bugün

dandik filmleri millete yutturmak için türk televizyonlarınca icat edilmiş iğrenç slogan.
gecen gün Kanal1 de Beethoven*** için söylenen söz; film boyunca kenarda yazan yazı.*
bir show tv yalanı.
(#1275090)
türk insanına bir hakarettir.türk insanı diyorum çünkü bu yalan sadece bizim kanallarımızda yayaınanıyo.onlarda bizm yediğimi düşünüyo.abarttıkça abartıylar nerdeyse hababam sınıfına bile tv. de ilk kez diyecekler.
'' ee, n'olmuş yani bi b.k mu var'' gibisinden de tepki alması muhtemel, genelde kolpa filmlerin ilk kez(!) gösteriminde kullanılan, türk tv'lerine has söz..
tv'de ilk kez ama dvd'de binlerce kez şeklinde cevaplanabilecek slogan.
lütfen bu kadarda kötümser olmayalım
saat:20,00de tvde ilk kez
sonra saat:20,30da tvde ilk kez
yok bizim tv de ilk kez
gibi çeşitli bahanelerle güçlendirilmiş olan slogan*
-Hanım bunu daha önce izlemedik mi?
-yok canım tv de ilk kez yazıyor baksana!..
-bi yerden hatırlıyorum ama...
-anne yine mi aynı filmi izliyorsunuz?
medyada söylenen en büyük yalan.
bir kere televizyon çok geniş bir kavram.
mesela yüzüklerin efendisini yayınlıyorlar tv de ilk kez diye. yahu bu hiç yurtdışında yayınlanmamış mı? adamlar yok kardeş önce türk televizyonları yayınlasın diye vermiyorlar mı başka kalanlara.
yalanın daniskası yaw.
günümüzde yalnızca filmi veren kanalın o filmi ilk defa verdiğini ifade eder hale gelen reklam yazısı. diğer kanallarda defalarca yayınlanmasının bir etkisi olmaz bu adamlara.
birkaç kez, daha önce yayınlanmış filmlerde de gördüğüm halkı gaza getirmeye yönelik cümle.
tv de son kez şeklinde kullanılsa daha etkili ve vurucu olacak.
star ve tgrt'nin bir ara abarttığı televizyon yalanıdır.
şuan için bana göre sadece yayınlanacak televizyon kanalında ilk defa yayınlanmakta olduğunu belirten bir slogan olduğunu düşünüyorum.
her televizyon kanalının kendi "ilk yayın" ı için kullandığı slogandır.
işe yaramayan filmlere, iş yaptırmak için kıyısına köşesine yazılabilecek ibare.
(bkz: yerel kanallarda yayinlanan filmler)
yamulmuyorsam bir gün üst versiyonuna rastladığım tv jargonu.

(bkz: tv de ikinci kez)
edit: verdiğim bakınıza dikkatle tıkladım ama dolu olacağını pek ummuyordum. zuhaha, harbiden iyi hatırlamışım, zamanında star tv yapmış.
diğer kanalların yayınlamadıklarından nasıl emin olabiliyorlar hayret. hadi trt olsa anlarım arşivde zilyon tane film var.
türk televizyonlarının ulusal kanalları baz alarak kullandığı jargon. gerçekten tv'de ilk kez yayınlanan bir türk filmine de "tv'de ilk kez" denir, yabancı ülkelerde cirit atan ama türkiye'ye ilk kez gelmiş bir filme de. bunların arasında hiçbir fark yokmuş gibi davranılır.
kanal d'nin vahşı ırk adlı kolpa ötesi filmi seyirciye izletmek için kullandığı kekletgeç.

(bkz: kekletgec)
çoğunlukla 827. kez yayınlanan filmlerin tanıtımında gözlenen ibare.
doğan grubunun elinde bulunan kanal-d yapıma ait dvd'si satmayan filmlerin yine doğan grubunun kanallarında yayınlanırken vurguladıkları höödö.

not: zararı bana dokunmaktadır. kiralama-satış amacı ile dükkana aldığım ve yeniler bölümüne koyduğum filmin 2 gün sonra tv'de çıkması akabinde müşteriye göt olmamla sonuçlanan hadisedir ayrıca.
yayınlanacak filmin movie max vb digiturk kanallarında bir çok kez tekrar edilmesine ragmen kablolu tv deki kanallarda verilen yalan beyan.