bugün

demokratik açılım, ya da bilinen adıyla kürt açılımı safsatasıyla birlikte ortaya çıkan gerçek...
gazeteleri okuyordum az evvel, habertürk gazetesi'nin manşetine daldım uzun uzun...

"türkiye'ye yapılan saldırı"

kanım dondu...
yaşadığımız ülkeyi düşündüm, sormak istedim yakınımdakilere, nasıl böyle bir küstahlık yapılabilirdi.
neydi insanları buna iten?
sanki ahmet türk bu ülkenin yetiştirdiği en nadide insan.
sanki ahmet türk her gelen şehit haberine feryat figan ağlayan insan...
bir grup terör örgütü sempatizanı, altlarında bu memleketin insanlarının dişinden tırnağından arttırarak verdikleri vergilerle kendilerine tahsis edilen kırmızı plakalı lüks araçlarla samsun'a provakasyona gidiyor, galeyana gelen türk insanını temsilen bir genç çıkıp hissiyatını fiiliyata döküyor, tüm medyanın bir anda hedefi haline geliyor.
ah ismail...
sen neymişsin meğer?
ismail şu anda cezaevinde. ama haburdan davul zurna ile geçenler, bu ülkenin hukuk kurallarını çiğneyerek ifade verenler ve alanlar serbest.
terör örgütü sempatizanları serbest...
teröristbaşı ceza yatıyor sözümona, çıkacağı günü dahi bilerek yatıyor, kitap okuyor...
polise taş atanlar serbest,
muş'ta esnafı kepenk kapatmaya zorlayanlar serbest, kepenk kapatmaya hayır diyen vatansever cezaevinde...

ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı, meclis başkanı kınıyor saldırıyı,
gazeteler kınıyor,
ismail'e "saldırgan" diyorlar...
taksim'de bir grup gösteri yapıyor, saldırıyı kınıyor,
hakkaride saldırıyı kınamak için polis taşlanıyor, iki polis yaralı...

ismail ifadesinde "pişman" olduğunu söylüyor...
iş işten geçmiş meğerse değil mi ismail?
türkiye,
o canımızdan çok sevdiğimiz türkiye türklerin olmaktan çıkmış meğerse,
ismail'in pişmanlık duyduğu bu olsa gerek...

ismail çelik 27 yaşında ve "sayın abdullah öcalan" diyen bir terör örgütü yandaşına yumruk attığı için cezaevinde...
ismail türk olmanın suç olduğunun farkında artık.
habertürk gazetesi en çok okunan gazetelerden biri,
hürriyet, milliyet, zaman, akşam, sabah, vatan...hepsi çok okunuyor ve hepsi türkiye'nin önemli patronlarının sahip olduğu gazeteler.
hepsi yarın bir gün ahmet türk'e yapılan saldırıyı en itinalı şekilde kınadıkları için karşılığını fazlasıyla alacaklar...

siz de türk olmanın suç olduğunun farkında mısınız?
yoksa,
eline iliştirilen pankartları pervasızca sallandırıp "hepimiz hrant'ız, hepimiz ahmet türk'üz" diye slogan atacaklardan mı?
türkiye cumhuriyetinde türklük, türk olmak bu kadar aşağılanmamalı, gidecek başka vatanımız yok. ama vatanı satanları sürebileceğimiz birçok ülke var.

ismail çelik içeride, şehitlerimiz toprak altında...
ahmet türk'ten özür dileniliyor, apo serbest kalmaya hazırlanıyor.

bu gün bunlara tepki göstermezsek, önlerinde set olmazsak yarın öbürgün hazırlıklı olun,

"vatan elden gidiyor"...
vatanını sevenin ırkçı damgası yediği, vatanı bölmek isteyenlerin istediklerini söylediği ve yaptığı bir ülkeyse artık türkiye; doğru bir önermedir. bu gidişe bir dur denmelidir. hala geç değil.
nereden nereye dediğimiz türkiye'Dir.

atatürk'ün en büyük hatasıdır aslında bu. hatta tek hatasıdır. o hata şudur. bu ülkeyi gerçek sahiplerine vermeli onun öz malı yapmalıydı. yani türkiye türkiyelilerin değil türklerin olmalıydı.

