bugün

evet türban gereksizdir çünkü, bu hemen erkeklerin kadınlara tecavüz edebilcekmiş gibi gösteren bir örtüdür ve çok gereksizdir
herşeğiyle saçma sapan bir giysidir ,eğer bir topluma tecavüzcü gözüyle bakarsan sonsuza kadar öyle olursun , böyle bakmamızı sağlayan bir giysidir türban...
Bazı şeyleri aşmak gerekiyor. Türbanın gereksiz olduğunu nerden çıkarıyorsunuz. Kadın belki kendini öyle rahat ve huzurlu hissediyor. Nasıl mini etek giyen veya göğüs dekoltesi ile dolaşan kadın kendini özgür hissediyorsa o da öyle hissediyordu.

Not:
Bir insan laik olamaz.Çünkü laiklik olunan veya olunamayan bir şey değil.

Laiklik taraftarıyım diyelim.
en azından bazılarını tanımamız için gereklidir.

(bkz: beyni hasar görmüş yazar)
sadece gereksiz diyerek karalamaya çalışan söyleyeceği cümledir. sadece gereksiz budur söyleyeceğin. çünkü konuya dışarıdan yaklaşan ve hakkında bilgi olmadan yorum yapmaktan başka bir iş yapmayan kişinin söylemleri..
kime göre neye göre gereksizdir? çok gereksiz geliyorsa türbanı da bu sorunu da takmazsın kafana olur biter.
(bkz: açılan başlığın gereksizliği)
her ne kadar türbanın toplumda birçok olumsuz etkiye sebep oldugunu düşünsem ve bu sebeple karşı olsam da türban takan insanların allahın emri oldugunu düsündükleri için bunu uygulamalarına sadece saygı duyabilirim. bu arada türban takılır mı giyilir mi anketimizin sonuçlarında merakla beklemekteyim.
Din özgürlüğünden haberi olmayan kişinin yobazlığı.
(bkz: gereksiz şeylere gereksiz denir)
Yani neyin haram olduğunu, neyin helal olduğunu, neleri giymemiz gerektiğini, neylerin lüzumsuz olduğunu iddia edecek kadar Tanrılığını ilan etmiş durumda olan bir yazarın batışını izlemek.
--spoiler--
1.evet türban gereksizdir çünkü, bu hemen erkeklerin kadınlara tecavüz edebilcekmiş gibi gösteren bir örtüdür ve çok gereksizdir
herşeğiyle saçma sapan bir giysidir ,eğer bir toluma tecavüzcü gözüyle bakarsan sonsuza kadar öyle olursun , böyle bakmamızı sağlayan bir giysidir türban...
--spoiler--
şimdi manevi kuralların koyucusu Allah sen misin?

(bkz: Ha sen tanrıyım diyorsun),
gelmiş sözlükte yazıyorsun.

Bir an duraksadığını biliyorum. Tanrı değilim elbet dediğini de biliyorum.

Ula şaşkın! Sen tanrı değilsen, Allah'lığa da özenmiyorsan...

Allahın Kuran-ı Kerim Nur Suresinde Örtünmekle ilgili ayetini yok sayıp nasıl gereksizdir diye ahkam kesiyorsun?
Sen;
Allah'ın yazılı olarak Böyle yapın, evet gereklidir, dediğine Hayır diyecek kadar Allah mı zannediyorsun kendini?
Ben bütün karıları cıbıldak görmek istiyom Allah göz zevkimi bozuyor, türban hoşuma gitmiyor bu ilgili ayetler beni bağlamaz mı diyorsun ?

La ne bok yedinizin farkında değilseniz yazmayın...
Ha biliyorsanız adam gibi, Allah'ın ayetlerini inkar ettiğinizin farkına varın.

inkar ediyorum deyin...
inkarcıyım deyin...
Bilelim de ona göre yazalım...
Ha bu boku yedikten sonrada pişkin pişkin,
Ne oluyor ki bende Elhamdulilah Müslümanım demeyin..

O zaman işte Sıçılır sizin müslümanlık ayağınıza...

