayesi o koca götlerine kına yakamayacak. Ayrılıkçı-kürtçü faşitler sevinemeyecekler, her kürt asıllıyı düşman zanneden türk(güya) faşitler de sevinemeyecek. canım güzel ülkemize bakıp, bakıp yalanan, bu güzel halk yok olsun diye 1000 yıldır uğraşan iltihaplar da zevkten titreyemeyecek.

olmayacak kardeşim olmayacak.

bölücüler, amerikan imamları, yobazlar, gericiler, mandacılar, emperyalistler, yabancılarla yatağa girmeden bir türlü rahatlayamayan hainler, bizi bölmek için her yolu denediniz - deniyorsunuz.

ne olursa olsun başaramayacaksınız.
çok kişi ölür, olan memlekete olur bir 20 yıl daha geriye gideriz.5 tane dangalak piç onlarla bile başedilemiyorsa yazık bu ülkeye.
'Birlik ve beraberliğimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamına yönelen bu hain saldırıyı şiddetle telin ediyorum.'

yüreğimize su serptin sayın cumhur.
bir iç savaş değil bir büyük katliam yaşanacak türkiye'de. iç savaş eşit güçler arasında olur. kürtler kendi sonlarını hazırlıyorlar haberleri yok.
suçlusu medya olur.
kürtçülerin istediğidir.
tamamen hikayedir. (bkz: uydurmayın ibneler)
çıkacaksa çıksın denilen durumdur. hiç değilse tek taraflı olmaz. böyle elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. olan hep bizim halka oluyor, gerisi yalan.
git gide yaklaşmaktaki acı son. (bkz: fethullahistan) (bkz: hepimiz hrant dink iz)
fantazi çakmasıdır. ülkem cengaverlerine turnusol kağıdıdır. yiğidime bak be, bizi serberst bırakın biz halledelim diyor. yavrucak meydana inip birilerinin başını ezecekmiş. he-man atını getireyim mi? oğlum niye duruyorsunuz lan? ne tutuyor sizi. vatanın için üç-beş yıl içerde yatmayı göze al lan o zaman. madem o kadar yüreklisin. hep bir onlara serbest bize yasak muhabbeti. yasaksa yasak ciğerparem. delersin yasağı. ama olmuyor değil mi. çünkü yemiyor. hemen yanı başında oluyor lan bu olaylar, fezada geçerleşem şeyler değil, molotoflar, taşlar, sopalar. biliyorsun sen de.

ısrarla "devlet bizi bıraksın biz bunları sikelim" muhabbetindesiniz. git yavrum şurdan iki adım ötene. işte tam oradalar. başlarını ez. tutan var mı yok.

ha anladım. siz devletinizi çok sevdiğinizden kanunsuz hiç bir iş yapmıyorsunuz. hmm az kalsın size klavye delikanlısı diyecektim. özür dilerim.
burnu güzel tutsi'nin 10 cente çin'den ithal edebileceği palasıyla ayakta gördüğü hutu kıyım düşü.
(bkz: hanım koş iç savaş çıkmış)
izmirde dtp li grup taşlandı.

ben şırnak'tayım. buranın ilçesi idil de öğretmen evi 500 kişilik pkk lı grup tarafından 2 saat boyunca abluka alındı. orta çağ dönemindeki gibi bildiğiniz kuşatıldı.

polisin bir süreliğine yetersiz kaldığını duyduk. ne kadar doğru orası bilmiyorum. grup daha sonra öğretmen evine girmeye çalıştı. içerideki öğretmenler kapıları kapatıp içeri girmeyenleri savuşturmaya çalıştı. içeri giremeyince binayı taş yağmuruna tuttular 2 saate yakın bir süre...

sonra da binanın girişini atatürk büstünü tahrip ettiler. çevre köylerden gelen iki öğrenci yaralandı. olay yerine gelen kolluk kuvvetleri grubu dağıttı ve içeridekiler tahliye edildi. öğretmenlerin bir kısmı ayrıldı binadan... belki memleketine döndü bir süreliğine belki de başka bir öğretmen arkadaşının evine, bilmiyorum.

bazı partili yöneticiler tavşana kaç tazıya tut misali yapmayın etmeyin telkinlerinde bulundu ama nafile...

göstericilerden: onlar da batı da aynısını bize yapıyorlar falan demiş. medyada okudum.

haberi de burada tıklayın görün: http://www.cnnturk.com/20...sladi/554154.0/index.html

aradan 3 gün geçti...

istanbulda malum partinin binasına satırlarla palalarla girilmeye çalışılmış. duvarlara sprey boyalarla ay yıldızlar, üç hilaller çizilmiş. tıklayın görün.

http://www.radikal.com.tr...ate=&ArticleID=967894

unutmayın ki birinci dünya savaşını başlatan da densizin birinin namlusundan çıkan tek kurşundu.

aslına bakılırsa fazla da uzak bir ihtimal değildir.

başka da birşey demiyorum.
diyarbakırda gerçekleşen olayların sadece bir sokakta gerçekleşmesi ve medyaya yansıması. (bkz: film seti)
dtp ve mhp gibi partilerin en büyük arzusunun yerine gelmesidir. zaten ülkemizdeki faşistlerin de canı sıkılıyordu. şöyle kan, vahşet olsun da keyifleri yerine gelsin.
küçük ölçekli de olsa an itibarıyla gerçek olan hadise. açılım adı altında pkk yandaşlarının artan biçimde olay çıkarmaları, artan terör eylemleri ve vatandaşın taşan sabırları düşünülürse an itibarıyla yaşanmaktadır. hele tokat reşadiye'de pkk'nın taşeronu tikko'nun düzenlediği saldırıda 7 askerimizi kaybetmemiz tansiyonu daha da germiştir ve reşadiye'deki hastanenin önünde 1000 kadar vatandaşımız pkk'ya lanet yağdırmıştır.