akplilere saldırmasa konuşacak laf bulamayan gerizekalıları gözler önüne seren insanlardır.
akp'den zerre hoşlanmam. aynı şekilde diğer partiler ve o partilerin fanatiklerinden de. tıpkı kimlik bunalımını sözlüklerde atlatmaya çalışan; klavye, maus kullanabildiği için kendisini entelektüel sanıp millete hakaret eden lepistes iqlulardan hoşlanmadığım gibi. allah eşinize, sevgilinize, ailenize sabır versin eğer sizin gibi değillerse. siyaset olmasa tek kelime edemeyecek tiplersiniz. ne kadar sıkıcı olduğunuzu tahayyül bile edemiyorum.
konuya gelirsek...
hakaret ettiğiniz o 20 milyon insanın azımsanamayacak bir kısmı size teslim etsek memleketi açlığa mahkum etmemize yol açacak işlerle uğraşıyor. kimisi arıcı, kimisi çoban, kimisi çiftçi. yani farkında mısınız değil misiniz bilemem ama "ilkel", "cahil" olarak tanımladığınız insanlar en temel insanî yetilere sahipken siz değilsiniz:
kendi gıdasını temin etmek.
kendi barınağını oluşturmak.
marketler kapansa, üretime yaşadığımız büyük elektrik kesintisi ya da deprem gibi bir faktör büyük bir darbe vursa ayakkablarınızı yiyeceksiniz ve gelip türlü sebeplerle -başka meşguliyetler, parasızlık, merkezden uzaklık- internet erişimi olmayan insanlara hakaret ediyorsunuz. internet erişimine sahip olup olmamanın bir artı olup olmadığı tartışmasına girmedim bile.
giriyi bir yerde bir şekilde sonlandırmam gerek:
modem ayarlarını yapabilen ancak binlerce yaptığı şeyi yani kendi gıdasını temin etmeyi beceremeyen, fakat bunun dahi farkında olamayıp kendisini "eğitimli", "kültürlü" sanan dalyaraklardan çok daha iyi durumda insanlardır.
internete giriyosun da noluyo sanki?
adamlar hayatını yaşıyor.
kıskandım.
Akp'nin nerden oy aldığı bir kez daha ortada bu defa resmî rakamla açıkladılar.

Türkiye’de hayatında hiç bilgisayar kullanmamış insan sayısının 25.3 milyon, internete girmemiş insan sayısının da 19.3 milyon olduğu belirtildi.

Türkiye istatistik Kurumu’nun (TÜiK) açıkladığı verilere göre bu yıl internet ve bilgisayar kullanımında artış yaşandı.

Geçen yıl yüzde 54.9 olan, 16-74 yaş aralığında bilgisayar kullanımı bu yıl yüzde 56.6’ya yükselirken, aynı yaş grubundaki internet kullanımı yüzde 61.2’den 66.8’e yükseldi.