bugün

bosu bosuna para yedikleri gercegidir.

turk dili ve tarihi arastirilacak, ustune kurum kurulacak kadar zengin degil. resmen bizim vergilerimizle yatiyor adamlar. bu kurumlarin bir faydasini gosterebilecek olan var mi? hic sanmiyorum. masa basinda soltarite falan oynuyorlardir kesin.
bu kurumlara ayrılan ödeneğin acilen diyanete aktarılması gerekir.
Eksilemeyin şunu asdfhaga.

Ayyynen quiny katılıyorum, ne gereksiz kurumlar yav. Verdim artını.
görsel
çok efektif çalışmadıkları eleştirisini reddetmemekle birlikte, aşırı bulduğum bir teklif. zaten okumamış insanın idealize edildiği şu devirde az çok tarihi kaynakları basan ttk'yı da kapatırsak meydan iyice boş kalacak. hamaset edebiyatını, gazlama amacıyla kendi resmi tarihlerini popüler kültüre boca edenler iyice at koşturacak. tamam ttk da sonuçta bir resmi tarihin temsilcisi ve her türlü görüşü, her türlü kaynağı bulma şansınız yok, ama ciddi anlamda bilgi içeren birtakım tarihi kaynakları da halen bir şekilde bulma şansı sağladığını da gözardı etmemek lazım. sonuçta bilgi bir şekilde önümüze geldikten sonra kendi analiz süzgecimizden geçirme şansımız her zaman var. haber bültenlerinde bile imla hatasının , yanlış yunluş yazım ve ifadelerin kol gezdiği bir dönemde tdk gereksiz demek de kanımca çok yerinde bir eleştiri değil. ha tamam bu iki kurum daha objektif ve daha etkin hale getirilsin, bu konuda her türlü yapıcı eleştiri lazımdır. ama ortadan kaldıralım deniyorsa, ya düzgün bir alternatifi üretilmesi, ya da bunlar bile giderse kültürel iklimimizin gidişatı nereye doğru olur onu da değerlendirmek çok önemli.
sikindirik yunanistan'ın bile sadece bizans'ı araştırmak için kurduğu dumbarton oaks diye bi kurumun varlığını düşündügüzde tdk ve ttk binalarının yerine avm yapmayı, bu kurumlarin odenekleriyle de imam hatip açmayı düşünen köylü- muhafazakar düşüncesi gibi görünüyor.