bugün

türk kürt kardeştir türkülerinin sürekli çalındığı şu zamanlarda kimsecikler kardeşliğin gerektirdiklerinden bahsetmiyor.
(bkz: türk olup kürtleri sevmek)
iyi olan kürt kesimle türklerin kardeş olabileceği, her şeyden önce hepimizin birer "dünyalı" olduğu gerçeğidir.
sözlüğün bu anlarında israrla arkasında durmamız gereken söz öbeği.
yanlış söylemdir ben türküm bana göre türk'ün türk'ten başka dostu yoktur kardeşi hiç yoktur...
türklerin üvey olduğunu gizleyip söyledikleri cümle, aynı masada yemek yemekten, aynı statüde görünmekten rahatsız oldukları bir kardeş.
kürtler içinse bir hedef, bedel ödemeleri gerekiyor ve ödetiliyor eşit kardeş sınıfına yükselmeleri için.
benim içinse tüm insanlık kardeş. (bkz: enternasyonal).
Türkiye'de yıllardır insanlara yutturulan en büyük yalanlardan biridir. hatta belki de ilk 3'e rahat oynar. baş başa kaldıklarında birbirlerinin canını çıkaran, başkalarının yanında ise bak ne güzel biz anlaşıyoruz diye yapmacık mutluluk pozları takınan karı kocanın hikayesi gibi bu yalan. olmuyor, yürümüyor, olmayacakta, türkler ve kürtler bir arada olamaz, bunun için belki milyon tane neden bulabilirsiniz, gelenek göreneklerinden, değer yargılarından, kutsallarına vs'sine kadar ama türk kürt kardeştir diyemezsiniz. sadece aynı topraklarda yaşıyor, belki aynı dine inanıyor olmak kardeş olmak için yeterli değildir ve yeterli gelmemiştirde. salt olarak o haklı bu haksız olayı değil sadece olmuyor işte, zorlamanın alemi yok.
pkk kalleştir şeklinde devam ettirilmesi isabet olacak söz öbeği.
(#15885679)
gelmiş geçmiş en büyük yalandır. türkler için bir hakarettir.
sol frame'i hızla eski haline getirmek (28.08.2012 sabahı yaşanan saldırısı sonrası) açısından adet üzere olduğu için bu başlık bu şekilde uplanmıştır.
doğrudur ama el oğlu yakmaz zaten insanı canını. yakın bildiği, kardeş dediği yakar.
ESKiDENDi KARDEŞiM O. 20 YAŞINDA KARAKOLDA BEKLEYEN ASKERLERE SALDIRIP OLDUREN ADAMLALRLA, ONLARA DESTEK VEREH ADAMLALR KARDEŞ OLUNMAZ. KARDEŞ DEDiĞiN BU OLAYI PROTOSTO EDEN ADAMLAR OLUR.
ortak bir geçmişe sahip güzel anıları ve yaşanmışlıkları olan insanlar birbirine " kardeş " der milletlerde böyledir. ancak bizim kürtlerle ortak geçmişimiz ihanetler üzerine kurulu ve kardeş değiliz.

zaten ne yaşam tarzı olarak ne fiziki olarak birbirimize benzemiyoruz kardeş falan değiliz yani.
görsel

