bugün

son zamanlarda gösterilen telefonunuz çekmiyorsa 3 dakika ödünç alın temalı reklam filmidir. reklamda gökdelenin tepesindeyim deniyor ancak camdan hemen caddeden arabaların geçtiğini görüyoruz. efendim bahsedilen gökdelen 3 katlı bina ise sorun yoktur ama gökdelen tanımın 3 kattan oluştuğunuda düşünmüyorum. dolayısıyla reklam ajansı yönetmen bu ayrıntıyı gözden kaçırmıştır.
Viyadüktür efendim.inovasyon öncüsü, fikir dolu reklamdır.ardından bir reklam sonra hiç kimseye gerek kalmadan türkcelle gelin, iletişimde sorun yaşamayın diye vurguyu yapıyorlar.işin ilginç tarafı acaba kaç kişi böyle bir iş için kullanacaktır o üç dakikayı.herkesin kendi görüşmesi için kullanması muhtemeldir.
basketbol temalı turkcell reklamında kadın çöpü diğer mahalledeki çöp arabasına atıyor, kahveci 4 şekeri 4 çaya aynı anda üçlük atıyor, elemanın biri kirli giysisini çamarşır makinesine sokuyor falan bunların hepsine eyvallah.

ama 2 tane mantık hatası çok soğuttu reklamdan.

1- kızın biri içeçek otomatına uzaktan bozuk parayı sokuyor, pat diye kutu içecek düşüyor. halbuki para girdikten sonra ne içeceğini seçip tuşuna basması gerekirdi.

2- kerem gönlüm orta sahadan gözü kapalı basket atıyor. ulen gözü açık halini görmesek bişey demiycez. madem öyle sürekli körebe vaziyetinde oynasaydı turnuvayı amakoyim.
kerem gönlüm orta sahadan gözü kapalı basketi atıp, arka planda takımla beraber sevinip zıplıyor lan.
kapalı olan pencere tek yönlü ses geçirmektedir(!)
zira dışarıdaki adamın konuşmasını biz duyamazken, adam nasıl oluyorsa kadının hattın koptuğunu ve konuşmasının yarım kaldığını anlıyor.
mantık hatası 1:yerin metrelerce! altında çekmesi.
ama benim evimde nedense sadece iç odadaki pencereye yapışık çekiyor. cama yapıştırılan sigara kutusunun bir de kulaklık için deliği açılmalıdr.he bide ağırlığa dayanıklı masanız olmalıdır. zira üstüne tüneyeceksinizdir.
mantık hatası 2:bide derya denen öğretmen var.
dışarda kar fırtına ama bırak turkcell'i internet çekiyor. hatta o dağın yamacındaki köyde 3G olayı var. vay anasını.
ve anlatın bana ey dostlar.bu nasıl bir sobadır ki kibrit atılması ile yanıyor, havalandırmasına gurban olduğum. geliştirmediğim teknik, kararmayan hiç bir yerim kalmadı yakacam diye. keramet benim anamda değil anladım, derya'nın anasında.
(bkz: reklamda mantık aramak)
hikaye şu:

şahan afrikada yamyamların ortasına düşmüştür. türkiye'yi arayamamaktadır pahalı diye.
tur rehberi turkcell hat kullanıtor diye rahat rahat kaynar kazanın içinde konuşuyor.
reklamın sonunda turkcell'liler yurtdışında da rahat sloganı kampanya filan açıklanıyor ki sadece
(bkz: avrupa),
(bkz: rusya),
ve (bkz: çin)deydi galiba. iyi baktım afrika yoktu. bre gerizekalılar ne diyeyim ki size.