Advertisement

 1. 1.
  TuneUp Utilities 2006 versiyonunu kullandığım güzel bilgisayar temizleme-bakım programı. temizlikten dosyaları geri getirmeye hatta windows temasını değiştirmeye kadar pek çok işi başarıyla yapan sevgi pıtırcığım. meleğim, gülüm, papuçkam...

  sitesi de var deneme sürümü de:
  http://www.tune-up.com/

  not: Tune Up Utilities şeklinde yanlış yazılır zira sitesi alan adı ziyanıdır.
  2 ... tfcvbg
 2. 2.
  bilgisayara tam hakimiyet sağlayan müthiş program. bir çok şeyi yapabiliyorsunuz bununla, görünümle alakalı her özelliği değiştirip temalar ekleyebilirsiniz, sistem optimizasyonu yapabilirsiniz, sistem bilgisini en sağlıklı şekilde görüntüleyebilirsiniz, başlangıçta otomatik açılan programları denetleyebilirsiniz, kayıt girdilerini düzenleyebilirsiniz, ve dosya silme şeklini daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

  yani beleşçi olan şahsım bile bu programa para verip almaya uygun görüyor.

  ayrıca an itibariyle 20 gb boş yer olan 80 gb lık harddiskimde windowsun boşa doldurduğu 9 gb lık geri döndürülebilir yer olduğunu belirtti bu program. hadi hayırlısı dedik 9 gb daha yer açtık, eğer bi yamukluk çıkmazsa bunun içinde ayrı bir teşekkür gerek bu programa.
  4 -1 ... paradigma
 3. 3.
  windows un şişkinliğini alan yazılım, şifa niyetine.
  4 ... paradigma
 4. 4.
  şiddetle tavsiye ettiğim ve şu ana karşılaştığım utilities programlarının arasında en iyisi. hem görsel olarak hem işlev olarak rakiplerinden çok önde. yalnız disk temizleme ve disk birleştirme olayında biraz yavaş ama bu da işleri daha derinlemesine yapmış olması nedeniyledir sanırım. *
  2 ... notrinova
 5. 5.
  vista'nın 13 gb'lık system restore pointleri güvenli biçimde temizleyen alet.

  cancişim, canözüm.
  1 ... onurude
 6. 6.
  (bkz: tuneup utilities)
  ... onurude
 7. 7.
  (bkz: glary utilities)
  (bkz: ccleaner)
  (bkz: ntregopt)
  (bkz: ashampoo)

  gibi programlar gibi ayrıntılı bir şekilde windowsun bilinç altını temizleyip, işlemciyi sevindiren, bilgisayarınızı rahatlatan, bilgisayarda yeni alanlar açan, insanın mutlu olmasını sağlayan program.
  5 ... fuzuli
 8. 8.
  2009 versiyonu internet ayarlarını feci şekilde optimize eder. ie simgesine tıkladıktan sonra kemerinizi bağlayın. aman diyim.
  1 ... onurude
 9. 9.
  c dizininde, yüklememe yapmamanıza rağmen, boş alan miktarı git gide düşüyorsa, bu grid gibi bir oyunun, oyunu oynarken yarış görüntüleri save edip c ye atmasından olabilir. buna benzer örneklerde, diski dolduran ancak nerede ve ne olduğu bilinmeyen dosyalar açısından disk explorer özelliği süper gitmektedir. gerekli dizinleri tarattıktan sonra en alt kısımdaki top 15 files bölümüne bakılarak, gereksiz kurulum yedeklerinden ve vs. den kurtulunabilir. top 15 files haricinde de, diski; içerdiği klasörlerin boyutlarına göre pasta dilimlerine ayırarak, diskin boş-dolu alanını yüzdeyle gösterir. ayrıca her bir klasör işlemi için de bu olay tekrarlanarak diplere inilebilir.

  not: 2008 veyahut 2009 sürümü tavsiye edilir.
  1 ... notrinova
 10. 10.
  orjinalini alırken verdiğiniz paraya yanmayacağınız programlardan. çok faydalı çok...
  ... limit