bugün

atatürk ünvanının verilmesiyle gerçekleşmiş eylemdir. kürşad, metehan, atilla, alpaslan, fatih sultan mehmed varken atalığın ona kalması ilginç bir durumdur.

edit aynştayn: kemal diyebilirsiniz fakat resmi nufus cüzdanında kamal dir. (bkz: zorunuza gidebilir bu da size koyabilir)
Türk ırkının son başbuğu mustafa kemal atatürk'tür.
mustafa kemal'in getirdiği harflerle kelime oyunu yapan osmanlı çocuğunun çocukluğudur..
zaten türk'ün atası mustafa kemal'dir. kamal değil. kamal bazı gerizekalıların yaptığı kelime oyunudur. bu yaşta bu zeka.
türk ırkının atası oğuzlardır.
başlık açmayı öğrenmeden trollük yapmayı öğrenenlerin kafasına takmaması gereken olay.
osmanlı padişahları rum ermeni rus iken nasıl oluyorda türk deniyor hayret
pensilvanyacı ılıkların zoruna giden olaydır.
tamamen saçma bir mantık üzerine bina edilen önermedir. yok öyle bişeydir.
(bkz: Siz adam olmazsınız) yalnızca başlığı açanla sınırlı değil. atatürk iyidir osmanlı kötüdür geyiklerinden, cumhuriyet yıkılsın osmanlı yeniden kurulsuna kadar buraya sığmayacak kadar çok saçmalayan yurdum insanı devam devam çok iyisin böyle.
geri dönmeyen efsaneye bir nevi katılıyorum ama türkün atası diye birşeyde yoktur. yok alpaslanmış fatihmiş cartmış curtmuş boş iş hepsi. türk diye birşeyde yoktur, insan vardır eli, yüzü, gözü, amı, yarrağı olan. ne lan dünyaya gelirken "atalarıma" mı sordum..
eski nüfus cüzdanları, 6 sayfallıktır...

işte o yüzden koymaz.

ve bu da bize koymaz

onun dışında

(bkz: güneş dil ve teorisi)
türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapma azmi içinde olacaktır. -mustafa kemal atatürk.

biz, yıldırımlar yaratan, bir ırkın torunlarıyız.-harbiye marşı
zaman zaman çok komik sitkomlara denk geliyorum, çok kaliteli mizahçılar var beni eğlendiren...

ancak

kürtçü cemaatçiden türklük dersleri almanın tadı hiçbirinde yok...

ailecek çok gülüyoruz...
sizlere nasıl göründüğü hiç önemli değil. Biz onu Mustafa kemal atatürk olarak ve tabii ki atamız olarak görüyoruz. saldırın sırtlanlar saldırın ama gücünüz yetmez.
fatih sultan mehmet diyen adamlar o adamı türk sanıyorlar ya vay hallerine.
Türk'ün atasının kim olduğu muhabbetini genişletecek olursak olay islamiyetten öncesine gider ki, Atatürk'ü atalıktan düşürmeye çalışan kesimin gayrimüslim bir ataya ulaşmasıyla son bulacak olan tartışma. benim atam Atatürk beyler ya sizin ki?
bir türk olarak 1923 ten sonrasını bilmeyen soysuzların oluşturduğu toplumuz. hepimize birden geçirdim. objektif olmadan ne türk ne de bok olursunuz.bi çin 2000 yıllık geçmişini biliyor çince sayesinde siz 1923 ten önce ne skimi biliyorsunuz?
birilerini atan olarak görmeyi kendine zorunlu gördükten sonra, kendini kendi yapıp ettiklerin ile tanımlamak yerine başkalarının kanı üzerinden değerlendirdikten sonra kim olduğunun ne önemi var anlayamıyorum.

birey kendi yapıp ettikleri ile pişmanlık yaşar ya da gurur duyar. elinde olmayan durumlar sonucu birilerinin varisi olmak türk olmak yunan olmak bireyin tercihi değilken nasıl bundan pişman olabilirsin ya da gurur duyabilirsin anlamak mümkün değil.

bir de anadolu denilen topraklara yaldır yaldır gelmiş türkler. geldiklerinde buralar boş değildi ki. yüzbinlerce insan vardı. hepsini kesmediklerine göre çiftleştiler. nasıl hala ahmetin mehmetin torunuyum diyebilirsin ki? fatihin torunuymuş bi de bakbak. fatihin kendi annesi türk değil karısı türk değik aile bağın nedir? bu fantaziler ile nereye kadar yaşayabilirsin.

insanlığa barışa sevgiye dostluğa bir katkın olacağını şunun torunuyum bunu yapmış koy götüne rahvan yaşayı yiyip ıçıp ssıçıp öleyim mi diyorsun nedir?

saçmalık resmen. ha en başında birilerini ata bellemeye karar verdikten sonra ha atatürk olmuş ha babatürk ne var ki en nihayetinde.