bugün

yeni nesilin aklına genelde son dönem şafak sezerli, mehmet ali erbilli filmler gelmektedir. geriye döndüğümüzde ise komedi filmi düşünüldüğünde öne çıkan isimler kemal sunal, şener şen gibi isimlerdir. aydemir akbaş da bu dalda gösterilebilir ama ben aydemir akbaşınki kadar sikik filmleri başka yerde görmedim.
Ilginc bir not,Türk korku filmleri türk komedi filmlerinden daha bir komedidir.
afişlerde ekseriyetle cart sarıyla filmin adı yazmalıdır. netflix'e girin bakın, ışıl ışıl her yer her yer sanki pavyon amk.
genellikle laf esprileriyle güldürülmeye çalışılır. konusu genelde yabancı filmlerden alıntı olduğu için yapmacık olarak düşünülür. fakat hepside aynı değildir.
Yanlışlıkla iyi sayılabilecek tuhaf diyebileceğim filmler ortaya çıkarıyor türkler.
Özensizlikleri abartılı olayları ruhsuz dramları başarısız oyunculukları. Farklı bi beklentiyle izlenebilirse internetteki aşırı anlamsız tuhaf videolardan birini izliyomuşsun gibi oluyo. Lafım tabi ki ortalık malı komedi filmlerine. Hani şu tüm afişleri birbirine benzeyen.
genellikle başarısız olan türk filmleridir, maalesef.
Ekranı ve vizyonu kirleten rezil kepaze filmlerdir.

(bkz: Türklerin film çekmesi yasaklansın)
Kahpe Bizans hariç gerisine katılıyorum.
en iyileri recep ivedik serileri olan filmlerdir. evet.
cem yılmaz, Şahan Gökbakar filmleri ön plana çıksa da, ikisine de artık gülmüyorum.

cem yılmaz eskiden gerçekten kaliteli işler çıkarıyordu ancak senelerdir yokları oynadığını düşünüyorum.

Şahan'a hiçbir zaman gülemedim zaten.

favorilerim cem gelinoğlu ve sermiyan Midyat filmleri.
Beş para etmez. Evet.
çoğu zaman para mekan israfıdır.
bana bir soygun yaz .
türk filmlerinin neredeyse hepsi komedi filmini andırdığı için genelleme yapılmayacak durum.

adamlar bir film için son model arabaları parçalarken bizimkiler 2 kameraman 5 oyuncu ve sayısız figüranla filmi neredeyse bedavaya getirmekte.
Bir Sinema personeli olarak çoğu filmimizi izlemiş bulunmaktayım. Kesinlikle komik değiller ve hepsinin sonunda bir düğün olduğunu tespit edebildim. Akp nin kendini aklamaya calistigi koz filmi daha komikti. Sinemaya gelmeyin arkadaslar hem vaktinize hem paraniza yazik. Hizli ofkeli gelince beraber takiliriz.