bugün

hem evet hem de hayır denilecek bir olaydır, çünkü hain çıkarmada da kahraman çıkarmada da dünyada birinciyiz.
izlerken kanım dondu. geleceğin kadın katili işte. anadolu'da her köyde en az 3-5 tane bunun gibi tipleri görebilirsin.
insanı korkutan gençlik, çocuk bakımı ve yetiştirmesine aşina olmayan insanların saçmalamaları ve çocukların geleceklerini mahvetmeleriyle sonuçlanıyor. maalesef dediğin gibi geleceğin cem garipoğlu olacak bir çocuk bu.
Götüne boru sokucam o Atilla'nın diyor küçük çocuk, annesi sok oğlum sok diyor. Ablasına orospu diyor,annesi gülüyor.
E tabi büyicek erkek adam olucak kadınlara erkeklere borusunu sokucak.
Karısını dövücek evden çıkartmicak.
Bi erkeğe yüklenen tüm toplumsal rolleri oynicak.
Ee bunu yapan bir kadın. Bu canavarı yaratan bir kadın.
Kadının kadına yaptığı.... (başlığı açana teşekkürler)
Tamamen "amcalarına pipini göster" mantığında yetiştiririz. Hatta o malum cinsel organı o kadar yüceltiriz ki, çocuk da her kadının kendi için yaratılmış olduğunu düşünür, tacizler tecavüzler meydana gelir. Kızlarımızı da öyle yetiştiririz ki, köle olarak doğmuşlardır, kocaları için seks objesinden başka hiçbir şey değillerdir, eğer tecavüze veya tacize uğrarlarsa susmak zorundalardır çünkü ayıptır. Bir de yetmiyormuş gibi hani çok dindarız ya, bu dindeki günah kavramlarını kadının üzerine yıkarız, erkekse günah işleyebilir, Erkektir yapar.

O kadar saçma sapan bir hâle sahip ki yetiştirilme tarzlarımız, bir de buna dini alet ediyoruz. En büyük Günahkâr biziz aslında, tecavüzcünün, tacizcinin, kadına şiddet uygulayan iti kopukların annesi, babası,abisi,ablası olarak...
abi resmen küçücük çocuk ensest düşünüyor ya, halanın oğluyla evleneceksin nedir ya? hangi mağaradasınız siz, o mağarayı bombalamayan devletin amınakoyim. siz eğitilemezsiniz bile.
üzülerek söylüyorum ki bu durum gerçek ve rezil bir hal almakta. bu çocuğun o kızın ve bu videoyu izleyip, psikolojisi bozulacak insanları hayal bile edemiyorum. nasıl bir rezilliktir bu ya?
lan bunlar nasıl çoluk çocuk büyütüyor aq. bir yandan sapık tacizci potansiyel katil yetiştir, bir yandan şiddet görmesine rağmen ses çıkartmayan kız yetiştir.

böyle insan mı olur aq?
Çocuğu doğururken yetiştirme gibi bir amacının olmamasındandır. Köy yerlerinde ya tarlada çalıştırmak için ya da arazi kavgalarında arka çıksın diye doğurulur. Şehirlerde de ya yarın bir gün elden ayaktan düşersem bana bakan biri olsun diye 1 tane yapar, sonra canı sıkılıyor bahanesiyle 1 tane daha yapar. Bir de "soyum devam etsin"ciler vardır ki, sanırsın kraliyet soyundan geliyor ve soyu kurusa kraliyet yıkılacak.
yetiştirmeyi bilmem ama böyle bir dünyaya insan getirmek başlı başına yanlıştır.
ulan bu nasıl çocuk yetiştirmek. bir de bunu komik sanıp gülmüşler. aferin çocuğa güçlü olmayı, kavgacı olmayı öğrettin. yarın bir gün karısını, kızını dövebileceğini aşıladın kafasına. bravo aq salağı.
Bu insanların itlaf edilmesi lazım eğitim bile paklamaz bunları.
Eğer bir devlet büyüğü olsaydım bu yozlaşmış milletin çocuk yetiştirmesine izin vermez özel yetiştirilmiş öğretmenler aracılığıyla devletin açacağı özel yetiştirme okullarında yeni kuşağın daha sağlam gelmesini sağlardım.
1 yaşına kadar annesi bakmalı sonra annesi çalışmaya başlayıp çocuğa devlet bakmalı.
Bakım süreleri de anne veya babanın işe gidip gelme zamanına göre ayarlanmalı.
6-7 yaşından sonrada bu görev özel seçilmiş ve yetiştirilmiş devlet okulu öğretmenlerine bırakılmalıdır.
Çünkü; evet öğretmen de yetiştiremiyoruz, üniversite öğretmenlerinin bile bu kadar cahil olduğu bir dönemde o öğretmen küçücük çocukları nasıl etkiler düşünemiyorum bile doğrusu.
daha fedakar olan türk ebeveynler,sorumluluk verme duygusunu aşılayamıyor. gelecek endişesi ve gelenekler belki de genler,dogru çocuk yetistirme kıstasları ile uyuşmuyor.
Çocuğu kundaklayıp sarıp sarmalıyoruz, yazın ortasında bile battaniyeye sarılı gezdiriyoruz. Doğal olarak çocuğun vücut ısısı havale geçirme sınırında geziyor.

Sonra bu ülke neden gelişmiyor? E çocuk beyin nöronlarını kaybetti. Bunun için gelişmiyor memleket.

Sonra Neden madalyalı sporcumuz yok? Neden türk insanı çirkin ve tipsiz? E sen bozdun çocuğun vücut postürünü. Afedersiniz ama 31 çektin çocuğun beden yapısına.
kaybolan çocuğu bulunduğunda, kucaklamak yerine pataklamak türk annelerine özgü bir harekettir mesela.
Bir örnek Anneler ve babalar çocuklarına kitap ve kırtasiye malzemelerini eksiksiz alıyorlar sonra geriye çekiliyorlar ve başarı bekliyor. Eğer çocuğa ilgi,sevgi,özen göstermezsen o çocuk nasıl başarılı olur ki derslerinde? Ben tarlaya mısır ekiyim 1 yıl sonra geliyim mısır elimde olsun gibi birsey oluyor bu. Çocuğa sevgi, ilgi göstermek lazım ancak bizim toplumda baba eve gelir(örnek 1) yemeğini yer açar televizyonunu survivor,kurtlar vadisi,spor gecesi,mac izler ve yatar hiç sormaz ki oğlum bugün neler yaptın okulda... Ya da eve gelir yemeğini yer yemez kahveye gider(örnek2) okey tayfası ile taş dizer... Ah ah içim yanıyor...