Ya müslüman olun Müslüman gibi kuralları kabul edin.....
Yada Ula ben bu müslümanlığı kıvıramıycam, bana karı kızın açık saçık olduğu, namazın abdestin olmadı, ayetler öğrenmek zorunda kalmayacağım, arap peygamberi olmayan bir din bulun de...

Böylelikle siz komplekslerinizden kurtulursunuz bizde sizin sapkınlıklarınızdan.

Hemen sana buluruz biz sana uygun din filan sen yeter ki itiraf et...

Ben mi kimim ?
(bkz: Ben bu sözlüğün tescilli delisiyim Kork benden)!

Siz var olduğunuz ve maneviyata ve kutsal değerlere saldırdığınız sürece sürece ve moderasyon sizleri elemediği sürece beni ve benim gibileri hep karşınızda göreceksiniz.

ömrünüz bizden zılgıt yemekle geçecek!
Kabul mu anlaşma?
tamam mı..?

(bkz: Hadi şimdi bi git çay koy kendine).
(bkz: a bak yavru troll)
(bkz: cahil insanların gereksizliği)
(bkz: cahilce açılan başlıkların gereksizliği)
(bkz: cahil yazarların sözlükteki gereksizliği)
türbana böyle bakan zihniyet,acaba düğünde dernekte dekolte giyen anasına bacısına nasıl bakıldığını tahmin etmesi yazarımızı epey üzdüğünü anlıyoruz..
ben son yıllarda ''bilinemezci'' oldum çünkü,tanrının olup olmadığı bilmiyorum , eğer tanrı varsa nerdedir ne yapmaktadır neden insanlardan saklanmıştır tanrıyı görünce düşüp bayılacağımızı sanmaktadır çok merak ederim,algılarımız tanrının varlığını kantılar mı? mesela
köpeklerin dünyayı siyah-beyaz görmesi gibi yada bu dünya nasıl varoldu ,dinleri biz insanlar yaratmaz myız? vahiy sorunu nedir gibi sorgulamazdan sonra ''bilinemzci'' oldum benim buldukarım araştırdıklarım hissettiklerim böyle oldu...
edit:gerekli olduğunu düşündğüm başlığda bir çizk atın o'zaman (bkz: karabağın alınması gereklidir)
türban kadınları objeleştiren erkeklerede hayvan muamelesi yapan örtüdür.sorun şudur ki bilinmeyen de şudur ki kadınlar kapandıkça erkekler dahada abazalaşmaya mahkum edilecektir.yani aslında kapanmak kaçış değildir.
victoria s secret mankenlerinin iç çamaşırları çok gereksiz desem bir mantığı olur mu bu işin. size ne kardeşim ya başkalarının örtüsünden giysisinden. madem demokratik ve haklara saygılı bir ülkedeyiz kimin ne yaptığına nasıl yaptığına karışmak neden bu kadar cezbediyor insanları? tamam siyasal simgeye karşıyız ama onu eleştirirken doğruyla yanlışı ayırt etmeden bu kadar yozlaşmak neden? sokakta, çatıda yada yatak odasında istediği yerde taksın türbanını ama kamusal alana da illa türban takacam diyenin altında arayın fitneyi, rezil edin. devlet dairelerinde kural varsa neyse uyulacak çalışanlar bikini giysin denmiyor başınızı kapatamazsınız diyor ki bu sadece kadınlar içinde değil şapka takıp veznede fatura kesen erkek memur görenin de olduğunu hiç sanmıyorum. lütfen artık belli başlı zırvalıkları tekrarlamaktan vazgeçip önümüze bakalım, geleceğimizi yönlendirelim.
--spoiler--
türbanın gereksizlği
--spoiler--
--spoiler--
herşeğiyle
--spoiler--
uzun uzadıya yorum yapmayı bile gereksiz kılıyorsun.
ağzından akan salyanla başlık açıyorsun.
insana şahsi entryler girdirip kendine de iyi bir giydiriyorsun.
türbana gereksiz diyen bünye çıplak geziyordur muhtemelen *. etrafında çıplak kadınlar görmek istiyordur belki de *.
sonuc olarak insan çıplak doğdu diyip bütün giysileri de gereksiz olarak nitelendirebilir bu ilgili bünye. çünkü türban denilen örtü de bir giysi aksesuarıdır. kemer gibi, toka gibi, hatta pantolon gibi. ama var ki bir gereği insanlar olarak giyiniyoruz değil mi? bazı kadınlar da vardır bir gereği, örtünüyordur. o yüzden inanışlardan kaynaklanan giyim tarzlarına gereksiz demek yakışıksız bir durumdur. *
ayrıca evet örtünmenin mantığı erkeklerin dikkatini çekmemektir. ilgili bünye belki bilmiyordur * ama şu dünyada bir erkeğin dikkatini çekebilecek en temel varlık kadındır. * o sebeple biraz olsun erkek dikkati çekmemek için örtünen bayanı da anlamak gerekir.
türbanlıların gereksizliği kadar gereksizdir.
lütfen bu tarz önerme açmayın.
alimallah bizim küreselleşmiş demokratlarımız (eski din bezirganları+eski marksistler+liboşlar) dahada özgür bir yaşam için demode olan türban yerine, gönüllü kölelik-cariyelik isteyen bayanlarımızı karaçarşaf giydirip üniversite kapısına yeni moda diye dayandırırlar.

eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin.
sadece giyeni ilgilendirmesi gereken mevzudur.
tartışılmaz bir gerçektir; yine de giyenlere saygı duymak için kasmak gerekir. bu kadar saçma bir şeyi yapmasına inanan insanlara bile saygı duyabilen bir millet nasıl olur da eş cinsellere saygı duyamaz anlamıyorum. insanın kendi cinsinden hoşlanması, kafasına bir örtü takıp saçlarını göstermek istememesinden daha mantıklı değil midir ki?
dini inancı gereği böyle bir başlık açmış arkadaşa saygı duyuyoruz. ben dahil türbanın gerekli olduğu düşüncesindekilere de, böyle düşünenler anlam veremiyordur belki. herkes özgürdür. ama bu hayata bir kez geldiklerini unutmasınlar. tek diyeceğim budur.
nur sure'si, 30-31. ayet'lerde, türbanla ilgili hiçbir şey yoktur. zaten bu ayetler, hz aişe anamızın çöl'de gerdanlığını düşürüp kaybetmesi ve çöl'de kaybolması ile
ilgili olarak inmiştir. ayetlerde, güneşten korunmak için, başınızdaki başörtülerini, göğüslerinizin üstüne salın ve hem ziynetlerinizi örtün, hem de koruyun deniliyor.
Kendi fetişistlerini yaratmış bir objeyi acımasızca suçlamaktır. O türbana titreyerek boşalmak isteyen yüzlerce insanı hiçe saymak olacak şey midir? o ılık spermler nasıl olur da akıllarına gelmez? bir topuklu ayakkabı fetişistine bakılan gözle bakılması tavsiye edilir. türbanlı, rahibe, sekreter trilogy'lerine ihanet etmemeye davet ediyorum türban düşmanlarını.

oyyyşş..
üstelik ziynet nedir?
bu tartışmalara çeşitli islam alimleri sıcak ve kadının genetik yapısındaki güzelliğini gösterme yaklaşımından yada kadının mücevver tutkusu ve buna sahip olma güdüsü açısından yaklaşmaktadır.

üstelik islamın ilk yıllarında müslüman olan hanımların kendilerini sakınması ki o zamandaki ahlak anlayışı ve kadına yaklaşım açısından bu gerekli idi kendini tarif etme bir tür propaganda olarak örtünme istenmiştir.

ama asla şekilcilik olarak kur'an-ı kerimde tarif yoktur.
türbanın gereksizliğini tartışmak bile gereksizdir. lakin ortada din adına türban takmak diye de birşey var ve bu durumun inananlarca bir dokunulmazlığı var. inançların neredeyse bütün hükümleri gibi. bize düşen de buna he demek.