bugün

Saçma eylemdir.

Hep pkk'ya sövüp duruyorsunuz. Pkk'nın var olmasının sebebi türk devleti fakat konumuz bu değil.
Konumuz neden Türk halkı Kürdistan'ın kurulmasını istemiyor.
Çünkü Türk devleti istemiyor.
Mantıklı konuşalım.
Şu an doğuda Kürdistan kurulsa hayatınızda bir çok şey değişecek.
1- öncelikle askerleriniz ve gerilla şehit olmayacak. 2 taraftada analar ağlamayacak.
2- Artık oraya vergi vermek durumunda kalmayacaksınız paranız cepte kalacak.
3- Devletler ayrılacağından Kürt göçünü durdurabileceksiniz. Kalan kürtleride eğitimle asimile edebilirsiniz.
4- Ak parti baya bir oy kaybedecek.
5- Beğenmediğiniz bdplilerden meclisi arındıracaksınız.

Şimdi asıl ben soruyorum. Sizce Kürdistan kurulmalı mı? Kurulmamalı mı?

edit: çoğu kürtlerden oluşan bölgenin neresi Türkiye'nin bahçesi oluyor?
edit2: özerklik değil tam bağımsızlık verilmeli ki devlet bize bakmıyor diyemesinler. Birde amerikan meksika sınırı gibi gözetlerseniz hepten rahat edersiniz.
büyük bir hatadır. bu kafayla gidilirse bir çok şehit verilecek. birinin buna dur deyip kürt halkına bağımsızlıklarını vermesi lazım gelir.
normal olandır. sen evinin bahçesine bi'grubun gelip ev yapmasına ses çıkarmaz mısın? yakıp yıkarak, can alarak hemde.
bir bildiği olduğunu göstermektedir. kör cahil olanlar gibi verelim gitsin demeyecektir. hoş kürt halkı zaten bağımsız bir devlet istemiyor. çünkü en uyanık onlar. onlardan başka zeki yok.

öncelikle şu vergi olayına bir tarafımla gülmeyi kesip cevap vereyim.

bağımsız olmayan bir yere yine gidecek o vergiler. zira farklı bir ülke kurulmadan hangi vergiden arınılacak? merak ediyorum... hal böyleyken hangi meclis kurulacak ve bdp tbmm yerine hangi mecliste bulunacak? kurulmayan bir ülkenin meclisi olur mu?

hı "bunları yapıyoruz" diyorsanız, kuracaksınız o devleti kardeşim! paşa paşa kendi kendinize yeteceksiniz! lakin bu krolar, ne emmeye ne gömmeye gelir. "devlet olalım ama bizi türkiye beslesin" derler. yok "biz özgür olalım ama türkiye vergilerle karnımızı doyursun" derler... "kaçak elektrik kullanımına devam edelim" derler...

bir senaryo da ben çizeyim...

şimdi varsayım olarak bu adı lazım olmayan devlet kurulsun. alsınlar bakalım istedikleri yerleri. sonra güzel güzel kardeş kardeş yaşasınlar. kursunlar barakalarını mağralarına, eğitim şart felsefesiyle yeni teröristler yetiştirsinler... sanıyorsunuz ki böyle günlük güneşlik geçecek günleriniz... Yok hocam yedirmezler size o toprakları.

önce bir amerikan araştırma ekibi gelecektir. neden? farkında olmadığınız petrol kuyularını araştırmak için. sonra ruslar da size yardımcı olmak için korumaya gelecektir. neden? e doğalgaz araştırmasını da aradan çıkartmış olurlar. en son bir de israil gelecek yanınıza. neden? e o kadar silah yardımında bulundu komşuda pişer bize de düşer diyecek elbette. sonra hepsi bir güzel sizi düdükleyip, topraklarınıza çökecek. sonra hoşgeldin yeni ırak... müthiş ortadoğu projesine merhaba...

kısacası azizim, tekrar söylüyorum; ne emmeye geliyorlar ne gömmeye... siz çıldırmışsınız. bir şeyler yapalım derken, sıçtığınız geleceğinizin farkında değilsiniz. bir siktirin gidin de rahatlayalım. öptüm.
faydalarını böyle güzel sayarken bir an içimi bir huzur kapladı.
böyle mutluluk havuzlarında yüzdüm. kendime hemen bir muzlu süt yaptım.

ama sonra birşey oldu. biz savaşmadan toprak vermeyiz ki. mutlaka savaşırız. geleneğimiz bu ne yapalım.
zamanında o yoklukta yedi düvele kafa tutan biz yine kafa tutarız.

o bölge sadece kürtlerin değil ki. bizim de. sadece kürtler savunmadı o toprakları.

müzakereyle toprak verilmez. öyle bir zaman gelir ki nato da dahil bu ülkeye girmeye kimse cesaret edemez.

tarihi biraz kurcalayın.
bilinçli olan azınlığın istemiyor olma sebebi "vatan, millet sakarya" modunda olması değildir. kürdistan isteğinin içeriğini araştırıp öğrenenler bilir ki, olası bir ayrılık durumunda talepler sinir bozan türde olacaktır. türkiye devletinden belli bir ödenek ister bu talepte bulunanlar. kendi kendilerine kalkınmak değildir niyetleri. türkiye devletinden maddi olarak talepte bulunup, yönetim biçimini kendileri belirlemek isterler. eğitim, ulaşım, elektrik, su çevre düzenlemesi gibi ihtiyaçların türkiye devleti tarafından organize edilip karşılanmasını, ancak geri kalan her fikri düzenlemede özgür olmayı talep ederler.

bilenler bilir ki bir ülke ya savaşla, ya da baş kaldırmanın sonucunda gerçekleşen devrimle kazanılır. tarihte bu durum hiç değişmemiştir. her iki seçenekte de ülkeyi kazananlar, kendi kendilerini kalkındırmakla yükümlüdür. yani bir ülkenin yönetim biçimine karşı çıkıp, isyan edip, bol miktarda kan dökülmesine sebep olarak elde ettiğiniz ülkede, diğer ülkeye dönüp "ehi biz böyle bir şey yaptık ama az para ver la" demez isyancılar. diyemezler... devrimin gerçekleştiği ve kendi yönetim biçimlerinin belirlendiği birçok ülkede, açlık ve sefalet baş göstermiştir. zira, yardım talep edilemez isyan edilen diğer kesimden.

işte karşı çıkılmasının başlıca nedeni budur aslında. zira komiktir istenen şey. "canım istedi yeni bir ülke istiyorum. sen de bana yardım edeceksin" gibi bir istek çıkıyor meydana. zira o silah ve bomba yardımı yapan ülkeler, olası bir ayrılıkta yardım etmeyecekler artık. bunu da çok iyi bilirler kürdistan devleti isteyenler. ortada kalacaklarını bildiklerinden, isteklerini yine türkiye devletine yöneltirler.

şimdi "vatan millet sakarya" modundan çıkın da, isteğin içeriğini araştırıp gülün biraz. zira gerçekten komiktir.
"milli sınırlar içinde vatan bir bütündür parçalanamaz" ilkesiyle örtüşen düşüncedir.
kuzey ırak diye bir yer var . hadi oraya git . erbilden evini ben alayım .