cennet mekan esat bozkurt'un sözleri, diğer türkçülerin sözleri toz oldu gitti. tek bildiği yan gelip yatmak olup, herşeyi devletten bekleyenler ayrıcalık üstüne ayrıcalık alıyor. nerede ise bu ülkenin gerçek sahibi olan türklerden daha büyük avantaj elde edecekler.

zaten yıllardır bu böyle. elektrik, su beleş kullanıp, vergi vermeyenler, kollarında bileziklerle hastaneye gidip yeşil kart kullananlarda bunlar.

en son bu yumruklu protesto olayında da gördük bunu. acaba ismail'in cezası ne olacak. merakla bekliyoruz. devletin kolluk güçlerine mermi sıkıp anında serbest bırakılanları düşündüğümüzde aslında pek bişi olmaması gerekir diye düşünmekteyim.
ne kadar suç olsa da bu ülkede insanlar türklükleriyle gurur duyuyorlar. bence bubile çok güzel bir olay. bu ülkede türküm diyen bütün insanların gözlerinden öpüyorum.
osmanlı türkleri' nin mustafa kemal' de bulduğu önder, ne yazık ki rusya türklerine nasip olmadı. * 1920' lerin sonlarında söylenmiş bu sözün ışığında günümüze baktığımızda açıkça görülüyor ki, türkiye cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan pek çok insan ne yazık ki o önderin işaret ettiği vatandaşlık bilincinden, hedeflerinden zerre nasiplenememiş. nasiplenmeyi geçelim, bu toprakları vatan yapan değerlere alçakça saldırmakta beis görmemeleri, taa eskilerden kalma bir değil, pek çok kuyruk acıları olduğunun açıkça ispatıdır.

hümanizm, insan hakları, avrupa birliği uyum süreci gibi kılıfına uydurulmuş vıcık vıcık gerekçelerle her türlü ayrılıkçı etnik faaliyete sessiz kalan, cesaretlendiren hükümet artık yavaş yavaş; başların ayak, ayakların baş olduğunun en açık göstergesidir.
osmanlı'nın son dönemlerinde 2 türk askeri bulgar komutanları soylarına küfrettiği için çekip alnında vurmuştular da o gavuru, iadam edilmişlerdi. osmanlının son dönemleri, evet... o karanlık, umutsuzluğun en zifiri zamanı. türk için yok olmakla var olmak arasında bir gidiş-geliş zamanı...

efendiler! ne oldu o zaman? bir kıraathaneye giren yaşlı adam demişti ki 'kim savaşır cephede, kim ölür?' çünkü cephede savaşan da, ölen de türktür, ganimeti alıp safa süren rumdur, ermenidir, bulgardır. 'içimizi kararttın ey koca türk' derler ona, koca türk der: 'kararacaksa zamanı şimdidir oğul'.

bunlar da geçer dostlar. tüm dünya türk düşmanı olmuş, türk türke düşman olmuş. afrikanın kapkara zencisi fransızca konuşur da kimse fransız'a sormaz bu adamlara ne yaptın diye? açlıktan ölen milyonlara bir lokma ekmeği çok gören fransız'a kimse bir şey demez, 3-5 milyonu katleder de kimse ona 'yaptın' diyemez. gel gör ki 100-150 kürt haksız yere öldü diye türk'e edilmeyen hakaret kalmaz. oysa kürt benim hastahanemde sırtüstü yatıp ilacını içer, yemeğini yer 3 öğün, iyileşince izlediği televizyonu da sarar bir battaniyeye alır gider evine ve açar roj tv izler. türk'e söver, elinden gelse bir bardak suda boğar, 'geber' diye bağırır. türk 'din kardeşidir'der, halepçeden çeker alır, bağrına basar.

dünümüz odur, bu günümüz budur, yarınımız nicedir dostlar?

