bugün

(bkz: namusun kafadaki turbanla alakasi olmamasi)
bana göre içerisinde "daha" sözcüğü eksik cümle.
gerçi ben türbanlılardan pek bir beklenti içinde olamıyorum lakin olanlara yol göstermek de isterim..
(bkz: namus örtüde değil örtünün altındakindedir)
(bkz: kafa)
Öyle bir beklentileri varsa önce 3 yaşında kızlara türban takılmasın. Eğer takılmassa mezarda sevişmeyi bırakabilirler ve gerçek dünyayı görebilirler...
(bkz: ada sahillerinde bekliyorum)
(bkz: insan olanın namuslu olmasını bekleriz)
namusu iki bacak arasına sıkıştıranlardan sonra bi de turbana sıkıştıranlar mı serzenişte?türban nedir acaba??şöyle anlatılabilir belki:
doğuya gidenler iyi bilirler ya da en azından puşi almak isteyenler oranın yerli halkı tarafından şu şekilde uyarılırsınız: başınıza beyaz puşi yi sarın ki başınıza güneş geçmesin.ve ben de şimdi soruyorum kur'an hangi topraklara geldi?arap yarımadasına peki orda gün içinde sıcaklık kaç derece? en az 40 derece.pekiii tesettür ile baş örtüsü arasındaki fark nedir?bunu puşinin bağlı halini görenler iyi bilirler.geçen yaz adıyamana gittiğimde satıcı puşiyi bana (ben bi bayanım vurgulayarak söyleyeyim) sadece tam tepemi kapıtacak şekilde yanii saçlarımın çoğu açık kalıcak şekilde örttü.çok sıcak topraklarda beyaz örtü takmak mantıklıdır zira peygamberimiz de çölde başını bağlamaktaydı o zaman derim ki size sünnettir diye siz de beyaz örtülerle dolaşın.peygamberimizin saçları uzundu o zaman sünnet olduğu için bari metalcilere laf etmeyin.burda tessettürden kasıt kara çarşaflara bürünmek ya da abuk sabuk bi şekilde kafalarında kocaman türbanlarla gezmeleri.yaşlılarımız da baş örtüsü kullanırdı (misal anneanneler,babaanneler) ve de ben hiç bürüklenip de kapandıklarını hatırlamam.eğer sorun iffet namus meselesiyle aklı başında olan hiç bi kız gidip de yok yere bi erkeğin altına yatmaz.ya da sorun türbansa eğer, ben şunu iddia ediorum ki ben kapalı olmadığım halde bazı türbanlı kızlardan daha az dikkat çekiorum.o kadar dar eteklere girip o kadar çok makyaj yaparlarsa ve de bütün vücut hatları ortadaysa sorarım size normal kot ve tshirt giymiş bayanla kıyaslandığında hangisi erkeklerin hormonlarını daha çabuk çalıştırır?ayrıca böyle düşünen insanlar siz önce beyninizdeki ve düşüncelerinizdeki türbanı kaldırın.bakalım namus bacak aranıza mı kaçıcak yoksa kafanıza mı sarılcak??
ezberci zihniyet...mantığın ne olduğunu bilmeyen garibanlar ve yozlaşmış bir din...alın size islam adı altında bu gün bize dayatılan yanlış kuralların özeti.

bana türban'ın mantığını açıklayın. bana kur'an'da yazıyor demeyin. okuma yazmayı ben de biliyorum...ama ben başı açık bir hatun gördüğüm zaman azmıyorum!

kur'an adı verilmiş kitap, dağa taşa yazılmış veya yazıldığı söylenen şeylerin kitaplaştırılmasıyla oluşturulmuştur. bana kim garanti edebilir bu yazıların değiştirilmediğini ?? hanginiz garanti edebilir arapların bazı şeyleri uydurup kitaba sokmadığını ?? hem araplarda okuduğunu ezberleyecek kafa var mı ? satın alırlar ama gavurlara(!) yönettirirler.

misal telekom'u satın alanlar arap...başındaki adamın adı da paul, yani bir ingiliz. ama bunların kitabında "kafirlerle yaklaşmayın" yazıyor. iyi de ben ne anladım şimdi bu işten, daha kendi inançlarını doğru düzgün açıklayamayan adamlar mı* bizi din konusunda aydınlatacak ? arap dediğin adamda petrol parasından başka ne vardır ki ??

ama siz boş şeylere inanmaya devam edin. sevmeyi,sevişmeyi yasaklayın. kadınlarınızı, kızlarınızı vahşi bir hayvanmış gibi insanlıktan uzak, toplumdan uzak onları kara çarşaf denen çağdışı giysiye layık görün. hem de bunu allah emretti deyin. ne kadar zavallısınız ya. kendi kuytu köşelerinizde yaşamaya devam edin, kimse size neden diye sormuyor zaten, kimse size karışmıyor. çünkü artık ülkemizde başı açık kadınlar saldırıya uğruyorlar, tartaklanıyorlar, laf yiyorlar...başı açık olan kadınlara "hafif" gözüyle bakılmaya çalışılan hatta bakılan bir ülke olmaya doğru ilerliyoruz...kimse bunları yapanlara da sesini çıkarmıyor. çünkü bunların hepsi destek alıyor.

ama bir gün içinizden biri benim kadınıma elini uzatıp ona türban baskısı yaparsa "eteğin niye böyle kısa" türevi şeylerle hesap sormaya kalkarsa bu yobazın kutsal bildiği her şeyi onun bi tarafına sokarım bunu da iyi bilsinler.

