bugün

yillardir asilamayan bir sorun olarak turban olayının ota boka sürekli türbanlı kız adı altında ilişkilendirilmesi. şuraya giden türbanlı kız, buraya giren türbanlı kız, şöyle yapan tesettürlü, böyle olan başı kapalı aşın kardeşim artık geçin bu işleri. anamızın, bacımızın, karımızın başındaki türbana dil uzatmaktan vaz geçin artık. takmıyorsan takma ama saygı göster be ey terbiyesiz.
uzaya tamamen yerli sermaye ve teknoloji ile yapılmış bir uydu göndermekten aciz ülkemin sorunudur.

kolay değil... çalış çabala uyduyu yap, at uzaya türbana takılsın! *
her şeyin müsebbibi(!) olan kızdır. bir başını açsa var ya ülke aniden dünyanın en önde giden en demokrat en laik ülkesi olup, sıçrayacak... bir başını açsa ülkemin sözlük yazarımsılarının ekmeğini elinden alacak... bir açsa... ahhh bir açsa her şey çok güzel olacak...

(bkz: bana şuursuzluğun resmini yapabilir misin abidin)
(bkz: türbanı ülkenin vazgeçilmez sorunu görenlere bak abi)
cok cok buyuk bir sorundur. bana gore turkiye'nin en onemli sorunlarindan biridir ve en kisa zamanda bir cozum bulunmasi gerekiyor. insanin en onemli seyi ozgurlugu degil midir? bir insanin ozgurlugunu (hele ki bu inanc ozgurluguyse) elinden almak kadar igrenc birsey olabilir mi?
başları örtülü analardan olma şehitlerin kanlarıyla sulanmış toprakların altında yatan cümle ceddimize yapılan hakarettir... bu vatanı baştaki örtüleri değil canları feda ederek bütünleyen atalarımız yoksa birer hainmiydi sorusunu akla getirmektedir zira bugün başını örtenler nerdeyse terörist muamelesi görmektedir... çoook yaman çelişkidir...
gündemin başka yöne çekilerek milletin uyutulması meselesidir o kız. başını açıp soyanlara ses çıkarmadılar da başı kapalı satanlar mı rahatsız etti. her ne halt ise devletimiz bir tanedir. elin gavuru başına dikildikten sonra anlaşılacaktır. belki bir atatürk daha çıkaracak kadar şanslı olamayabiliriz o anda. ideolojik olarak türbanı kullanıp makam mevki sağlamaya kalkanlar ise defolup gidecektir inşallah.
(bkz: türbanlı kız)
(bkz: sözlük içi sorun olan türbanlı kız)
devletin başında bulunanların dengesiz hareketlerinden daha fazla sorun yaratması mümkün olmayan kız...
hay türbanlı kız kadar taş düşsün başınıza. ulan ne türbanmış be. lan oğlum bu kız başından bir metrekarelik kumaşı çıkarsa sen daha neyi eleştirecen? lan yazar mısınız? yazarkasa mısınız? size ne olum elin kızında ki türbandan. Okula giremeyen o, kamuya ait hiç bir mevki de çalışamayan yine o. okuldan attınız, devlet kuruluşlarından attınız. Ama anladım ben sizi. o türban çıkarsa türkiye anında avrupa birliğine girecek. gsmh 50000 ytl olacak. o türban çıkınca küçük esnaf kan ağlamayacak. o türban çıkınca doğuda mehmetçiklerimiz şehit olmayacak. o türban çıkınca türban üzerinden siyaset yapan şerefli(!) ler siyaset yapamayacak. o türban çıkınca kimse laiklik üzerinden çığırtkanlık yapamayacak. o türban çıkınca sende bizim hayatımızdan çıkacak mısın diye sormazlar mı adama?
Kastedilen türbanlı değil başörtülü kızdır. Başörtülü kız Türkiye için sorun değildir. Birileri tarafından zorla sorun edilmeye çalışılmaktadır. Artık millet bıktı bu başörtüsü meselesinden ."Eğitimde kaybedilecek tek bir fert yoktur" sözünü hatırlatır ve başın dışının kapanmasının içinin kapanmasından daha iyi olduğunun altını çizerim.Ay kurtulun bu örümcek kafalardan yaaa. Kime ne başkasının kıyafetinden isteyen istediğini giyer veya çıkarır. Başka iş güç yok sanki. Hadi herkes kendi işine gücüne.
Şimdi aklıma geldi .

hiç rahat yok mu bana
şu yalancı dünyada
kimin ne hakkı var ki
karışır hayatıma
hesap soramaz bana
kim çıkarsa karşıma
kimin ne hakkı var ki
karışır hayatıma

hür doğdum hür yaşarım
kime ne kime ne
kölemiyim sana ben
sana ne sana ne
zararım kendime
kime ne kime ne
sen bak kendi derdine
sana ne sana ne
baskın oranın derslerinden birinde, ''eğer türban takana okula girmek yasaklanırsa o zaman ilerde benim de sakalıma karışırlar'' diye destek verdiği kızdır.