ama zanneder misin ki türk uyuyor? türk uyanık, zamanını bekliyor.
şimdiye kadar duyduğum en mantıklı sözdür. ne yapmak lazım bilmiyorum bizde azınlık mı olsak acaba?.
osmanlı nın da son dönemlerinde " Türk " olmak utanılacak birşeymiş gibi gösterildi. kurtuluş döneminde mustafa kemal atatürk halkımıza kendilerinin ne kadar değerli bir millet olduğunu tekrar öğretti. ilk başlarda arkasından giden çok azdı. zaten kendisine de intihar ediyor gözüyle bakılıyordu. fakat mustafa kemal atatürk hiçbir zaman milletinin asilliğinden, gücünden ve yapabileceklerinden şüphe etmedi. sonuç olarak ne oldu? türk milleti kendine geldi ve tüm imkansızlıklara rağmen itilaf devletlerine ve daha arkamızdan vuran birçok devlete karşı mücadele edip kazanmayı başardı. ( arkamızdan vuranlardan biri de türk halkı bağımsızlık savaşı verirken meydanı boş bulup kadınları, çocukları katleden ermenilerdir. )
ve bugün....
tekrar o döneme geri döndük. Ne diyelim bir atatürk daha lazım.
osmanlı'nın ilk dönemlerinde türk olmak şöyleydi, ortasında şöyleydi, sonunda şöyle yapıldı diye sırf kötülemek için palavralar sıkmayı bırakmamız gereken mesele.

Osmanlı'nın son döneminde türk milliyetçiliği doruk noktalardaydı.
türk olduğu için kendini suçlu hisseden birey söylemi.
hayırdır türklüğünden utanacak bişey mi yaptın? diye sorarlar adama.
yüz yıllardır boşa uğraştır, türkü kırmak türklüğü yok etmek. bu uğraşların boşa çıktığını tarih an be an yazmıştır yazmaya da devam edecektir.
bana saf salak olduğum, pembe rüyalar gördüğüm günleri hatırlatan önerme.

vatan elden gidiyor safsatalarıyla uyutulmuş, yaratılan korku imparatorluğunda, gölgesinden bile korkar hale gelmiş sığ düşünebilen insanların önermeleri.

vatan elden gitmiyor, giden akıllarınız, yıllarca kandırıldınız, 12 eylül'de kandırıldınız, kürt sorununda kandırıldınız, türban sorununda kandırıldınız, alevi sorununda, ermeni sorununda kandırıldınız. cumhuriyet tarihi boyunca şeriat-bölücülük korkusuyla bu vatanı siz böldünüz, bölmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürdünüz.

başbakan davosta one minute dedi, tsk bizim israil'le işbirliğimiz devam ediyor dedi.
devlet bahçeli meydanlarda ip salladı, idamın kaldırılması için imza attı.
chp hep muhalefet etti, perde arkasından akp ile imzalar attı.

türk olduğunuz için değil saf olduğunuz için suçlu oldunuz.
ergenekon tipi türkçülügün bittigi güzel ülkemde, türklük suç degildir ama türkçülük insanlık suçudur,
türklük öğünülecek bir şeydir, ecdadın bu dünyaya yaptıgı katkı ile, türklük içinde kürtlügü lazlıgı çerkesligi barındıran bir millet ismidir, türçülük ise ırk ismidir, hiç bir safkan türkçü görmedim ki ebesi karışık olmasın!!!
yumruk yemek istiyorum biri beni gelsin dövsün....
açılım gerektirecek bir durum. ama biz türkler açılımı başkalarından istemeyiz, kendimiz alırız.
kahraman gösterilen o 27 yaşındaki şahıs, ifadesinde pişman olduğunu söylemiş ve türk milletinden özür dilemiş, bir türk genci olarak affetmiyorum kendisini, bizde birçok yerde galeyana gelebilirdik, boğaz boğaza gelebilirdik, belkide birilerini öldürebilirdik ama gelmedik neden daha fazla birileri ölmesin diye mesela benden sonra entry girecek kişi kürt yada türk dağda yada şehirde ölmesin diye, bişeylere sabrettik, sabretmemiz gerekiyordu savaşla çözülecek mesele değildi, bazı gençleri gördüğüm zaman dağa çıkınca şöyle yapacam böyle yapacam diyenleri gerçekten acıyorum çaresiz hallerine, ayağında convers ama amerikanın çıkardığı pkkya karşı savaşacak sonrada üst kattaki komşusuna düşman gözüyle bakacak, çok yazık.

