bugün

isveç, norveç, israil, bolivya, eritre, çad, kuzey kore, mozambik, sudan kadınlarından ne eksikleri olduğu merak edilen problemdir. birçok ülke parlementolarında kadın ve erkek eşitliği bakımından tartışılmaya başlanmıştır.

madem bir vatan borcu var, neden sadece erkekler ödemek zorunda?

madem askerlik yapma olayı insanı olgunlaştırıyor neden kadınlar da olgunlaşmıyor da kezban kezban duruyorlar?

evet bayanlar askere alınacağınız günler gelecek. yakında...

(bkz: kadınların askerlik yapması/#25935659)

çok kötü editi: sorumlulukları erkeklerin üzerine atmaya alışmış kezbanlar çıldırmıştır.
türk erkeğinin sapıklığı yüzünden olabilir.
kürt kadınları gibi dağa çıkıp kendilerini düdüklettirmek istemezler sonuçta.
Kürt kadınları yapar mesela.
Trip çekecek rütbeli olmadığı için.
Yiğit erkeklerin kadınlarını koruyacakları içindir diyecektim.
Düzeltiyorum.
18.000 lirası olmayan 'yiğit' erkeklerin kadınlarını koruyacağı içindir. Evet.

Koca türk düştüğün ahval bu.
yine ve yeniden türk erkeğini suçlayan kezbanları ortaya çıkaran sorundur. kadınlara ait özel birlikler olacaktır tabiki tüm dünyada olduğu gibi. bunu isteyen hiçkimsenin kışlaları geneleve çevirmeye niyeti yoktur zaten.

öyle olursa bu kafadaki kezbanlar iki kırıtmayla general bile olabilirler.
Bence de yapmalılar. Bir çok ülkede bayanlarda orduda aptallıkları biraz olsada düzelir.
isveç norveç diye saymak yanlıştır bu ülkelerde askerlik zaten zorunlu değildir. isteğe bağlı olarak yapılmalı olan durumdur.
Kezbanlık yaptıkları içindir.
elinin hamuruyla yemekhanede yemek yapmak, yer silmek gibi aktivetelerle yararlı olacabilecekleri bir hizmettir. erkeklerden kendini korumasını bekleyen kezbanlar bunun sonucunda karşılık olarak dayak yiyince "kadınların çektiği çile nedir şekerim mmmpffss" tepkisi vermesi saçmadır.

kendilerini nasıl savunacaklarını öğrenirler.

hayatta kalma becerileri gelişir.
erkekleri yapıyor da sanki sıra kadınlara geldi...
türk kadını çok afedersiniz eşitlik eşitlik diye her alanda bir tarafını yırtıyor.

yok bayan milletvekili daha çok olmalı!

yok kadınlar iş alanlarında daha çok olmalı!

ama hiçbir türk kadını da çıkıp demiyor ki biz de askerlik yapalım, bu eşitlik değil diye.

samimiyetsizler, gerçekten samimiyetsizler!!!
(bkz: kezban ı cedid)
kadından asker olmaz bizim ülkede kime sorarsan sor.
yapmıyolar ama erkeklerden çok askerlik muhabbeti yapıyolar. boş boş askerlik hakkında yok erkek gitmelidir vatan borcudur tarzında beyan ve soylemlerden uzak durmalıdırlar. boşa ahkam kesip erkeklerin de sinirini bozmaya gerek yok. yok ben bile yaparım tabiki yapılır tarzında da boş boş ahkam kesmelerden de uzaklaşmalıdırlar. hadi lan kalk askere gidiyosun tarzında şakacıktan bi teklifte bulunulsa ortalığı birbirine katacaklarını hem kendileri hem de biz gayet açık ve net biliyoruz. ayık olun hanımlar.
http://anket.kanald.com.tr/#0
türkiye'deki askeri sorunlardan dolayı olabilir. norveç'te filan kızlar askere gidiyor da norveç'in derdi tasası yok ki, askeriyelik bile bi durumu yok.
türk kadınlarını askere alsalar regl dönemlerinde kullandıkları hijyenik pedlerin maliyeti nedeni ile türk ekonomisini çöker.
sezon sonu yüzde 50 indirim gelmiş, onlara 9000 liraymış diye duydum,
karta da 9 taksit yapıyolarmış..
bir sorunsal, bir problem.

aslında kadın erkek ayrımı yapmadan askerlik zorunlu hale gelse, türk kadının da askerlik yapabileceğine inanıyorum ben.

ayrıca, kurtuluş savaşı nı ne çabuk unuttunuz?
G3'ü taşıyabilme potansiyellerini düşününce olmaması gereken durum.
Problem değildir. Gerekli olandır. Yapmasındır.

Askerliğe, bedenen ve ruhen elverişsiz olduğu için yaptıramazlar.

'Nermin bi tıkırtı geldi' diyen erkek olur mu hiç? 'bey bi tıkırtı geldi' denir. Bazı şeyleri erkeklerin yapması daha doğrudur.

Gecenin 3-5 nöbetinde kulede nöbet tuttuklarını düşün bakalım. Tıkırtı gelse silahı atıp ağlaya ağlaya kaçarlar.

Biz de öyle mi?
Hayır.
En korkağı bile cesur yapar o silah.

Zaten ne karımın ne de kızımın oraları görmesini bile istemem. Gerekirse onların yerine ben yaparım.
gitmesi durumunda (bkz: askerdeki karısını aldatmak) başlığına sebep olabilir.
(bkz: askerdeki kocayı aldatmak)
her kuşu öptük bir leylek kaldı. yapmazlar tabi. neden yapsınlar? kadının mizacı yumuşaktır, narindir. ne soğukta nöbet tutabilirler, ne silah kullanabilirler, ne ağır işler yapabilirler. ha şimdi diyeceksiniz ki e yemek yapsınlar temizlik yapsınlar. yapmasınlar kardeşim. o kadar erkeğin arasında ne işleri var. subaylar, erkek erler onları orada rahat bırakır mı? türk insanı malum. kadınlar yeri geliyor gündüz vakti sokakta bile yürüyemiyor. dağ başlarındaki kışlalarda, yatakhanelerde, bilmem nerelerde başlarına gelmeyen itlik kalmaz. benim kız kardeşim yok. ama olsaydı ve askerlik zorunlu olsaydı. ne yapar eder göndermezdim askere. kendinize gelin. amerikan usulü ucuz komedi filmlerini de izlemeyi bırakın.
türk kızlarını adam edip hizaya getirecektir. bin türlü triple nice yağız delikanlıları harcamış türk kızlarına senden büyük komutan var mesajı verilecektir.

sevdiklerinden zorla alıkonmayı,
soğukta nöbet tutmayı,
cep telefonunun sesli olarak çalmasının ne büyük bir nimet olduğunu,
yaptığı tribin disko ile cezalandıralacağını,
binbir türlü insan olduğunu,
özgürlüğün kıymetini,

öğrenecekler ve daha sağlıklı nesiller yetiştireceklerdir.

kezbanlığınız törpülenecek lan!