bugün

örümcek kafalı zihniyetlerdir.
Köpeklerin istediği olsaygı gökten kemik yağardı diye cevap verilesi insan yığınlarıdır. Yazıktır, utanılasıdır, bizden değillerdir.
aslında türkan saylanın ölümüne boşa sevinen insanlardır. keza türkan saylan öldü diye gerek başörtüsü yasağı gerek kamusal alan zırvası gibi zırvalar bitmemiştir.

zaten türkan saylanın ölümüde zamansız olmuş, kel ölmüş sırma saçlı olmuştur.

üzülmemişizdir ama sevinmemişizdirde.

hakkımızı helal etmemiş ve iyide bilmediğimizi belirtmişizdir.
en azından samimiyetlerinin var olduğunu teslim etmek gerekiyor. zira her türden pisliğe batmış olup, köşelerinde sırf kamuoyuna cici gözükmek uğruna samimiyetsiz yazılardan değillerdir, ilericiliğe karşı olan kini rahatlıkla kusabilmektedirler. şimdi sormak görekiyor; türkan saylan'ın mücadelesini ilericilikten ve topluma duyulan sorumluluk hissinden ayrı tutabilir misiniz? tutamazsınız. o halde mücadele azmini, kararlılığını takdir edip davranışlarını kabul etmemek iki yüzlülük olsa gerek. bir gericiden türkan saylan hakkında güzel konuşulması nasıl beklenemezse, aynı şekilde bir ilericiden veya bir devrimciden de muhsin yazıcıoğlu hakkında ya da diğer faşistler hakkında iyi konuşmasını beklemeyelim. hümanizm denilen şey her yemeğe yenilenecek bir nane değildir. bırakalım hümanizmi filan, siyaset denilen şey bir mücadeledir ve elbette mücadelede yan yana gelenler veya biraz olsun birbirine yaklaşanlar elbette birbirini koruyacaktır. önemli olan mesele siyasi mücadeledir. aynı şekilde türkan saylan'ın ölümüne sevinenler olabileceği gibi, bu duruma sevinenlerin birer piyasacı ya da gerici olması hiç şaşırmayacağımız bir şey.
turkan saylan' in olumune uzulenler kadar dogal karsilanmalidir.
(bkz: her canlı ölümü tadacaktır)
ölümüne sevinenler yine dostu gibi gözüken insanlardır, müslüman bir başkasıın ölümüne sevinmez, acır sadece.

dostu olarak acısını dile geitrsin diye uzatılan miktofona, "bazıları sevinse de "diyerek kendilerine pay çıkaran ucuz faşistlerdir sevinenler, ergenekon sanıgı olmasından dolayı saylan ın ölümünüde kullanmaya kalkacaklardır.
bir insanin olumune sevinecek kadar dusen insanlardir. bu dunyada olumune sevinilecek tek kisi ocalan' dir, ki o da insan sifatina sigmadigi icin sevinilmesi farzdir. az biraz vicdani olan insan bir hayvanin bile olumune uzulurken, bir insan! in olumune sevinmek de ne oluyor? yazik, cok yazik... oldu bir de eglence alani kuralim arkasindan bundan sonra olenlerin. bugun turkan saylan icin yarin da baska biri icin gerekli olacagi icin kaldirmayalim o alani hep dursun ki bir daha ki sefere zaman kaybetmeden kutlamalara baslariz.

(bkz: ya sabir)
insan kılığında gezinen yaratıklardır.
o çocuklarıdır...
(bkz: o çocukları)
kızlarını okutmak yerine tarlada çalıştıran cahiller.
mekanı cennet olsun diyemiycem çünkü islam'a bayağı bi mesafeliydi. toprağı bol olsun diyelim. henüz rastlamadım ama ölümüne sevinenler de yok değildir mutlaka vardır. bence o tiplerde insanlık aramamak lazım. muhsin yazıcıoğlu dağ başında kurtarılmayı beklerken bazı muhteremler ağız dolusu kusmuk saçıyordu etrafa. tuhaf bir memleket burası. ben şimdi gidip vakit gazetesinde bu kadının iyi hizmetleri de yok değildir, olmuştur desem ergenekoncu olurum, hürriyette bu kadın islam'a mesafeliydi desem din tüccarı olurum. muhtemelen burada da islam'a mesafeliydi dediğim için bazı ithamlar gelecektir. bu insanlar buralara hangi yollardan geçip geldiler bilemiyorum ama bir şeyi biliyorum; herkes benim için bu ülkenin toplamında bir şey ifade ediyor. bir bütünün parçasıyız ama kendimize alan açmak, rahat nefes almak için birilerini hep ötekileştirmek çabası içine giriyoruz.

türkan saylan ebedi istirahatgahına gitti, orada hesabını verecektir ama onun üzerinden vuruşanlar tehlikeli bir oyunun içindeler.
uçlarda yaşayan gruplardan sadece biridir.. hiç bir insanın ölümü, başka bir insana sevinç kaynağı olmamalıdır.. ama insan görünümlü, ölümüne sevinilecek hayvanlar da yok değildir (foregzampıl: imralı iti).. ama öldü diye de türkan saylan'a türlü türlü meziyetler yüklemeyin.. bilimsel çalışmalarını tenzih ediyorum, ancak çydd adına yaptıkları samimiyetten uzaktır.. sözüm ona cahil, dinle yıkanmış beyinleri yıkama çalışmasıdır onlara göre.. verdiği bursları kime ve hangi kriterlere göre verdiğini incelerseniz anlarsınız.. cumhuriyet mitingleri de cabasıdır.. son olarak öldüğüne sevinmedim.. ancak yaşarken sevmiyordum, şu anda da sevmiyorum.. Allah rahmet eylesin..
müslümanlardır. biz ölüme seviniriz. ölen kişi iyiyse, rabbine kavuştu diye seviniriz. kötüyse, allah kötülüğünün hesabını soracak diye seviniriz. ha birde leyla umar var gazeteci o da sevindi. hatta dua etmiş, bir an önce ölsün, daha fazla acı çekmesin diye. birde teşvikiye camii imamı var ki onun konumuzla alakası yok sanırım.
haksız bir önermedir, bizzat kendi arkadasları, danıstayda öldürülen hakimin arkadaşları gibi, bunun arkadaşlarıda kendi dostlarının cenazesi üzerinden siyaset yapmaktadırlar, ölü yiyiciliktir bunun en kestirme ismi, bir kere bir müslüman açısından bakılacak olursa, hiç bir müslüman islam üzerine ölmemiş bir başkası için sevinmez, zira ona göre ölen kişi kayıp bir hayat yaşamıştır ve azab çekecektir, azap çekecegini düşündügü bir insan öldü diye neden sevinsin hasta mı bu?