bu ülkede çoğunlukta yaşamakta olan türklerdir, kimliği yüzünden hiçbir yargı görmeyen türklerdir, bu ülkenin en rahat gelişim gösterenleri türklerdir, işte biz türkler diğer azınlıklara saygıyı öğreteceğiz, biz türkler birilerinin oyununa alet olmayacağız, bu ülkede açılım yapılacaksa ilk önce biz türkler yapacağız, ama en başta biz düşman olursak, yabancılar neden bize düşman olmasın ki? biz türkler olarak bişey yapmazsak dostlar, imam bişey yaparsa cemaat ne yapar muhabbetine döneriz.
ben türk olmaktan gurur duyuyorum. bence türk olmak suc degil övünülecek birseydir. bu düstur günü geldiginde agir bir tas gibi yerine oturacaktir.
w x q harflerinin alfabeye eklenmesi/#6068081

bazen 1071 de anadolu'ya giren alparslan'a sorasım geliyor. "ne zorun vardı da, anadoluya girdin. hadi sen bi halt ettin girdin. osmangazi'ye soralım, "beylik kuracak yer bulamadın da geldin söğüt'e yerleşke kurdun." hadi sen de hata ettin. anladım peki.

fatihim. mehmedim. sultanım. neden deldin o asırlarca delinmeyin surları. neden? topkapı'dan bakınca anadolu hisarı, hisardan bakınca sarayönü... bizlere bunu, bu resmi yaşatmak, buralar benim atalarımın cenk ettiği ve kanları ile kazandığı yerler dedirtmek için mi?

ya atam. sarı saçlım. mavi gözlüm. sen cumhuriyeti kurarken düşündün mü bu hallare düşeceğimizi. en büyük miras bıraktığın temelimiz kültürümüzdü hani.

61 sene sonra ben bu topraklara gelişimin 1000. yılını kutlayacağım. benim; esaretim de, türkiye'dir, özgürlüğüm de. burası türkeli'dir. bölünmezdir.

toprak isteyen varsa;
görsel

derim.
son suçlu türk;
(bkz: yılmaz özdil)
(bkz: hepimiz yılmaz özdil iz hepimiz faşistiz)
geçici bir durumdur . bu birikim düşmanlara kalıcı göt acısı olarak yansıma yapacaktır.
türkiye de sadece türklerin yaşamadığı gerçeği.
17 nisan 2010 samsun da polise saldırı sonrası bir kez daha haklılık payı ortaya çıkan gerçek.
3 mayıs dünya türkçülük günü'nü kutlayanların faşist ve ırkçı ilan edildiği türkiye cumhuriyetidir.
çok dilli, çok kimlikli, çok uluslu eyalet yapısına dayalı, yeni osmanlı yı isteyen türk düşmanı pkk sempatizanı ayrılıkçı kürtlerle, hilafeti geri isteyen islamcıların türk kimliğine olan nefreti sonucu yaşanan durumdur.
iskenderun da askeri birliğimize iki saldırı oldu. 6 şehit verdik.

şırnak'ta mayın,
tunceli'de özel harekat kontrol noktasına saldırılar.
hakkari çukurca'da saldırı yine şehit.
bugün de şehit var.
saldırı var, yaralımız var...

ama gündem değil...
gündem bu değil...

gündem israil.
gündem filistin.
gündem ihh.
gündem mavi marmara...

şehitlik önemli değil zira.
askerlik yan gelip yatma yeri değil ki!!! işleri ne?

habervaktim com'a bakıyorum.
her yer gazze...
her yer kahrolsun israil!!!

sayfanın ortalarında bir ilan.
(bkz: bedelliaskerim com)
şehit olan askerler?

umurlarında değil...

9 ümmetçi ölmüş kahraman(!) gemide.
şehit ne ki?

şehitler türk askeri,
şehitler türk evlatları...

ne mutlu türküm diyene yasak zaten...
ölsünler işleri ne.
türk olmak suç bu memlekette...

evet nihayetinde kırdınız zincirleri.
güzel vatanımda artık, "şehitler out hamas in"...