bugün

de birleşik yazılarak aslında ne kadar gereksiz olduğu kanıtlanmıştır.
yok gibi bir şeydir. kuru sıkı da denebilir.
her gelenin ben düzelteceğim deyip batırmasıdır. çocuk oyuncağı gibi her yıl birşey değişiyor artık.
ülkedeki üniversite sayısı son 13 yılda 68den 193e çıkmıştır, ak partinin eğitime verdiği önem bu noktada ortaya çıkmaktadır.
görsel
dinci yobazların elindedir. bu yüzden hiçbir sik üretmeyip en son çıkan modelleri tüketen toplum olduk.

eğitim seküler hale getirilmeli ve bilimin alanı olmayan hiçbir şey bilimin içine dahil edilmemeli. eğitim dinden ve politikadan arınmalı salt hale gelmeli.

aksi halde yandaş eğitim verip hiçbir sik üretmeyen toplumlar oluşturursun.
Saçma sapan bir eğitim sistemimiz olmasına rağmen, eğitimcilerin eğitim sistemini çok iyi bulması kahreder beni. Üzülüyorum çünkü eğitmen bilmiyor ki eğitilen ne alsın öğretmenden. Kahrolarak üzülüyorum, hiçbirşey bilmeden mezun olan çocukların ilerde bu ülkenin bireyleri olacağını düşünerek.
Yapboz
görsel
Fen lisesi mezunu olarak (2 sene oldu) fen derslerinin ağırlıkta olması bir gereken lisede din dersi sayısı ve ders saati olarak fen derslerine oranla baya bir fazlaydı.

Birde bunun üstüne 2.yabancı dil almanca olması gerekirken biz arapça görüyorduk .

Böyle eğitim mi olur mk .
Her zaman beklentinin çok çok altında bir kaliteyle kendi yağında kavrulan bir sistemdir. Ama o anlatmaya doyamadığımız, ütopyalarımızda yer eden cıvıl cıvıl eğitim sistemi dünyanın hiçbir yerinde yok maalesef. Bence bu insanların bir yere tıkılıp belli saatlerde yüksek bilişsel yetenekler gerektiren soyut konularla uğraşmaya zorlanmasından kaynaklanıyor, olayın kendisi yapay zaten. Tabii ki bizden daha iyi eğitim sistemine sahip ülkeleri örnek göstermek kaçınılmaz, ama asla yeterli değil. Bir de zaten içinde hiyerarşi barındıran hiçbir sistemin sorunsuz çalışması mümkün değil ki. Elbet yığılmalar, patlamalar olacak. Sonuç olarak bu tarz problemler bize özgü de değil.

Neyse efenim uzun lafın kısası imam hatipler kapatılsınasdfg değil tabii ki. Bu sistemi elimizden geldikçe iyileştireceğiz.
Nasıl olması gerektiğine dair yıllarca konuşulmuş sistem. Ama hala millet tavuk sikiyor mk.
leştir, berbattır..
aksini savunan bana bira ısmarlasın anlatayım..
sonra zaten dayanamaz rakı açarsınız bana ibişler siziiii..
bir öğretmen olarak diyorum ki yoktur.

felsefe kitabı diye elime tutuşturulan o şeyle eğitim var olamaz.
Bizde eğitim sistemi şu şekildir:
Öğrencileri zorlamiyoruz; ya imam olsunlar ya hatip.
görsel
Eğitim?
O ne ola ki.
Eğitim sistemi hiç seçici değil, şahsen doğuda bir fen lisesinde okuyorum ben Sınıfa bakıyorum evet bazen netler iyi ama vasıfsızlıktan çürüyen insanlar var, daha bir cümleyi doğru düzgün kuramayan, öğretmenin kendilerini evlenme programlarında alkış çalan insanların yerine layık görmesi üzerine en azından bir kapasitemiz var diyen çirkef, görgüsüz, genel kültürden, kültürden uzak, sosyallik anlayışı onun bunun sevgilisiyle olan olayları takip etmek olan gençler yarın bir avukat, öğretmen, savcı olarak. Yazık ki ne yazık.
öyle boktan ki, parası olan istediği bölümü okuyabiliyor. parası olmayan sürünüyor bu kadar açık ve net. peki ya nasıl olmalıydı? ütopya basit. ilgi alanına göre dağılım olsaydı, dersler bu şekilde alınsaydı ve tüm bunlar ücretsiz olsaydı... ohoo o kadarda.. öyle bir şey olabilir mi ya?? gördüğünüz üzere ütopyasını bile düşünmekte zorluk çekiyoruz demek ki hakikaten bok. bok yani.
matematik ve fen bilimleri eğitiminde kalite sıralaması:
1) singapur
2) finladiya
3) isviçre

47) iran
63) s arabistan
92) cezayir
96)pakistan

104) türkiye
bir yap-boz gibidir.
ikide bir değişir
görsel
Misafirlik deyince akan sular durur tabii, canım veli.
Öğretmenin hatası o saate ders ayarlamış.

Yatsan dert, ders ayarlarsan başka dert.