bugün

etrafa lama gibi tükürükler sallayan misafir çocuğuna yapılabileceklerdir.
kimse görmeden o tükürüğü onun ağzına geri sokmaktır.
sizde ona tukurun.
elinize bir zımpara alın ve o küçük canavarı mutfağa veya odanıza götürün. zımparayla onun ellerinin üstünü zımparalayın veya ısla elinizle o minik suratına beş parmağınızın izi çıkacak derecede tokat yapıştırın.
ona küçük süprizler yapın.
ben hiç acımam ağzını yüzünü kırarım direk.
Benden onbeş yaş küçük kuzenim tükürürdü bana ben de birgün kola içip yüzüne tükürdüm. Çocuk iğrendi çok öğürdü çok ağladı. Ama devam etti tükürmeye.
çıkarın, masaya vurun ona kimin patron olduğunu gösterin.
ona küçük sürprizler yapın. mesela kuytuda sıkıştırın. bu onun çok hoşuna gidecektir.
bilgisayar başındayken yaptıysa cezalandırmak için bilgisayarın fişini çekmeyin. zira bu sefer ekrana tükürüyor ibine.
evde tenha ya cekin. anı koruyun ve şiddet.
14 yaşında böyle bir yaratık komşu çocuğu vardı. ben de odaya attım salağı. iki kovaya bir sıcak su bir de soğuk su koydum. tükürmemeye yemin edene kadar bir ona bir ona soktum. akıllandı piç sonra. bir de kız yeğenime sarkma olayına ceza verişim var. o da fena. *
tokat atmak.
gel bak sana oyuncak vericem deyip kuytuya çekiniz sonra o küçük ağzının üstüne plastik banyo terliğiyle vurunuz..gidip annene şikayet edersen gene yakalar döverim deyip tedbiri elden bırakmayınız..
yaptığım bir yöntem vardır.

biberonuna biber sürüp vermiştim pis veletin.
acilen pasta, börek ne varsa verin. erken kalksin da halıları pisletmesin.
Gel canım sen sıkılmışsındır biz oyun oynayalım diyip sakin bir ortamda ensesinin köküne geçirmek çok rahatlatır.
"oyoşpu çucuğu" diye küfreden çocuğa yapılabileceklerin bir derece hafifidir.
ona görev vermek en iyisidir. sen artik burasını koruyacaksın buraya zarar gelmemesi senin görevin denilerek istenmeyen davranış yerini beklenen davranışa bırakır. tokatlayıp bi daha yapmayacaksın bak demekten çok daha etkili yoldur.
Erkekse tüküren çocuk.

(bkz: çükünü keserim)
elinden tutulup gel maymun kardeş denilir.
yanında oyuncağı varsa alın görmesini sağlayarak oyuncağına tükürüp eline verin tabi ailesine çaktırmadan.
Cevaben tükürmek. içimdeki çocuk büyümedi sanırım.
tokadı yapıştırılması gerken çocuktur genellik içimizden okkalı küfürler sallarız tam dayak delisi çocuklardır hiç sevilmezler.