bugün

yazın antalya ulupınarda bir balık lokantasına gitmiştim oraya gitmeden önce şöyle bişi duymuştum " evet efenim biz buralara olta molta bla bla bla... gibisinden akustik şeyler koyduk gelen müşterilerimiz buradan balık tutup beleşe yiyebiliyorsunuz bileğine güvenen gelsin tutsun ve tıkınsın" diye bişey duydum gittim ve bir tane balık tuttum balık bedavaydı ama olta kirası kol gibiydi sanki oltayı satın alıoz kardeşim neyse lafı uzatmıyayim burası çok kazıklıyo tristleri böyle atraksyonlarla kandırabilirsiniz ama biz türkleri asla...! sakın gitmeyin kazık yemeyin (reklama girmesi açısından isim vermiyorum onlar kendilerini bilir..)
gora'dan:
-turist mi? çak beş bine...
yerli yabanci ayirtmasizin tüccarin mali 5 misline kakalamasi durumudur...
mugla ortacadan bir tabela,

giriş : beş ytl
entry : 10 ytl

hayranım zekana türk insanı...
yurdumuz vatandaşının ezelden beri yaptığı eylemdir. yolunacak kaz bulmuş kaçırır mı yurdum esnafı. yarım yamalak ingilizce ile ayak üstü bitirir işini, ingilizcesi iyi olsa birde...
istanbul miniaturk te gorulebilecek manzara sonucunda, turist kazıklama işini artık taksici, esnaf vb den sonra kamu yönetimleri olarak el attığımız şark kurnazlığı eylemi.

(bkz: http://img516.imageshack....hp?image=dsc016361qi1.jpg)
Kısa süre öncesine kadar Vodafone reklamlarına konu olan edepsiz davranış.
"abi amcamın dükkanı var alanya'da yazın oraya gidiyorum her gün turistleri kazıklıyoz bi anahtarlığı 10 ytl ye satıyoruz."diyen bi arkadaşın gözümüzün önünde yediği 2 okkalı kazıktan sonra dediklerinin yalan olduğunu anldaığımız olay.
bizim 3 günlük tatil paramızla, en baba otelde 2 hafta bozunca yeme-içme-yatma üçgeninde paşalar gibi hayatlarını sürdürdüklerini gördükçe "oohh müstahak bunlara." hainliği güttüğüm durum. *
(bkz: dediğimi yap yaptığımı yapma)
bir ülkenin imajina zarar verecek en büyük olay. siz yurtdisinda ne kadar reklaminizi yapmaya calisirsaniz calisin...
Ülkemizde bazı kesimlerce marifet kabul edilen davranış.