bugün

2021 Yılında dişçi olarak ukrayna'ya gitmiş ve şimdi savaş sonrası dönmek için yetkililere ulaşmaya çalışan bir hanım kızımızın tweet'i.

görsel

Şaka maka kurtarılması lazım. twitter'da teyakkuz'da kalalım. yardıma ihtiyacı olanlar varsa destek tweet'i atalım dostlar.

SON EDiT: OLM O iNDiRME BUTONU DEĞiL BENi NEDEN EKSiLiYORSUNUZ KIZAMK.
ukrayna'da kalıp dişçiliğe devam etmesi gereken kızdı aslında. giderken atar yapıyorsun savaş çıkınca yetkililer kurtarsın bizi.
bir insan ülkesinde yaşadıklarından dolayı hayatından memnun olmayabilir. daha iyi şartlarda yaşamak için başka ülkeye de gidebilir. ancak giderken de kendi ülkesiyle dalga geçmemelidir. gün gelir hayat burnunu böyle yere sürter, komik duruma düşer.
madem kaybetmişiz yapacak bir şey yok. kalsın orada. almaya uçak falan giderse yakıtının her santimetreküpü haram olsun.
ben onu bir rus vatandasi olarak savas ganimeti diye alirim kendime.
Kosullarini begenmeyebilirsin, ulkenin yonetim seklinden memnun olmayabilirsin veya aradigin seyi burada bulamamis olabilirsin ama bu lafi kurarak ekmegini yedigin topraga, ardinda biraktigin insanlara ihanet etmeyeceksin. Ediyorsan da dibinin dustugu rus sikini yalamaya da mahkumsun.

Tanim: bir vatan haini tarafindan kurulmus cumle.
mevzu türkiye'den ukrayna'ya şartlar sebebiyle gitmesi değil. kimsenin hayatına kimse karışamaz.
talihsizliği amelelik yapmamak için gittiği ülkede savaş belirsizliğinin çıkması.
ama "türkiye amele kaybetti" demek yerine "baştakiler amele kaybetti" demek daha doğru olacaktı.
paylaşımı bana tamamen siyasi gibi geldi gittin ülke almanya olur amerıka olur tamam gene bu lafı edıpte ulkenı kucuk dusuremezsın o ayrı ama bı nebze anlarım dicem gitti ülkeye bakıyorum ukrayna para bırımı turk lıranın 4/1 i kadar turkıyede kalıp dişçi olsan daha fazla kazanırsın ukrayna ekonomık durumu turkıyeden daha kotu sıf kendı ınsanından bu ulkeden nefret ettı ıcın bazı ınsanlar bole ne saçmaladıklarını bılmıyorlar bunları alıp amerıkanın en fakır ülkesinden birine atsan gıkı cıkmaz maksat turkıye olmasında o topraklar...
efendi gibi gitse, twitter'dan laga luga yapmasa, kimse dalga geçmeyecekti bununla. Ama sen kaşındın ablacım.

Mesele gitmen değil, mesele dalga geçip gitmende.
Gideceksen de edebinle, kalacaksan da haksızlığa susmadan edebinle kalacaksın.

Yani ne oldum değil ne olacağım diyeceksin.

Neyse umarım sağ salim kaçarak uzaklaştıgın memleketine ulaşırsın.
ukraynaya gitmesi onun, oradaki kızlar gibi güzel olacağı anlamına gelmiyor.

türk kızı her yerde türk kızıdır.
Devlet tabiki sahip çıkacak vatandaşına. Pasaportunu taşıyor sonuçta. Bunun dalga konusu olması ayrı bir acizlik. Gidenin tarzı sıkıntılı belli oluyor ama kalanın da ona ayak uydurmasin.
laf çakmadan gitse iyiymiş, vatan millet döviz getirecem sizler için deseydi.