bugün

özellikle, etnik bölücülerin ortaya attığı bir zırvalamadır, türkiye halkı.
neymiş efendim, "türk halkı yoktur, ben türk değilim, ben kürdüm, ben çerkezim ben lazım, o zaman bana türkiye halkı densin. hani amerika da oluyor ya, amerikalıyım deniyor, ben de kolpa bir özenti olduğumdan dolayı bana da türkiyli densin. türk denmesin" diyorlar.

ee be ilginç insan, ee be bölücü inkarıcı münafık insan. ,stemiyorsan türk olmayı, defolup gidersin, o ülkenin sonuna lıyım ı getirip orada rahatça yaşarsın. nedir burada bu saçma kafa skmelerin.

ve acı gelecek sana biliyorum ama, türkiye halkı yoktur, türk halkı vardır. bu vatan üzerinde yaşayan insanlarda millet birliği vardır. o da türk milletidir be akıllım.
(bkz: çirkin kadın yoktur az votka vardır)
(bkz: doğru söze ne denir)
(bkz: zinhar günahtır)
türk halkı vardır, kürt halkı vardır, laz halkı vardır, ulan bu ülkede ingiliz halkı bile vardır.* ee be kabız zihniyet, sen değilmisin saf ırk diye kçını yırtan, sadece kürt diye adamı linç eden, şarkı söylüyor diye bölücü ilan eden. şimdi de çıkmış türkiye halkı yoktur, türk halkı vardır. sen bu adamlara türk mü dedirteceksin. işkenceler yaptığın,iş vermediğin, aç bıraktığın bu adamlara.bsg ha bir de olmazsa olmaz, ya sev ya terk et gibi faşist slogan. çok meraklı kurt gençlik böyle laflara. yok efendim kimsenin bir yere gittiği yok, türküm diye birilerinin g*tü tavana vuruyorsa orta asyaya dönsün*. neyse türkiye halkının içinde türk halkı da, kürt halkı da vardır. hatta belki abaza halkı bile mevcuttur..
Lozan Anlaşması uyarınca Türkiyede Müslüman olmayan vatandaşlar dışında azınlık yoktur.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın, Kasım 2005 te Şırnak ta yaptığı konuşma: Türk, Kürt, Çerkez, Laz aklınıza ne gelirse, hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliği altında bir ve beraber olacağız.

Mustafa Kemal atatürk : türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk denir.
(bkz: TÜRK OLMAYI iSTEMEK)

nedir türk olmayı istemek?
bir kürt, bir adige, bir laz, bir ermeni "türk olmayı istediğinde" türk olabiliyor mu?

bahsi geçen bir din değil, milliyet.
ve, insan milliyetini seçemez.
doğrusu "türk halkı yoktur, misak-ı milli sınırları içinde yaşayan türkiye halklarının kardeşliği vardır" cümlesidir.

türkiye sınırları içerisinde yaşayan, etnik kökeni farklı vatandaşlarımıza "sen türk halkısın, türksün tamam mı" diye dikte etmek yanlıştır. bunu söylemek ile o insanın sosyal, kültürel haklarını ve dilini kullanmasını kısıtlamak aynı anlama gelir. baskıcı bir zihniyetin sakat çocuğudur "türk halkısın" zorlaması, 30 yıldır da bu sakat çocuğun acılarından ders alamayan az gelişmiş bir düşüncedir.

aslında suç bu düşüncede olanlarda değil, bu düşüncede insanlar yetiştirenlerdedir, suç "türke türkten başka dost yoktur" hamasi edebiyatıyla tüm dünyayı kendimize düşman göstererek yeni nesilleri bununla büyütenlerdedir, suç türkiye tarihini sadece türklerin değil türkiye sınırları içindeki kardeşlerimizle yarattığımız gerçeğini öğretmeyenlerdedir ve suç "yaşasın halkların kardeşliği " lafından korkanlardadır.
türk olmayı şeref addeden, insan kimliğinden önce ırk kimliğini benimseyen insanlar tarafından kurulması gayet normal olan cümle.
türkiyede yaşamaktan mutlu türkiye halkları vardır. türk, arap, çerkez, kürt, tatar, laz, ermeni, yahudi halkları gibi.
bizim oralarda köylerin delileri vardı ve bu deliler köyden birine kızdıklarında hemen gözlerini kapatırlardı ve "ben gözümü kapatayım, köy karanlık olsun da aklınız başınıza gelsin" derlerdi.
çünkü onlar gözlerini kapatarak köyü karanlıkta bırakacaklarını zannederlerdi.

"bu sözde bana o delilerin kendi gözlerini kapatarak köyü karanlıkta bırakacaklarını sanıp, söyledikleri sözleri hatırlatan bi sözdür"

neden insanların bazı şeyleri yok sayarak sorunları çözdüklerini sandıkları hiç anlaşılamamıştır...

onlara göre;

(bkz: türkiyede kürt yoktur)
(bkz: türkiyede çerkez yoktur)
(bkz: türkiyede alevi yoktur)
(bkz: türkiyede süryani yoktur)
(bkz: türkiyede başörtüsü sorunu yoktur)
(bkz: kürtçe diye bir dil yoktur)
(bkz: türkiyede adeletsizlik yoktur)
(bkz: türkiyede kürt sorunu yoktur)
(bkz: türkiyede işsizlik sorunu yoktur)
(bkz: türkiyede hiç bir sorun yoktur)
birlik ve bütünlüğü sağlama amaçlı söylendiği zannedilen ırkçı söylem.

