bugün

Tercih zamanı bu entryden bilgilendirme yapılacaktır. Eğer yapmamışsam bilgi almak isteyen mesaj atsın.
bütün sınıfa attığı tek cümlelik elektronik postada bin bir çeşit yazım yanlışı yapmayı başaran öğrenciler barındıran bölüm.
"edebiyatı olmayan millet zatıyla da mevcut değildir" ya, bu bölümün memleketimize pek katkı yaptığını zannetmiyorum. talebeler ne yapsın, hocalarının düzeltilmeye ihtiyacı var.
burdan mezunların sonu dershane.
Hocalarının öğretmekten çok bildikleriyle, yaptıklarıyla hava atıp öğrencileri küçümsediği bölüm.
şiirin mühim isimlerinden (bkz: pindaros) edebiyatı pek kuvvetli devrine nazaran bile "Meğer bütün bir ömür katırlara saman yerine çiçek sunmuşum!" demiş... geçer akçe (bkz: edebiyyat) olmadıkça (bkz: kültür) olmaz. o olmayınca da hiçbir mevzuun-disiplinin de ayarı olmaz.
not: mezunlarından bekle ki üç kuruşa şiir yazacak, roman yazacak, istikbaldeki memleketimizin ruh topografyasını çıkaracak! üç kuruşa istikbal bekleyen, üç paralık olur. (bkz: türkiyenin manzarası)
Tebrikler işsizsiniz bölümü. Evet.
Sivasa kadar gidip yarım bıraktığım bölümdür. Boşuna okumayın. illa okuyacaksanız açıktan okuyun. Kendinizi heba etmeyin.
bir tane kitap okumadan mezun olabileceğiniz içi boşaltılmış bir fen-edebiyat bölümü.
"Edebiyat seviyorum ben yea" diye okunacak bir bölüm değildir.

Ben öyle yaptım, siz yapmayın.

Okurken asla öğretmen olmayı düşünmedim, mezun olunca 1 ay denedim dershanede çalışmayı. Bu ne lan deyip ilk ay sonunda kaçtım gittim.

Gel gelelim, benimle birlikte mezun olan arkadaşlarımın tamamı öğretmen oldu. 2 tanesi yeni açılan zottirik üniversitesi'nde araştırma görevlisi vs...

Ben çok şükür mezun olur olmaz paçamdan sıyırdım attım "edebiyatçı" kimliğimi. Edebiyatla tek alakam hala okumayı sevdiğim kitaplar.

Bölümü Okuyan tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimle.
38 bin atama bekleyen olan bölüm.
Şansım olsaydı yarıda bırakıp bir daha da yüzüne bakmayacağım bölümdü ama bırakınca nereye giderim bilmiyordum. Bu yüzden devam ettim. Beni okumaktan soğuttu. Kitaplarımla arama girdi. Bir şeyler öğretseydi amenna ama geçtiğimiz 4 senede sana ne kattı desen edebi anlamda ciddi bir 0. Bitmedi zaten.
Allah gerçekten belasını versin.
Yaklaşık 15 yıldır bir şekilde haşır neşir olduğum bölüm. Hatta hayatta maddi manevi ne kazandıysam bu bölüm sayesindedir.

Yalnız bir şeye dikkat ediyorum ne zaman bu bölümün bahsi geçse ya divan edebiyatı’ndan dem vuruluyor ya da aruz ölçüsü esprisi yapılıyor. Bunlar deryada birer damla. Mesela Ahmet Hamdi Tanpınar da var, okuduğun zaman rüyalarını elle tutar hale geliyorsun. Ne bileyim bir Peyami safa var, okuduğun zaman korku denilen duygu etme kemiğe bürünüyor yanı başında oturuyor. Ya da bir ihsan Oktay anar var ki okuyunca bedavadan zaman yolculuğu yapıyorsun. Lütfen yani!
bir gençliğin ziyanı. teessürümü necati nin şu dizeleriyle anlatmak istiyorum:

"beni ağlan beni kim üstüme gelmez ölicek
bir avuç toprak atar bad ı sabadan gayrı"