bugün

Türk Dili dergisi, Türk Dil kurumu tarafından yaklaşık 50 yıldır çıkartılmaktadır. Dille ilgili incelemelerin ve kaliteli makalelerin yer aldığı dergiye yıllık abone olabilirsiniz. Aylık satışı ise şuan mevcut değildir.
Uzun soluklu ve kalitelidir.
armağanlı abone kampanyası ile yaptığı güzel teşvik takdire şâyandır.
Tdk tarafından çıkarılan, istifade edilebilecek bir dergi.
2016 TÜYAP Kitap Fuarı'nda bu dergiye abone oldum, parasını ödedim ve bize derginin ocak ayında elimizde olacağını söylediler; lakin ne gelen var ne giden. Telefon ettiğimde sistemde bir arıza var diyorlar. Yapmayın yahu, devlet kurumusunuz siz bari yapmayın.
türk dil kurumu'nun ekim 1951 yılından beri çıkardığı mükemmel bir edebiyat dergisidir.

zannediyorum ki; şimdilerde yılda ancak bir kaç sayı basılıyor. benim gibi dergi koleksiyonerliğine soyunanların veya edebi yazı ve makale, şair ve edebiyatçı biyografileri okuma sevdalılarının veyahut, edebiyat tutkunlarının içinde türk dili tarihi boyunca gelmiş geçmiş tüm şair ve edebiyatçılarımıza, edebi akım ve dönemlerine dair aradıkları pek çok şeyi bulabilecekleri bir deryadır bu dergi fikrimce.

görsel

fakat raflarda bulunabilecek cinsten bir yayın değil elbette. belki sahaflarda... fiyatı mı? internet satış fiyatları 3,25 tl ile 4,65 tl arasında değişiyor. 4,65 tl olan özel sayıları. şaka gibi!

Okuyunuz, okutunuz efendim.