sayın arat kınanacak bir açıklama yapmıştır, bazıları "sevinse de" demiştir, yazıktır günahtır, bir milletvekilisiniz, ayrımcılık alçaklıktır, cenaze siyaseti chp liye yakışmaktadır ama, insanlar, vakit gazetesi dahil sizin kadar bunu bu şekilde ifade etmemiştir, utanmalısınız.
dönüpte kendine bir bakmadan klasik gaza gelme modunda ona buna sövüp kendi zavallı zihnini rahatlatmak üzere açılmış bir başlıktır.kimisinin ölümüne bir başkası sevinirken diğeri üzülür. ölümdür elbette sevinmek olmaz diyenlere ölen teröristlerede üzülün hadi hitler'in arkasından ağıt yakın demek geliyor insanın içinden. bu örnekler benzetme kurmak değil tamamen herkesin her ölenin arkasından üzülmeyeceğini belirtmek içindir. bir başlığı fırsat bilip ona buna bok atıp yargılayacağımıza memleketin içinde bulunduğu durumun bu zihniyet olduğunu kavrayıp birlik içinde daha güzel bir türkiye oluşturmaya çalışmalıyız. yok sen şuna üzüldün buna sevindin sen ozaman şusun busun diyen vatandaş kendi tahammülsüzlüğünün ve o kişiye karşı sevgisizliğinin ve hatta saygısızlığının farkında değil sanırım. onu suçladığı aynı vaziyete kendisinin düştüğünü idrak edecek kadar bile düşünemiyorsan yazıpta sözlüğü kirletme bari derim. tamamen tarafsız olarak başlığı görüp tıklayan ve içindeki entry' leri okuyarak canı sıkılan ve biz bu muyuz diye düşünen bir vatandaşın samimi duygularıdır bunlar. olumsuz basarak daha fazla küçülmek serbesttir...
kızlarını başlık parasına satma sevdalısı babalar.
kendileri de öldüğünde sevinecek insanların olacağı insancıklardır...
(#5231110) aynen böyle düşünüyorum. demek ki neymiş, birisi ölünce karşı görüşünüz de olsa "ölülerinizin arkasından kötü konuşmayınız" ı uygulamak gerekirmiş. ben ölmesine sevinmedim. allah rahmet etsin. ama ölümü yine iki yüzlüleri ortaya çıkarmıştır.
müslümanım diye geçinenlerdir; hatta islam dinini tamamen yıkarcasına ölünün arkasından konuşmakta da bir beis görmezler.

yine söylenir, yine söyleceğim. kimin ne ceza görüp, ne ile ödüllendirileceği allah'ın takdiridir. sizin 'müstahak' gördüğünüz şey, belki de gerçekleşmeyecek. belki de arkasından konuşanların koşulsuz ve ölçüsüz din savunuculuğundan daha çok değer görecektir onun yaptıkları; allah bilir, allah kendi katında değerlendirir. size mi kaldı?
Tabii ki üzülmedim, ancak sevinmedim de... Şöyle bir durum var şimdi, muhsin yazıcıoğlu vefat ettiğinde etraf zil takıp oynayan şerefsizlerden geçilmiyordu, halbuki humanistliği her daim savunanlar da onlar olmuştur, şimdi bakın bakalım kaç kişi türkan saylan ın ölümüne sevinmiş ve kimin hümanistliği sözde değil özdeymiş.

Bunun yanında kimseyi de zan altında bırakmam, sevinen sevinir üzülen üzülür ama işte 1 taraf sevinse de zil takmayacak kadar insandır.

Bakıyorum da acımız bir parça da olsa anlaşılmış, ama ertesi gün ne bileyim bi milliyetçi isim daha ölse bu ağlayanlar yine zilleri ellerine alırlar.
üniversite kapılarında sırf başörtüsü yüzünden okula alınmayan öğrencileri gördükçe dört köşe olan din düşmanlarından farksız olan insanlardır.

(bkz: bunda sevinilecek zaten ne var ki) son derece doğal birşey (bkz: nokta)
muhsin yazıcıoğlu nun ölümü ile nefretini kusan ziniyetten farksızdır. ölünün arkasından big big yapmak erkekliğinize sığıyorsa size erkek diyenin de neyse ben bişey demiyorum.
sevinen yoktur... herkes üzülmüştür.

hatta onu hücrelerde çürütmek isteyenler bu emellerine ulaşamadıkları için ölümüne üzülüyorlardır.

ruhun şâd olsun hocam.
sadece dine daha fazla hakaret edemeyeceği için, milletin din değil bale öğrenmesini istemeyeceği için sevinenler olabilir. ki bu da düşünceleri için demektir. kişiliğine kimse laf edemez zaten.