bugün

akşama kadar otursam, yediğim önümde yemediğim arkamda gezsem, benimde göbeğim büyürdü. ama açız aç...
aslında büyümesin diye de o kadar uğraşıyor ama demek bu biber gazı yüzünden.

hacu biber gazını çok fazla kullanıp tembelliğie kaçmaktan mütevellit açığa çıkan olaydır. ara ara spor maiyetinde 7 kişi birleşip tosuna girselerde. ( kurban amaçlı değil dikkatinizi celb ederim efem) e tabi bu aktivite, teyzelerimizin hayvanlar gibi yedikten sonra,
- ay nermin kız hadi bi tur atalım şurda toplanın da diyerek elde çekirdek turlamalarından ileri gider bir fayda sağlamaz.

ben diyorum bu göbeklerin gitmesi için o biber gazları gidecek, demirden çelikten joplar verildi size canım. yani onu bile kaldıramayacak kadar tembelsiniz beyler. ayıp valla. hoop sıkayım gazı ağlasın otursunlar yere, eylem bitsin... önceden daha eğlenceliydiniz siz. ne oldu kuzum size?
biber gaz yapıyor demek ki.
Demir coplar sayesinde kısa zamanda forma girerler. Plastik coplar hafifti o yüzden oldu.
kesinlikle doğru tespit. bir şekilde kıyas yapmak gerekirse, avrupada 8 ülke gördüm ve polisleri gayet fit adamlardı. kadınları da gayet fit. hatta bir iki defa adamlara işimiz düşmüştü* ingilizceleri zaten var onu geçtim ve yardımsever olmaları da cabası. türkiyedeki gibi bacım sen onu unut bence zihniyetinde değiller ve gerektiğinde polis arabasına alıp gereken yere götürüyorlar ve bizim kızların dibi de düşmüştü polislere ayrıca, o kadar fit ve düzgün tipler. bizim polislere baksan kahvehaneden toplanmış gibi, ortalıkta böyle polisler gezerken bu millet nasıl kendini güvende hissedecek çok merak ediyorum.
Polisin diger meslek gruplarından daha goz onunde ve halkla icice olmasından dolayı insanların kapıldığı düşünce. Diger meslek gruplarında yok mudur gobekliler; avukatlarda, doktorlarda, muhendislerde vardir tabi ki. Daha fazladir belki de polisten ama goze batar polisinki üniforma giydigindendir belki de. Çoğu zaman 12 saatten fazla mesai yapan polisler butun gun ayaktadır, her ne kadar siz otururken görseniz de, fiziksel yorgunluğa ek olarak zihinlerini surekli meşgul eden bir olay mutlaka vardir. Her gun onlarca farkli insan tipiyle karşılaşırlar ve hepsinin sorunlarina çözüm bulmaya çalışırlar. Onlar da insandır, sabah ayaklarına giydikleri kundurayı aksam eve geldiklerinde çıkarınca ayaklarının artik kendilerini tasıyamayacak hale geldiğini hissederler. Onlardan ilgi bekleyen aileleri, bir arkadas çevreleri de vardir. Tum bunların yanında dıs gorunuslerine de onem verirler çünkü devleti temsil ettiklerinin farkindadirlar. Ama vücudun belli bir yastan sonra hayat temposu sebebiyle seklinin değişeceği kaçınılmaz oldugu da unutulmamalıdır.
Polis olmak için gereken herhangi bir meziyet olmamasından kaynaklıdır. Bir gruba yakın olmak yeterlidir.
Tabi bu polisler yolda gördüğümüz sıradan polisler dedektifler filan farklıdır herhalde. Ya da ben holywoodtan çok etkileniyorum.
poliside askeride maalesef aynı durumda.

karşı komşum astsubay; adamda cüsse yok cüsse olmadığı gibi de hayvan gibi göbeği var, koş desen koşamaz ama gel gelelim astsubay...
geldiğimiz noktayı açıklayan durumlardan birisidir. tamam %100 fit olsun demiyoruz ama bi çeki düzen versinler olmuyo böyle. o ne la dolmuş şoförleri gibi.