bugün

(bkz: ben zengini severim)
(bkz: anayasayi bir kere delmekle bir sey olmaz)
(bkz: benim memurum isini bilir)

ve benzeri lafları edebilen, türk halkının ve özellikle gençliğinin depolitize olmasını başarıyla sağlayan, amerika ile gönül bağı olan biri olduğu için bir sürü lafı hak etmiştir aslında...
türkiye'nin tam anlamıyla abd sömürgesi olmasına neden olan bir kişiye laf edebilen bir insandır kapitalizmi sömürüyü sevmiyor diye ayıp etmişdir terbiyesizliktir ne de olsa komunist onlar dinsiz onlar diye yaftalanırlar di mi?
olunmakla gurur duyulabilecek insan türüdür.

zira turgut özal birşeyler yapmıştır falan denir ama, ne yaptığı ortaya dökülemez.

bir örnek mi?

izmir çeşme otoyolu neden yapıldı yahu? çeşme stratejik öneme sahip bir sanayi şehri midir? anadolu'da daha yolu olmayan pek çok kasaba, belde varken...

"ben zenginleri severim." t. özal

laf etmezsem adam değilim lan bu sözün üstüne.*
turgut özal ı tanımayan insan davranışıdır. kulaktan dolma bilgilerle konuşur. yazıktır o kişiye.
allah razı olsun türkiye'nin götünü toparlayan adamdır. söz söylenmeye yeltenen yeltekler aynaya domalsınlar bir.
(bkz: turgut özal ın darbeci sistemin ürünü olması)
Turgut Özal türk siyasetindeki altın isimlerden biridir bu bir gerçek ancak 2010 yılının Tayyip Erdoğan'ı ile 1980 lerin özalı arasında ben bir fark görmüyorum. Tayyip'ten sonra şimdi atıp tutanlarda şak şak yapmaya başlarlar.
Nede olsa şak şakçılık bizim insanımızın yapısında var.
turgut özal ne yapmıştır ne yapmamıştır bunu tartışan insandır, fakat darbeyle gelip gelmediğini tartışmaması gerekir çünkü turgut özal darbeyle gelmiştir ve 12 eylülcülerin sevdiği, kapitalizmi ülkenin sapına kadar hissetmesine vesile olmuş, darbecilerin işaret ettiği sivil politikacıdır.
kenan sopalisiydi
turgut boyalisiydi
pek anlamazdi ama
mesut hopalisiydi

(bkz: demirbaş)
bence de...
(bkz: insan)
fransa ile uçak ticareti yapılmasındansa kendi uçağını üretmeyi tercih eden insandır muhtemel. boğazlar konusundaki tutumu ile ilgili olarak da hakkını verir rahmetlinin. ve lakin öte yandan kaçakçılığı, ülkenin bir bölümü için sektör haline getirmesini gene eleştirecek sanırım.

birinin gençleri uyarması gerekiyor ki her olay kendi içerisinde incelenmek durumundadır. yolda gördüğü susamış köpeğe su veren bir kiralık katilin, bu davranışı ne kadar doğru ve takdire şayan ise; para karşılığında insan öldürmesi de aynı paralel çizgide -daha koyu kıvamlı- yanlıştır. ve bu iki olayı birbirinden ayırarak bakabilmek gerekir.
darbeyle gelmemiştir ama darbecilerin artık kendi yörüngelerinden çıkmayacak bir adam arayışlarının sonucu olarak darbecilerin buyur etmesinden sonra gelen adamdır. küçük amerika olacağız halkım...
görsel
Valla ben degil bir yazar laf ediyor. Densize bak sen. ..
17 Ağustos 1984 tarihinde teröristler eruh'a saldırıp askerimizi ve sivilleri şehit ettiği haberi kendisine ulaşınca

- Üç, beş çapulcunun marifeti

Diyen kişiye laf eden insandır.

Hoş biriside isid için üç beş öfkeli genç demişti.

Yıllar geçse de nasıl olsa halk bu tarz söylemleri yiyor.

- he 3-5 kişi mi sorun yok o zaman yeaa diyor zannımca halk.