bugün

başörtülü bir kadını meclisten kovan başbakan kimse, o değildir.
Amerika baskaninin karsisinda elpence divan duran kimse, o degildir.
recep tayyip erdoğan olmadığı kesin olandır.
(bkz: karaoğlan)'dır şüphesiz ki.
bir kare poz yüzünden "amerikan başkanının karşısında el pençe divan durdu" diyenlerin, sevdiği; amerikanın her dediğine yes sör diyen, yetmiyormuş gibi amerikan askerlerine dua eden kişi hiç değildir...

el pençe divan duruyor dediğiniz adam kıbrıs'a girdi, van minıtla artislik yapmadı...
Baskan karsisinda elpence divan duran kibris i almis.
Simdi ki kibris icin oyle ayseyi fatmayi tatile cikarmaz kac paraysa verip alir.
Acmayin soyle basliklar erdogandan oncesini goren kac yazar var. Mod yalvariyom silme.
ilk sırada mustafa kemal atatürk ki halkçılık ilkesi bu konuda referanstır.
sonrasında ismet inönü, fakat 1939-45 döneminde "milli müdafa kananu" çıkarıp ekmeği bile insanlara karne ile aldırmıştır. bu durum bizim toplumda ismet paşayı kaka biri yapmıştır. mevcut dönem 2. dünya savaşı dönemidir. hani şu 50 milyondan fazla insanın öldüğü savaş var ya heh işte o savaş döneminde milli müdafa kanunu çıkarmış.
aklınca bizi abd, almanya, rusya ile falan karşı karşıya kalırsak askerimiz hazır olsun, rızk sıkıntısı olmasın diye ! camileri falanda depo yapmış iyi mi ? gavur işte. faşist canım.... (anlayan anladı arkadaşlar bu kısımı uzatmıyorum)
sonrasında dp parti dönemi var ki 6-7 eylül olaylarının yaşatıldığı dönem, nedense kimse konuşmaz ! gerçi milli müdafa kanunu için bu ülkenin ve dünyanın bir çok cephesinde halkı için savaşmış, osmanlı subayı, sonrasında türkiye cumhuriyetinin 2. numaralı devlet adamı savaş yüzünden karne ile gıda dağıttı diye faşist olabiliyorsa bırakalım da 6-7 eylül olaylarının yaşanmasına neden olan adnan menderes demokrasi şehidimiz olsun.
ve tabi ki kara oğlandır.
türk tarihi denildiğine göre bilge kağan'dır.

edit: başbakan denilmiş ama olsun bilge kağan'da başbakan sayılır....
1970 - 1980 arasındaki ecevit. 1980'den sonra maalesef ritmini kaybetmiştir.

görsel
kişiye göre değişiklik gösterebilecek başbakandır. ben halktan bir birey isem mesela bana göre alemin kralı ecevit başgan'dır ve kesinlikle tayyip reyiz değildir. mesela hüloouuğğ! kabilesinden ağh parti mensuplarına göre de tayyip reyiz'den başka başbakan yoktur şu yer yüzünde. ama kılıçtaroğlu'nun arkasındadırlar yani değişik olgulardır, kafa basmaz bazen.
tikko ve dev-sol liderleri hapisteyken ülkücülerle mücadele etmesi için hapisten çıkartan biri halkçıdır. otel odalarında başka parti milletvekillerini ayartan kişi de halkçıdır. milletin seçtiği milletvekiline yemin ettirmeme misyonunu edinen biri de halkçıdır. (yüksek derecede ironi)

nefret boyutlarında antipatim olsa da ne yazık ki süleyman demirel dir. halkın dilini anlayan, halk ile güzel diyaloglara giren, toprak çamur demeden tarla tarla gezen bir adamdı bu. hee yaptıkları halkçılığa bağdaşmıyor ama karakter olarak öyleydi. zaten insanlar ondan dolayı severlerdi. hatta şapka olayı bile kaç gün bültenleri süslemişti. sempatik adamdı vesselam.
bunca yılık milliyetçiyim ecevit diyorum geçiyorum. daha da öyle delikanlı gelmez.
halkçı olarak ecevit.
fakat turgut özal ın hakkını yememek lazım. kötü politikaları oldu lakin iyi yönlerini de söylemek lazım.