(bkz: türk halkı yoktur)

(bkz: türkiye halkı yoktur)

(bkz: insan vardır insan) *
kesinlikle katıldığım önermedir.

hatta bu mallar ben kürdüm demiş sonra tarihlerini araştırmamıştır. ey ulu sözlük ahalisi;

--spoiler--
ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.
--spoiler--

ona göre.
sözcük oyunlarının ne kadar önemli olduğunu bir göstergesidir. insan oradaki nüansı ilk başta farketmiyor. sonra anlıyor neyin ne olduğunu. sözcük tuzaklarını anlayabilmek gerek. yoksa bizi yutacaklar.
kürt diye de bişey yoktur. onlar dağlarda yaşayan dağ türkleridir aslında. kızılderililer, eskimolar hep türk bunlar. biz böyle oyunlara gelmeyiz türkiye halkı falan. plan yapmayın lan!
milliyetçiliği başka yerlerinden anlayan insanların lafıdır. kardeş tamam türk'sün de kürt,laz veya başka bir ırktan doğsan da türkiye'de yaşasan aynı şekilde düşünür müydün diye hiç kendini sorguladın mı?bu ülkede laz olan insan neden türk halkı olsun?bal gibi türkiyeli'dir.o seni hiç mi hiç ilgilendirmez. mesela ben melezim yarı türk yarı laz ne yapacağım efendi?ben türk değilmiyim mi diyim?hee bazı kendini bilmezler siktir git başka ülke de yaşa diyor. ulan bir düşün ne diyorsun? türkler'in ülkesi burası mı o zaman? lafı söylemeden ucunun nereye dokunduğunu düşün. yoksa anca küfür eden bir toplum yaratırsın.yok bunlar ermeni orospu yok bu kürt ibne yok bu laz şerefsiz,hee türkler de zaten çok kral bir ırktı. anlayın artık sokun beyninize efendiler.
Halk kelimesi de temelinden sakat bir kelimedir. Komunist makule milleti kabul etmedigi icin millet demekten korkar halk der. hatta isi zaman zaman daha ileri goturup "yigin" derler. cunku onlara gore insan degersiz maddesel bir yigindan baska birsey degildir. Bir de halk o an icin o toprakta yasayan, calisan eglenen gulen kalabaliga denir. Oysa Turkler'i bilinen 4 bin yillik tarihleri ile degerlendirmek gerekir. Attila'nin onderliginde avrupayi kasip kavuran da Turkler'di, Kurtulus savasini verenler de. Oyleyse Su sonuca variyoruz ki Turkler'e " turk halki" hele ki "turkiye halki" denemez. Turkler bir millettir. Dunuyle, bugunuyle, yariniyla bir butun olan millet. komunist kafalara hicbir gercek tek seferde dank etmedigi icin bunu defalarca soylemek gerekir tabi. soyleriz, soyleriz, soyleriz. baktik anlamiyor baska yontemlere basvururuz o zaman.
ne mutlu türküm diyene .
seri eksileri bekliyorum.
"türkiye cumhuriyeti vatandaşı vardır, gerisi detaydır" diye cevap verilesi önerme.

örnek vermek gerekirse diyarbakır kürtlerin, istanbul ve anadolu türklerin, karadeniz lazların değildir! türkiye cumhuriyetinindir!

bu halkların hepsi türkiye cumhuriyetini oluşturan insanlardır. önemli olan türkiye'yi daha güzel, adil, demokrat yapmaktır ve refah seviyesini şahlandırmaktır,(vesaire, kısacası bu ülkeyi adam etmek önemlidir) bunun için çalışılmalıdır. "etnik kavga", "halk dalaşı" yaparak bir yere varılamayacağını da söylemek ister bu bünye.
kelime anlamlarına bakıldığı vakit doğru olan söz öbeği. lakin mustafa kemal atatürk buna da bir açıklık getirmiş çok şükür; atatürk'e göre türkiye cumhuriyetine gönülden bağlı bütün vatandaşlar türktür. yani ister kürt ol, ister çerkez ol, ister abaza.* türkiye cumhuriyeti vatandaşıysan ve vatandaşlığınla alıp veremediğin bir şey yoksa, memnunsan sen bir türksün. yani buradaki "türk" kelimesi işte soyu osmanlıdan gelen orta asya falan filan değil. hikaye hepsi. 20.yy'dan önceki soyum sopum umurumda değil misal benim.

edit: imla.
Fransa'da zencisi olur ermenisi olur hepsi fransızım der.
Ya da amerika'da da zaten amerikan diye bir ırk yoktur, hangi milletten olursa olsun oradakiler hep amerikanım der.
Ülkenin bölünmemesi için şarttır.

Türkiye sınırları içerisinde herkes türk kabul edilir.
Atatürk de zaten ne demiş: TC'yi birlikte kuran herkes türk'tür.

Türk düşmanlığı yapıp da ülkeyi bölmek isteyenler kendisine türk demesin zaten.