türbanlılardan "daha fazla" namuslu olunması beklenirmiş peh peh peh...

benim bayan arkadaşlarımın hepsinin başı açık diye onlar "az namuslu" mu oluyorlar yani?
Bu lafı eden kişi türban takmayan kişilerden ümidini kesmişmi yani?Ya allah aşkına ne kadar abeste iştigal şeylerle uğraşıyoruz yaw.Bu sitedeki bir sürü kişi türbanlı birini görse garipsemez mi?Bu gidişle artık bizim gibiler garipsencek yaw....
(bkz: parayla imanın kimde olduğu bilinmez)
(bkz: bütün kızların namuslu olmasını bekleriz)
(bkz: türbanlılara laf atarak rayting peşinde olmamanızı bekleriz)
(bkz: türbanlılara karşı saygılı olmanızı bekleriz)
en önemlisi de
(bkz: inançlara saygılı olmanızı bekleriz)
(bkz: bir polemik konusu olarak türban)
(bkz: polemik yaratmamanızı isteriz)
(bkz: butun kizlarin namuslu olmasini bekleriz)
(bkz: butun erkeklerin namuslu olmasini bekleriz)
(bkz: butun insanların namuslu olmasini bekleriz)
(bkz: daha çok bekleriz)
(bkz: doğa bekleriz) *
(bkz: siyah yankee şapka takan erkeklerin namuslu olmasını bekleriz)
bir kadın neden örtünür? neden saklanma ve saklama isteği duyar?
çoğu başörtülü kadın bu soruların cevabını veremiyor, neden kapandıklarını bilmiyorlar, ya aile geleneği, ya eşi istemiş oluyor, ya da çevre baskısı vesaire... eş, dost ailenin ne için böyle bir istekte bulunduğu malum: daha namuslu olacak! çünkü erkek denilen varlık bu, ne yapacağı belli olmaz, her yerdeler, sokakta, okulda iş'te! üstelik abiler babalar iyi bilir o erkekleri çünkü kendileri de erkektir! * *
bir de kendi isteğiyle örtünenler vardır, ki bunların bir kısmının ya çok günahı vardır ve cehennem korkusu sarmıştır-ki aslında bu yüzleşmekten kaçtıkları vicdanlarıdır- ya da ailesi böyle demesini istiyordur.
bir de toplumdaki izlenime bakalım. çoğu başörtülü kadın, başı açık, etekli kızları gördüğü zaman 'başımıza taş yağacak' der. neden? deprem hep bu kadınlar yüzünden olmuştur. o zaman neden tanrı miami'deki bikinili kızları cezalandırmak için depremi oraya yönlendirmedi ve neden ana haber bültenlerinde çıkan fuhuş haberlerinin %90'ı hep başörtülü kadınların başrolünde olduğu haberler? neden kendini mehdi ilan eden adamlar hep bu kadınlarla fuhuşta basılıyor? neden gazete yazarları hep çarşaflı kadınlarla evlerde basılıyor, soruyorum!
toplumsal ahlak denilen olgu kadın erkek dinlemez. o toplumda kadının özgürce sokakta dolaşamamasının sebebi her zaman etek boyu değildir ağalar! bırakalım bu edebiyatı... aydın insan, bilinçli insan sorgular! bir bireyi ahlaklı yapan toplumsal kurumlardır. milli eğitim bakanlığı'nın önerdiği kitaplarda ananı bilmem ne yapmak küfürünü öğrenen çocuk, genç olduğunda döner bıçağıyla okula da girer, arkadaşını da doğrar, takımı için adam da öldürür, bir kıza tecavüz de eder, racon için kafa da keser ama tecavüze uğramış suçsuz kızkardeşini öldürür.
türbanın bambaşka bir özelliğini daha öğrenmemizi sağlayan beyanat.
başka bir beyanat için;
(bkz: tesettur kemik erimesi yapiyor)
http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3048&oid=5

edit : baslıga konu olan sözün nereden geldiğini öğrenelim ogretelim
namusu sadece bir bez parçasıyle ölçümlendırmenın yanlıslıgı içinde dugumlenmek bu işi sarpa sarmak kadar içinden çıkmakta zordur .yoktur boyle bırsey,namusun türbanla alakası nedir anlamamaktayım yanı demek ıstenılen turban takmayan ister namuslu olsun olmasın ama türbanlıdan namuslu olmasını beklerizmi sacma sapan baslık içinde gömülmek gibi birşey bu başlık açana allah akıl fikir ihsan eylesindir... ...
(bkz: bekle sen bekle)
gercekten kendi isteği ile türban takanlarda beklenebilinicek durum ama asla takmayanlar için tersi söz konusu değildir
namus kavramı tamamen kafadadır kafanın üstündeki bezde değil ama bezinde takılıs amacı niyeti önemlidir..
namus derken ne kastedilmiş acaba merak ettiğim en önemli konudur kendisi.. ya da türbanlı olmayanlardan namuslu olmaması mı beklenmemektedir mi??öyleyse ne mutlu bana namusum için benden birşey bekleyen yok ya da bacak arama bakan diyelim..
(bkz: daha bekleyelim)
"bunlar namussuzluk yapıyor, biz bunların namuslu olması bekleriz" demek istemiş herhalde..
ben beklerim daha siz yatın hedesi.**