bugün

berber ve taksilerdeki hayatın tadının yakalandığı, samimi muhabbetler. apartman günlerindeki, kimsenin birbirini dinlemediği, sadece konuşma sıralarını beklediği hırslı muhabbetler.

kahvede futbol izlerken, gol olunca tanımadığın adamla sarılmak. stadta futbol izlerken, gol olsa da olmasa da, bir şekilde herkesle tanışmak, koklaşmak, "birlik" olmak..

halen çoğu yerde, görece güvenle otostop çekebilmek, para yokluğunda yemek isteyebilmek, insaf gösterebilmek ve görebilmek..

halen bey, hanım diye hitap edildiğini duymak, anlamlı sözleri olan müzik dinleyebilmek ve hatta ağlayabilmek. güzel, ılık bir gecenin rakı sofrasında, çoğu başka insanların hayat boyu yapamadığı muhabbeti yapabilmek, karşıdakini gerçekten tanımak, aşkı ve memleketi kurtarmak manzara eşliğinde..

hayırlı olsun, geçmiş olsun, allah kabul etsin, başınız sağolsun ve bayramınız mübarek olsun ziyaretleri, sünnet düğünleri, nikahlar, iftar sofralari ve elbette şampiyonluk kutlamalarındaki kalabalık, neşe, gürültü, canlılık, saçmalık, akdenizlilik, ortadoğululuk, türklük, insanlık, hayat...

edit : hepsi değişecek belkide, ya da kaybolacak. ama en azından bunları tecrübe etmiş olmanın verdiği mutlulukla, iyisiyle kötüsüyle bir kültürümüzün olduğunun bilinciyle, değişim sürecinde başıboş uçuşan bir yaprak olmayacağız. sanırım kendimi tanımlarken ve içimdeki beni bulmaya çalışırken, anayasadan da, sınırlarımızdan da, iklim ve bitki örtümüzden de daha önce aklıma gelir bunlar.
(bkz: %60 oranı)
ÜCRETSiZ DAĞITILAN ŞEYLER iÇiN YAŞANAN iZDiHAM,GÖRGÜSÜZLÜK.
ağabey, abla,amca, teyze gibi hitap şekilleridir.
(bkz: torpil)
uzun yolda otobuslerin durdugu dinlenme tesislerindeki fahis fiyatlar.
türk kızlarının tripleri.
(bkz: sıra)

yarın aya gitsek mekiğin önünde sıra olur ve arkadan illa biri öne doğru ittirir kalabalığı!
yıl 2070 olmuştur. vızır vızır uçan arabalar masmavi türkiye semalarını süslemektedir. tam o sırada artık iğneyle tutturulmadığı için türban denilmeyen baş örtülerinden birisi rüzgarla savrularak uçan arabanın görüş mesafesini sıfıra indirir. olay anında basına yansır. giyim kuşamdan sorumlu bakanlık hemen toplanır. baş örtüsünün artık iğneyle takılmasına karar verilir.
Siyasetçi kalıpları
eşitsizlik.
Kural koyup,yasa çıkarıp onları uygulamamak.
paragöz açgözlü insanlar her zaman olacaklar.gerçi dünya üzerinde olcak bu pezevenkler ama.

en azından türkiye ye özel şunun gitmeyeceği kesin.adam kayırma.
(bkz: Televizyon vb eşyaların üstündeki danteller)
Anayasanın ilk üç maddesi.
(bkz: eşitsizlik) (bkz: torpil) ve tabi ki (bkz: kaos ortamı)
Hali yikamak,
Cay icmek,
Sevdigin insan icin yalan soylemek,
Babalarin kahvaltiya aksam yemegine ailecek oturulacak takintisi,
Apaciler,
Facebook(en cok Turklere yaradi)
Seni sevmeyen insanlar icin aci cekmek,
Hababam sinifi serisini usanmadan izlemek,
Vs. Vs.
Bitmez bu.
kömüre, makarnaya ülkeyi satanlar olduğu sürece akp hükümeti.
armut vücutlu kadınlar. genlerimiz böyle.
kadının toplumdaki ve erkeğin gözündeki yeri.
eğitim sisteminin, sınav sisteminin sürekli değiştirilmesi.
Deneme- yanılma yöntemini kullanmaya galiba hep devam edicez.
adam kayırma ,
rüşvet ,
tecavüzcüyü serbest bırakma hastalığı ,
(eğer böyle giderse ) pkk.
atatürk ün en çok sevilen lider olması.
lider derken; yaşayan isimlerden lider denecek bir adam yok zaten.
son yıllarda değişen adalet sistemi
erkek berberlerinde ki değdirmeler
" ne veriyim abime " diyen garsonlar
bir beden büyük alalım seneye de giyer diyen anneler
"ufff başım ağrıyor bu gece olmaz" diyen kadınlar
eksilecek biliyorum ama söylemeden geçemeyeceğim.
kürt çıbanı. asla bitmeyecek. ne gidecekler, ne varlıklarıyla huzur verecekler.
ben bu konuda umudumu tükettim.