bugün

Ya kendi kendilerini öldüruyorlar o polisimizi olduren de yine onun arkadaslari o arkadaslara kimin emir verdigini artik cok iy ibiliyoruz ..
Ölümün her türlüsü üzer insanı. Eğer gerçekte vicdan varsa o ınsanda. Allah ailesine sabır versin.

Ama biber gazı zararsız diyenlerde gerçeği görsün artık.
Demek ki biber gazi öldürüyormus dimi bunu 2011 yilinda polise abii sıkmayin astimim var dedigi halde yuzune biber gazi sıkılmasi sonucu olen cocuktan anlamaniz gerekmiyor muydu ..
En az berkinin olumu kadar beni derinden uzmus hadisedir. Sonucta vefat eden poliste bizim hemsehrimizdir, yorumlara baktim ve ' uzulmeyecegim' ya da ' umrumda degil' tarzi soylemleri gormek beni cok uzdu. Toplumu ayristirmaya neden bu kadar merakli hale geldik biz? Pes vallahi pes.
(bkz: friendly fire)

allah rahmet eylesin. ne diyelim?

ama halkına sıktığın kurşun bir gün seni vurabilir işte. biraz dikkat, biraz sağduyu...
orantısızca kullanılan biber gazının kurbanı olmuş polis memurudur.

o polis araç içindeyken bu hale geliyor, düşün polis bu gazı insanların ağızlarının içine suratlarına sıkıyor vicdan bunun neresinde???

not: ayrıca polis şehit olmamış vefat etmiştir. insan kendi halkına gaz sıkarken öldü diye şehit olmaz...
berkin elvan'ın öldürülmesini protesto eden gruba mühadale ekibinde yer alan , kronik kalp hastası, fenaşalarak hayatını kaybeden elazığlı polis memurudur.
1984 doğumlu ve henüz 8 aylık evli bir insandı.
sağlıkta devrim yaptık diye caka satan tayyite sormak lazım, tunceli devlet hastanesinde kalp pili neden yok? bu polis belki de hayata döndürülebilirdi.
ayrıca kalp hastası bir polis memurunu toplumsal olaylara müdahale için sokağa çıkaran amirleri de incelemek lazım.
allah rahmet eylesin, eşine ve ailesine sabır versin. bir dersimli olarak çok üzüldüm.
geri tepen silahın icraatıdır.

her şeyin bedeli var, bulunduğun tarafın da. bir gün gelir ödenir, öder herkes...
üzücü ve bir o kadar ironik bir ölümdür.

tunceli valisini es geçmeyelim. vali olay sonrası 'hiçbir müdahale olmadan, bir polis aracının içiinde fenalaşmış ve yapılan tüm müdahalelere karşın vefat etmiştir' dedi. daha sonra sosyal medyada polis arkadaşın biber gazı sebebiyle fenalaşarak kriz geçirdiği yönünde haberler çıkınca 'biber gazından ziyade, arkadaşlarının söylediği gibi, aracın içinde bir taş yağmuruna tutulmuş ve o stresle kriz geçirmiştir' dedi.

bu iki konuşma da tvlerde verildi(tv derken ntv değil). ben utanıyorum. böyle bir adamın benim ülkede vali olmasından utanıyorum. ardından vazgeçiyorum utanmaktan. benim ülkemin başındaki kim de valisinden ne bekliyorum, diye düşünüyorum.
allah rahmet eylesin.
bir ocağa daha ateş düştü.. bu işin poisi, berkin elvan'ı yok artık.! ölen bizim insanımız.
ancak bunu anladığımızda daha güzel bir ülke olacağız.!
polis öldü, berkin öldü ama katil hep aynı.! katili hepimiz tanıyoruz!
(bkz: polise emri ben verdim)
bir ocağa daha ateş düşmesidir...

bir ışığın daha sönmesi, bir annenin daha yanması, bir ailenin daha tüm geleceğinin ve ışığının son güne kadar kararmasıdır. bir eş, bir evlat belki de hayatının en orta yerinden vurulmuştur şimdi..

bir kan daha sıçradı birilerinin üstüne.. bir vatan evladımızı daha "zararsızdır, organiktir" dedikleri kimyasal silahlarıyla aldılar aramızdan...

"artık analar ağlamıyor!" ... ben lafa değil, icraata bakarım!
kesin olmayan durumdur. resmi makamlar, taş yağmuru sebebiyle yoğun stres oluştu, kalp krizinden vefat etti diyorlar. belki biber gazı faciasını örtmek amaçlı olabilir.

allah rahmet eylesin.

işte böyle dünya. bilal gemisini yüzdürsün diye fakir fakir ölüyoruz, üniformalı, üniformasız...