kardeşlik nire hemşerim?
bitmek bilmeyen bir siyasi/medya masalıdır.
olum boşuna bu hikayeleri anlatmayın bize.bu saatten sonra söz konusu olamaz kardeşlik filan. eninde sonunda kan akacak bunun kaçarı yok.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
benim ülkemde yaşayan, benim ülkemin bayrağını, kimliğini tanımayan, kabul etmeyen hiçbir kürtten kardeş olamaz. anca kalleş olur.
daha iyi bir gelecek için; dillerden düsürmeyecegimiz motto.
daha da poliyanacılık, zaten bütün insanlık kardeştir. (bkz: ademoğlu)
sıkıntı şudur ki buna inanmayan kişiler ya genel anlamda nefrete duygularıyla büyümüş. büyütülmüş veya bu şekilde öğretilmiş kişilerin sorunudur. yıllardır olan, olmaya devam edecek bazı türk ve kürdün çatışması olacaktır. kabul edilsin veya edilmesin biri olmadan diğerinin tadı, iyi veya kötü, acı veya tatlı olamayacaktır. o yüzden her ne olursa olsun çok daha güzel şeyler olacak bu türk ve kürt faşitsliğine inat! kardeş olacak ve kardeşi vurdurmaya inat engel olacak her ne olursa olsun!
eski ve köklü yalanlardandır. ben iç bir kardeşimi şartlı sevmem, kardeşimse her haliyle severim. ama türk kardeşlerim !! beni hep koşullu seviyor, özet olarak onların istediği gibi bir kürt olursam bir gün şirinleri görebileceğimi söylüyorlar.

lafın kısası koşullu sevgi de kardeşlik de olmaz.
geççen onu başlığıdır. tek taraflı kardeşlik olmaz, kürtler önce içindeki pkklı itleri temizlesinler sonra oluruz. oldu amk her kürt pkklı değildir vs.vs. tarih boyunca bir türkün yaptığından her türk potansiyel sorumlu tutuluyorsa bir kürtün yaptığı şerefsizlikten de her kürt benim gözümde potansiyel sorumludur. kusura bakmayın pkklı itler varken sevemiyorum sizi.
o insanlarki bazen terör örgütü bazen şerfsiz devlet görevlileri tarafından köyleri yakılıp yıkılmış, insanlarına hayvan dışkısı yedirilmiş, yaşadıkları köylerden sürgün edilmişlerdir. o insanlar bu yapılanları bile sineye çekip bu gün barış elini bize uzatmışlardır. inşaallah bu iki halk yaşanan bu öfke ve kini bu toprağa gömecek ve bin yıldır nasıl bir arada yaşadıysa yine yaşamaya devam edecektir...terör örgütü bile bu coğrafyada bir kürdistan kurulamayacağını biliyor. fakat finansörler diretiyor. pkk' yı bu ibnelerin elinden kurtarabilsek her şey çok daha kolay olacak. aklıbaşında hiçbir kürt devlet kurup türkiye cumhuriyetinden kopmak istemez istemiyorda zaten.muhtemel kurulacak bir kürdistan devleti asla yaşamaz. siyonistler "vaadedilmiş topraklar" dedikleri bu toprakları asla kürtlere yedirmezler. bunu en iyi kürt kardeşlerimiz biliyor. bir düşünün panpalarım kürtler iranlılarla yani farslarla akrabadır. hatırı sayılır bir kürt vardır iranda. ayrıca suriyedede vardır ıraktada vardır. fakat ne farslarla ne araplarla nede diğer kavimlerle yüzyıllardır karışmamışlardır veya çok sınırlı bir sayıdadır. şimdi sıkı durun panpalarım! kürt halkı akraba bile saymadığı türklerle öyle bir yoğun şekilde karışmıştırki ayırmak mümkün değildir. kürt halkı acaba neden bu kadar yoğun bir şekilde türk halkıyla karışmıştır. kürt akademisyenler son zamanlarda bunun araştırmasını yapıyorlar. iranda, ırakta, suriyede diğer ırklarla karışan kız alıp kız veren kürt nüfusun sayılarını ve türkiyedeki karışmanın sayılarını çıkarmışlardır. görmüşlerdirki türklerle karışım çok büyük bir sayıyla karşılarına çıkmıştır. şimdi bunun sebebini araştırıyorlar. bende merak ediyorum. kürt akademisyen panpalarım umarım bunun cevabını tez zamanda bulurlar. gerçekten çok ilginç. bin yıldır mezopotamyada yaşayan bir millet neden "akraba" dedikleri farslarla karışmamıştır? aralarına neden mesafe koymuştur? araplarla neden karışmamıştır? diğer ırklarla neden karışmamıştır? neden büyük bir çoğunlukla türk ırkına karışmayı seçmişlerdir? bu coğrafyada bozgunculuk ve bölünme olmasın diye bu allahın bir hikmeti olabilirmi acaba? bin yıldır malazgirtten bu yana türklerin yanında olmayı seçmiş bir millet bu saatten sonra geri adım atarmı? avrupanın ve siyonistlerin oyununa gelirmi? hiç sanmıyorum. herşeyden önce şunu düşünün, güney doğuda ve doğuda yaşayan kürt nüfusu beş milyon kadardır. yedi milyonluk sayıyla kürt kardeşlerimiz, çoktan izmirli,bursalı,antepli,istanbullu,mersinli,adanalı,samsunlu olmuşlardır ve herkes işinde gücünde ekmeğinin peşindedir. bu topraklarda kürdistan hayali kuranlar gelip benim taşşaklarımı avuçlasınlar...bu bir varolma savaşıdır panpalarım.kürt ve türk halkı "büyük israil" projesinin önündeki iki büyük engeldir. bu iki halkı tasfiye etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. bu iki halk ayık olmazsa parçalanıp yok edileceklerdir. fakat dediğim gibi "gerçek dinamikler" bu işe el koymuştur hiçkimse ümitsizliğe kapılmasın. bazı sebeplerden dolayı bu dinamikleri açıklayamıyorum. ama toz duman kalktığında sizler onuda göreceksiniz. işte bu "gerçek dinamikler" nevruz bayramında tek bir hadise bile çıkmasına izin vermemiştir. bu dinamikler pkk nın elinde tuttuğu tüm esirleri serbest bıraktırmıştır.bu dinamikler bdp'yi süt dökmüş kediye dönüştürmüştür. bu dinamikler nevrozdaki bayrak tartışmasından sonra diyarbakır belediyesine türk bayrağını astırmıştır.ayık olun panpalarım. kürt kardeşlerimizle satılmış siyonist uşaklarını birbirine karıştırmayın! şu toz duman bir kalksın,iç barışımızı bir sağlayalım. harita nasıl çiziliyormuş bütün dünya bunu görecek...
müminler kardeştir. kardeşlik lafla olacak bir şey değildir. kardeşlik hukuku diye bir şey var.

