bugün

kürtlere verilen uyduruktan hakları bile sorun eden faşistlerin uydurdukları son model palavralardandır. neymiş efendim türkiye'de türk olmak sorunmuş. hadi ordan sizde.

van'da 14 nisan 2009 günü yapılan ''dostluk maçında'' kürtçe pas isteyen 14 yaşında ki bir öğrenci polislerden tekme tokat dayak yedi. olaya müdahale etmek isteyen arkadaşları araya girip arkadaşlarını kurtarmaya kalkınca onlar da dayak yediler.

27 aralık 2009 tarihinde ankara mamak'ta kürtçe türkü söyleyen birisi eski bir özel harekatçı tarafından öldürüldü. bu olay hızla örtbas edildi.

ahmet türk'e yumruk ve taş atıldı. ona yumruk atan göstermelik olarak tutuklandı,çıkarıldığı ilk duruşmada tahliye edildi. ona taş atan ise serbest bırakıldı.

türk olmak mı suç? yeni doğmuş bebekler bile buna bi tarafıyla gülerler.
(bkz: inegöl olaylarında 20 tutuklama/#9425516)
iki adet fotograf ile izah edilebilir durum.

1) görsel

2)görsel
Türkiye'de Kürt olarak her şey olabilirsiniz ama Kürt olamazsınız.
burada türk olmak suç değil, lakin chp'li kardeşlerimin anlamadığı birşey var. o da şu, 29 ekim tamam cumhuriyet bayramı hepimizin bayramı fakat sen bu bayramı chp logo apoleti altında simgeleyip kutlamaya çalışıyorsun, bugün buna karşı çıkıldı, belki ben chp'li değilim ama o yürüyüşün içinde bulunmak istiyorum, fakat bulunamıyorum. neden ? çünkü yürüyüşte bulunan herkes taraf, kanımca bugün ki ve bundan önceki yürüyüşlerde işin içine siyaset girmesine karşı çıkıldı, ulu önderimiz atatürk demokrasiyi bizzat kendisi desteklemiştir, emin ki mustafa kemal atatürk sağ sol vs. demeden orada bütün herkesin birlik olup bayramımızın kutlanılmasını isterdi, fakat kutlamalara nedense sadece sol görüşlülüler katılıyor, çünkü chp vb. partiler bu vb. bayramları fırsat görüp, simgeselleştirip, her sene vatan elden gidiyor nidaları atıyor ve bundan çıkar sağlamaya çalışıyor. gelir mi oraya sadece bayramını yaşamak, kutlamak amaçlı olan bir insan ? gelmez! öyle bir insanı orada aramaya kalkmayın bulamazsınız, sözüm o ki din, atatürk vs vb. şeyler simgeleştirilip bunlardan çıkarım sağlanmamalı, bunları sağlamak sadece ve sadece kolaycılıktır, başkada bir şey değildir. ulu önder atatürk chp'nin bu halini görmüş olsa heralde üzülürdü.

sonuç olarak;

bayramımızı kutlamaya evet.
bayramımızın siyasete alet olmasına hayır!
biz bu filmi 11 sene önce yaşamıştık.

"ne mutlu türküm diyene" diyenler ırkçı ve faşist ilan ediliyordu.

türk bayrağı taşımak suç unsuru sayılıyordu.

türklükle, türke dair bir şey paylaştığınız zaman çakallar üzerimize çullanıyordu.

biz o yollardan geçtik.

şimdi 11 sene sonra yine aynı senaryo iş başında.

ama bakın, bu kez türkün biriken öfkesinden zor kurtulursunuz benden söylemesi...
inşallah bugünler bitecek bir gün.Türkler çok çileler çekiyor umarım bir gün güzel günleri görürüz.
Arap hayranligi ve bosalan kasalarin doldurulmasi gerektigi icin vatani parsel parsel Satan bir turkiye cumhuriyetidir.

Yakinda bu araplar bu topraklar bizim deyip bizi kovmaya kalkmazsa iyidir. Yapacaklar gerci yakinda.
güncel Önemli Başlıklar