bugün

Efendim Türk dizilerindeki inanılmaz mantık hatalarından biri veya bir kaçıdır. Mesela her dizide ne iş yaptığı belli olmayan ama zengin, yattığı yerden para kazanan tipler vardır. Bu dizileri izleyen saf gençlerimizde bunlara özenirler.

Dizilerdeki gençler sanki avrupa'da yaşıyorlarmış gibidirler. Kız Erkek ilişkileri toplumumuzu hiç yansıtmaz. Bunun yanında bu öğrenciler her boku yedikleri halde dersleri iyidir ve hep iyi okullarda okurlar.

Filmdeki kadınların çoğu aldatmaya meyillidirler. Erkekler ise önüne geleni düdüklemenin peşindedirler. Allah aşkına kaç kişinin çevresinde ya da mahallesinde yılda bu kadar gayri meşru düdükleme olayı yaşanıyor.

Bunlara daha bir çoğunu ekleyebilirsiniz efendim. Buradaki inanılmaz ve bir o kadar tehlikeli olan hata ise toplumumuzun giderek bizim olmayan bir kültüre özendirilmesi ve taklit etmeye yöneltilmesidir.
bir karakter telefonla konuşurken diğeri ona telsizle cevap verebilir.

(bkz: arka sokaklar)
normal hayatta asla olmayacak olan tesadüflerin türk filmlerinde olması.
önüne geçilemeyecek bir durumdur. ne de olsa ne yaparlarsa yapsınlar milletimiz şuursuzca izlediği için bir sıkıntı yaratmamaktadır.
dizi izlerken şöyle normal bir eve, fakir bir aileye rastlamak çok zor oluyor. en son yaprak dökümü vardı geçim sıkıntısı çeken onlar da konakta yaşıyordu a.k

behzat-ç olmasa çekyatlı ev, gecekondu mahallesi göreceğimiz yok. bu ne lan! kime sorsam behzat-ç dizisi çok kötü diyor neden? behzat-ç de öyle dandik evler, sıradan adamlar ve sıradan kadınları görüp diziyi kalitesiz olarak nitelendiriyorlar çünkü gözleri alışmış koskocaca köşkler veya villalar, son model arabalar, renkli gözlü çıtırlar, jön delikanlılar olmadan dizi beğenmeyen tipler var.

kadınlar, kızlar hep renkli gözlü, sanki dersin ki avrupa ülkesiyiz, birbirinden yeteneksiz renkli gözlü baby face kızlar. birbirinden yeteneksiz ama genç kızların sevgilisi jönler.
küçük sırlarda çok güldüren bir hata olmuştu .
ali : alo su nerdesin .
su : bilmiyorum .
ali : tamam sen dur ben hemen geliyorum oraya .
kaliteli veya kalitesiz olarak ayırt etmeden hepsinde mevcut olan hatadır.

Kalitesizlerden değil şuan yayında olan en kalitelisinden bahsedeyim.

Behzat ç. nin yönetmeni Serdar Akar dizinin 15. bölümden sonra sevileceğini söylemiş.

Be amk. milyonlarca fanı olan ortalığı kasıp kavuran gavur dizilerinin bir sezonu 10-12 bölüm.

Onuda geçtim bölümü 40-50 dk bizim kiler ise 90 dk bu demek oluyor ki Behzat ç gibi muhteşem bir dizi 15. bölümden sonra anlaşılacaksa lost, prison break, TBBT, True Blood, Breaking Bad,Sons Of Anarchy vb pisikopata bağlamış dizilerin 3. sezonun sonunda anlaşılması gerekirdi ki bu diziler zaten en fazla 3 bilemedin 4 sezon olurlar bizim kavak yelleri gibi 56 sezon devam etmez.

O değilde Walking Dead 30-35 dk'lık 6 bölümle sezonu tamamladı ve inanılmaz bir hayran kitlesi 2. sezonu bekliyor. Türk dizilerinde ki mantık hatası inanılmazın da ötesinde bence.
oyuncuların telefondan numarayı çevirir çevirmez kulağına götürüp konuşmaya başlaması.
hangi dizileri izliyorsun gözüm sen ? izleme onları bırak . bak behzat ç , leyla ile mecnun gibi güzel dizilerimiz var . sen neden küçük sırlar arka sıradakiler falan izliyorsun ?
yaprak dökümünün son bölümünde demiryolu olmayan trabzona trenle gidilmesi.
yaprak dökümünün son bölümünde demiryolu olmayan trabzona trenle gidilmesi.
al bunu al bunu.
akasya durağında sıkça rastlayabileceğimiz örneklerimiz vardır. her hafta bir kişinin kaçırılmasına ne demeli zaten *
eskiden bir dizide polis kovalamacası sırasında amcamlar 3 gidiş 3 gelişli geniş bir yolda seyir halindeyken memoli adındaki polisimiz yanındaki köylü güzeline kızkulesini göstermişti, al bak görmedim deme diye, kızkulesinin karşısındaki yol 2 şerit olup park eden araçlardan dolayı 7 gün 24 saat tek şeridi işleyebilmektedir.
arka sokaklar dizisinde camın arkasındaki adamın cam kırılmadan ölmesi.
türk filmlerini "türk filmi" yapan olmazsa olmaz hatalardır.
markası ne olursa olsun, bütün cep telefonları ericsson gibi çalar.
30 yaşında adamların liseli diye yutturulması.