Kesinlikle doğru tespittir. Al işte maden ocağı yangını ölen 300 erkek. Şehit haberleri gelir yine erkekler, kavga olur yine erkekler... Sonra da kadın erkek eşittir! Hiç kafası çalışmayan bir kadın bile bir evlilik yapıp evinde yan gelip yatıyor! Erkekler eşek gibi her tür şartta çalışmak zorunda. Askerliği de unutmayalım.
halt etmiş yazar cızırtması.
bahsedilen adam olan erkekse öyledir. seversin sevilmezsin, paran varsa adamsındır yoksa değilsindir, şerefsiz, sahtekar, namussuzsan sevilirsin dürüst, onurlu biriysen sevilmezsin. evlenirsin çocuklarına, karına bakmak zorunda kalırsın, gün olur işsiz, aç kalırsın. çalışırsın çabalarsın ekmeğini taştan, madenden çıkarırsın seni öldürürler arkandan üzülmüş gibi yaparlar ama yine seni sevmezler, öldüğüne sevinirler.

not: baba parası yiyip karı kızla gününü gün eden piçler için pek bir zorluk bulunmamaktadır.
türk kızlarının yüzündendir.
erken emeklilikten tut da ölen babanın maaşını almaktan boşanınca nafaka almaya çocuğun velayetini almaya yasalar önünde kadınlara göre dezavantajlı kesimdirler.
Daha demin bunu anlatan bi kısa fil izledim acaba sözlükte paylaşsam mı dedim bu başlık geldi şansa
Yalnız kadınların konuşmasını dinlerken benim içim daraldı.
https://youtu.be/QknrLzRfbTw
Amcılar yüzünden abd'deki gibi zenci yerine konuluyoruz amk. entelektüel medeni denilen adam bile amcı çıkıyor.
dünyanın en saçma tespitlerinden biri.

maden faciasında yitirdiğimiz 301 emekçinin ölüm sebebi erkek olmaları mı yoksa hükümetin himayesinde iş yapıp gerekli önlemleri almayan patronlar mı?

askerlerin şehit olmasının sebebi erkek olmaları mı yoksa 30 küsür yıldır çözülmeyen ve hükümetlerin/devletin faydalandığı için çözmediği terör sorunu mu?

hiç çalışmayan bir kadın bile hayatını kurtaracak tek yolu bir erkekle evlenmek olarak görüyor ve o erkek onu dövse de, aldatsa da sesini çıkartmıyor.

hükümet/devlet ve ülkeyi etkisi altına alan siyasal islam rüzgarı kadını 2. sınıf insan olarak görmeye devam ettiği sürece ''erkek olmak da zor'' tarzı tespitleri yapanların ağzına fırıncı küreğiyle vurasım geliyor.