bugün

güzel olan yalnız, gripin'in gripin ve emre aydın'ın afilli yalnızlık albümlerinin unutulduğu listedir.
moğollar, cem karaca, kurtalan ekspres gibi duayenlerin olmadığı listedir, yani olmamış hacım senin liste.
grizu - tuzla buz
barış manço- baris mancho
üç hürel - 3 hürel
pentegram - bir
kara kedi - kara kedi
almora- Kıyamet Senfonisi
deli gömleği - deli

umay umay, mavi sakal, yavuz çetin, teo, moğollar falan filan ismini hatırlayamadığım albümleri, diye uzayacak listedir.

ergenliğimi hatırladım, liste yaparak. hey gidi.

Edit; keşke gür akad, Kurtalan gibi arka planda olmayı tercih eden büyük emekçileri de koyabilseydim.
Aslı gökyokuş - söylediğim şarkılarda saklı
Kargo - Yalnızlık Mevsimi
Mor ve Otesi - Dünya yalan söylüyor
Özlem tekin - 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0
Yavuz çetin - satılık
Maskott - tuval
Şebnem Ferah - Kadın
Mavi sakal - kan kokusu
Kurban - Sahip

Ve special thanks goes to ;

Sibel tüzün - Hayat buysa ben yokum bu yolda.

Bir çok kişi bilmez, bilse bile dinlemeden taşşağa vurur ancak o popçu sibel tüzün vakti zamanında ülkedeki en sağlam rock albümlerinden birini yapmıştır. Levent candaş sağolsun tabi.

Edit: yasemin mori - hayvanlar da bu listeye kesinlikle eklenebilecek kalitededir.
genelde pentagram yazılır bu tarz listere, lakin metal albümleri kategorisinde değerlendirilmesi daha doğrudur. ayrıca ne yazılırsa yazılsın bu tür listeler hep eksik kalıyor. birini yazsanız öbürünün hakkı kalıyor. yine de sırası karışık şekilde az buçuk bir şeyler yazalım.

ihtiyaç molası - milad
olmazsa olmazlardan biridir. türkiye'de progresif rockın en baba albümlerinden biridir. es geçilmez.

cem karaca - safinaz
cem karaca diyince öyle bir albüm falan kesmez tabii, ama illa bir şey seçmek gerekirse bunu koyalım. türkiye'de pek rastlanmayan türden bir progresif rock güzellemesidir.

haramiler - alın yazısı
bunu yazmamak olmaz. pek bir şey söylemeye gerek yok, sadece dinleyin.

kesmeşeker - doğdum ben memlekette
kum ile arasında gidip geldim, en son bu olsun dedim.

pilli bebek - uyandırmadan veya olsun
ikisi arasında tercih yapamadığımdan ikisini beraber yazmak zorunda kaldım, hangisini seçerseniz artık.

nev - sen gibi
dyaakş barındıran nadide bir eser. adamın ses zaten muazzam.

kafabindünya - obi
hiç şüphesiz türkiye'de post rock diyince ilk akla gelen grup.

şebnem ferah - od
dünya çapında üst sıralarda bir sese sahip güzel insanın en sağlam diyebileceğim albümü. gerek sözler, gerek besteler açısından on numara albüm.

gripin - gripin
alternatif rockta başı çeken gruplardan.

pera - bir başka dünya
yer yer duygulandıran, yer yer ülkede pek rastlanmayan türden sert parçalar barındıran şahane bir albüm.

bitti mi? bitmedi tabii. yazılacak çok şey var da böyle sayısı sınırlanınca pek olmuyor işte.