bugün

fast foodlar amerikada insanlar yoğun is hayatı temposundan yemek yemeye vakit bulamadıkları için çalışanlar yolda yürürken hızlı hızlı karınlarını doyurabilsinler diye açılmıştır. yoksa gideyim oturayım da şöyle adam akıllı bir öğünlük yemeğimi yiyeyim diye açılmamıştır. zira amerikada insanlar yolda yürürken bir ellerinde sandwic diğer ellerinde kitaplarını okuyarak zamanlarının bosa gitmesini istemezler. ama bizim özentiler hurraaaa burger king e giderler akşam yemeklerini bi dünya para vererek yerler doymazlar da sorsan doydum der halbuki doymamıstır da. kandırmayın kendinizi beyler ve de sisman bayanlar.
tek kullanımlık ürünleri tercih etmeleridir.

mantık hatası değildir. lokantada 500 kişinin yediği kaşıkla yemek istemiyordur belki?
Guzelim bol kalorili menuyu siparis edip, light cola almasi bahsedilen mantik hatasi olabilir.
bir menüye 12-13 lira vererek aynı paraya yiyebileceği yüzlerce müthiş türk yemeğini reddetmektir. bu şekilde fast foodcu şirkletlerin daha da ülkemize yerleşmesini, yerel tatların, mükemmel yemeklerin kaybolmasına neden olurlar.

hele ki kızılay denen yozlaşmış semtin sokaklarında yan yana dizilmiş olan bu fast food dükkanları, henüz dersanesinde niyazında olan genç sabiilerin ilgisini çekerek onları ağlarına düşürmektedirler. halbusi dersanelerin bu denli yakınlarına bu adi zincirlerin açılması engellense, yerlerine ne bileyim bir tantunici, bir kokoreççi açılsa, bu genç dimahlar iğrenç şekillerde hazırlanmış saçma sapan besinler tüketeceğine bizim yerli fast foodlarımızı yeseler, hem ülke kazanır, hem de bu geleneksel lezzetlerimizin devamı sağlanır.
Avrupada en az 4 farklı ülkede fast food yemiş birisi olarak katılmadığım mantık hatası. O ülkelerde de o kadar ucuz değil. Zaten fast-foodu cazip kılan ucuzluk değil, hızdır. Önden çorba içip, arkasından da çay içtiğiniz 45 dakikalık kebap menüleriyle uğraşmazsınız. Siparişi verir, 2.5 - 3 dk içerisinde paketinizi alır, arabada giderken de yersiniz. Olayı budur. Kaldı ki, mantık hatasının dayandırıldığı nokta ucuz olmamasıdır, fast-food ucuzluk üzerine kurulu olmadığından dolayı mevcut mantık hatası aslında bu başlıktadır.
para var huzur var diyen insanların yedikleridir.
(bkz: damak tadı)
Yurt dışında sanıldığı kadar ucuz değildir. Gidip görmeden konuşmayalım önce.
6.99 hamburger+patates+kola olduğunu bilmeyen kişi hezeyanı.
siz; 3 liraya yarım ekmek martı+tavuk+deri+vs.bilimum herşey + ayran yemeye devam.
mantık hatasında ziyade çaresizliktir çünkü her köşe başında mcdonalds ve burger king varken sağlıklı türk yemekleri yer bulmak çok zor. kendimden bakarsak beylikdüzünde çevrem alışveriş merkezleri ile dolu (migros, real, marmara park) lakin bunların üst katında bulunan cafe-restoran bölümünde fast food harici bir tek marka yok.
amaç "fast food" olmadığı içindir. karnını doyurmak ister, acelesi yoktur ama lezzetlidir. o geri kafası bursa iskender yerine kıç kadar minnacık hamburger yemeyi tercih eder. insanların zevki farklı tabi birşey diyemezsin. yine de akıl denen birşey var. ben günde 3 öğün döner yerdim sik gibi maaşım olduğu zaman. türkiye'nin fast food'u simit çay veya döner ayrandır.

not: geçenlerde merak ettim 16 liralık whopper menu yiyeyim dedim. 2 lira verdiğim dönerin tokluğunu vermedi bana.
Kesinlikle katildigim onerme.
Her tarafta ev yemeginden tut, mantici, kofteci, donerci kokoreccisi ne ararsan var. Bu kadar zenginlil varken bu sikindirik seyleri yemek neymis amk? Hani arada can ister gidersin falan o neyse de, bagimlilik gibi surekli gidenleri hele bir de bunu karizma gorunmek icin yapanlari anlamak imkansizdir.