"Kardeşiz" demek sorunu çözmüyor

Başkanlık olarak farklı bölgelerin farklı yapılarına yönelik, milleti esas alan kuşatıcı çalışmalar yapacaklarını bildiren Görmez, bir takım sorunların ve ön yargıların kardeşlik nutukları atmak yerine kardeşlik hukuku ön plana çıkarılarak çözülebileceğini vurguladı. Görmez, şunları kaydetti:Doğu ve Güneydoğu Anadoludaki Kürt kardeşlerimizle ilgili sadece kardeşlik edebiyatıyla sorunlar çözülmez. Kardeşlik hukukuna vurgu yapmak gerekiyor. Yani din kardeşliğinin getirdiği bir hukuk var. Bence eskiden olduğu gibi havadan "biz kardeşiz" bildirileri atmak hiçbir zaman çözüm olmamıştır. Bilakis onlar da biz de kardeş olduğumuzu biliyoruz. O kardeşlik hukukunun ne olduğunu, karşılıklı oturup konuşmamız lazım. Kardeşlik ahlakı diye bir şey var. Kardeşlik hukuku, kardeşlik ahlakı bütün tarafların dikkate alması gereken bir hukuk ve ahlaktır. Kardeşlik hukuku tek taraflı çiğnenmiyor. Kardeşlik hukukunu sadece Diyarbakır'da ve Hakkari'de değil aynı oranda istanbul'da Edirnede, Bursa'da, Mersin'de de anlatmamız gerekiyor.
diyanet işleri başkanı MEHMET GÖRMEZ
güncel Önemli Başlıklar