bugün

Şüphesiz ki korkutmak gibi olmasın ama türkiye'nin içinde bulunduğu nevrotik, kaotik durumu gösteren listedir. ben ki terör, anarşinin, terörün kralı var denilen 12 eylül öncesini hatırlayabiliyorum ama şunun %1'i yoktu. yeter artık. evet.

(bkz: 6 ocak 2015 sultanahmet bombalı saldırısı)
(bkz: 12 ocak 2016 sultanahmet teki patlama)
(bkz: 17 şubat 2016 ankara patlaması)
(bkz: 13 mart 2016 ankara patlaması)
(bkz: 19 mart 2016 taksim patlaması)
(bkz: 9 nisan 2016 mecidiyeköy patlaması)
(bkz: 1 mayıs 2016 gaziantep patlaması)
(bkz: 12 mayıs 2016 diyarbakır patlaması)
(bkz: 12 mayıs 2016 sancaktepe patlaması)
(bkz: 1 ağustos 2016 bingöl patlaması)
(bkz: 15 ağustos 2016 diyarbakır patlaması)
(bkz: 17 ağustos 2016 van patlaması)
(bkz: 20 ağustos 2016 gaziantep patlaması)
(bkz: 12 eylül 2016 van patlaması)
(bkz: 16 ekim 2016 gaziantep patlaması)
(bkz: 25 ekim 2016 antalya patlaması)
(bkz: 4 kasım 2016 diyarbakır patlaması)
(bkz: 24 kasım 2016 adana patlaması)
(bkz: 10 aralık 2016 istanbul beşiktaş patlaması)
(bkz: 17 aralık 2016 kayseri talas saldırısı)
17 şubat patlamasını yaşayan birisi olarak belirtmek isterim. 3 araba farkla ve o sürekli sövdüğümüz kırmızı ışığın yanmasıyla ölümden döndüm belki de. kimsenin böylesine zalimce bir şeyi yaşamasını istemem! psikolojisi çok farklı. önlem alınabilir mi? bal gibi de alınır. bunun olmasını isteyen insanlar kendi vatandaşlarının katilidir. vicdanları sızlamaz, üzülmezler. neyse..
eksik liste güzel kardeşim. ne yazık ki bu kadar değil. ocak'ta sultanahmet meydanı 27 nisanda bursa ve başkaları da var. mesela sadece haziran'da 3 tane patladı. 3 ünün içinde atatürk hava limanı da var hem de.

bala göte hayatta kalınan bir ülkedeyiz.
benim gözüme de sanki bir kaç tanesi atlanmış gibi gelmiş olan listedir. tito sana zahmet bir el atıver.

korkutuyorsa şayet bu iyi bir şeydir. zira artık hükümetten olumlu yönde bir şey gelmeyeceği açık. vatandaş korksun ki teyakkuzda olsun etrafta şüpheli bir durum görürse korkunun vereceği adrenalin ile müdahale etsin. hiç bir şey yapamasa bağırır çağırır yetkililere haber verir ki en azından sultan ahmet patlamasındaki tercümanın yaptığı gibi daha fazla can kaybı olmasını önleyebilir belki.

allaha emanet yaşıyoruz bu ülkenin tek gerçeği şu anda. hükümet sanırım hala başkanlığı nasıl getiririz diye tartışıyordur kendi içinde..