bugün

kişisel bir tercihtir.

dünya görüşün örtüşüyor, anlaşabiliyorsan mesele yok. insanların tercihlerine, inançlarına burnunu sokan, ahkam keserek yorum yapanlardan nefret ediyorum.

size ne ki?
yav oğlum bir iki gerizekalının açtığı başlığa ciddi ciddi yazıp prim vermeyin, sürekli sol framede tutmayın.
bu tip insanların tek başarısı açtıkları başlığın sol framede görünmesidir, bu zeka seviyesinde bu insanlar.

he deyin geçin.
insanların dinine saygı duymayı öğreneceksiniz. Er ya da geç o küçük beyniniz bunu kavrayacak. Ne kadar zavallı, aciz, haysiyetsiz yaratıklarsınız siz. Yemin ederim biz elimizden geldiğince inanmayanlara da hassasiyet gösterirken sizlerin kurabildiği cümlelere bak. Sonra bir de utanmadan şu millet'ten oy dileniyorsunuz ya yazıklar olsun sizlere. Sizin ile aynı toprakları paylaşmaktan aynı milletten olmaktan utanıyorum. Bu millet sizleri bu yüzden affetmeyecek.
Kimse bir türbanlı ile evlenmek zorunda değil ama bunu bir vasıfsızlık bunu bir aşağılama olarak kullanamazsınız, göremezsiniz.
insanları inancından kılık kıyafetinden yaşantısından düşüncesinden dolayı aşağılamak ve hakaret etmek, bunu yapan insanların seviyesini gösterir. Birde ahlak ve namus kavramlarını kullanırken çifte standartlı, kendine demokrat kafa yapısını. Ötekileştirmek bu işte.

Allahın yarattığını aklınca hizaya getirmek. Cenabı Allah bile insanları özgür bırakmış. Sadece kulunu kendisi sorumlu tutar yargılar. Dileyen dilediğine varsın. Kime ne ? Her kul allah katında mükerremdir. istediği kadar günahkar olsun. Gün gelir temizlenir, affeder allah da, kulları bir türlü affetmez.
Kimsenin dini düşüncesi beni alakadar etmez ama nasıl düşündüğü alakadar eder zira senin çocuğunu o kadın yetiştirecek.

Benim tanıdığım bazı dindar kadınlar oldu ve haliyle türbanlıydilar ama inandıkları dinin gereklerine uygun davranmadıklarını gözlemledim.

Dini bilgisi falanca hoca şunu demişden ileri biri olmak lazım.
Dikkat Whatzabında künefe ye künefe yazabilir.
hediye almak gibidir. içinden ne çıkacağını bilmeden heyecanla açarsın.
türbanlıyla evlenmek neyse turbansizla evlenmekte de aynı şeydir. neticede insandır eş tir namustur, bunun farkinda olmayip bu ayrimi yapannın zihni kapalıdır sadece.
insani, daha da önemlisi kadini giyimine, inancina, tarzina göre ayiracagina, aynaya arkani dön bi bak ben de bir kadina adamlik edecek göt var mı diye. Uzun lafin kisasi kadin kadindir, fikrin, zikrin, dünya görüsün uyuyorsa, gönlün de var ise evlen kardesim. Mutluluklar.
reisci olmadığı sürece sorun yoktur. yoksa evde her saat kavga çıkar. apolitikse sıkıntı olmaz.
Babası zenginse hay hay. O türbanı beraberce bile takarız.
sonuç olarak bir kadınla evlenmektir. insanları kategorize etmek yerine onları tanımaya çalışın.
allah yazdıysa altını kalın kalemle çizsin. belki imana gelirim.
türbansız ile evlenmek kadar doğal bir şey.
Şarapçıların yapmasına şaşırdığımız eylemdir.

-------

Yapmak istediğim ve inşaallah benim de yapacağım iştir. Açık kızla evlenilir mi anasını satayım. daha bir asi olup aile dümanı işler yapacakları kesin surette sarih iken?
ya allah aşkıyla şöyle ayrım yapmayın. kadın istediğini giyer. türbanlı olsun olmasın ne fark eder ki insan o.
verimli döller oluşturmada sıkıntı çıkabilir sonuçta türbanlı ayrı bir türdür.
Benim bu hususta en merak ettiğim şey; kadının saçını ilk gerdekte mi görüyoruz? Kimsenin özgürlüğüne lafım yok ama belki kel yani Nereden bileceğiz?
Türbanlı da olur, başı açık da. insan olsun gerisi hikaye.
eşşekle öküzle evlenmekten farksız açık olacak olacak ki özüne dönecek arap olmyacak.
Arap olmakla alakası yoktur efenim. Başına bir örtü bağladı diye yada vücudunu kapattı diye o insana bizden değilmiş muamelesi yapamazsınız. Gerçi sizden olanları bile sevmediğiniz için açın kalbinizi insanlık değerlerinize bakın.
Ülkede bu ayrımı yapmak bile ceza gerektirmeli.
Bütün ömrümü mağdur edebiyatı dinleyerek geçirmek istemediğim için asla yapmayacağım eylem.
Gayet sıradan olandır. Sıkılmıyor musunuz bu ayrımlardan? Dininin emrettiği gibi inandığı şey için kapanmış biriyle evlenmekten tuhaf ne olabilir.
evlenilmez. eve bile sokulmaması gereklidir. ben türbanlı misafir kabul etmiyorum. yüzlerine türbalılar benim evime giremez diye de söylüyorum. defolup gidiyorlar çok güzel oluyo.
güncel Önemli Başlıklar