bugün

(bkz: yine yeni yeniden)

çubuklu sarı lacivert forma ile buluşması için şafak saydığımız. attığı gollerden sonra yumruğu yukarıda başı dik, kaşlar çatık koşarken, saraçoğlu'nda görmek istediğimiz.
pembe yanaklı köylü kızı kıvamındaki fitbolcu. ali sami yen'de fenerbahçe'nin elde ettiği bir galibiyet sonrası taraftarını galatasaray'a sövdürme terbiyesizliğini göstermiştir bir zamanlar kameralar önünde.
(bkz: ben de sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim)
bir yıllığına köln'e kiralandığı iddia edilen futbolcu.
ikinci kez galatasaray'ın kapısından dönmüş futbolcu. malumunuz, fenerbahçe'ye transferinden önce galatasaray epey yakından ilgilenmişti o zamanın istikbal vaad eden genciyle. ve yeni bir dedikodu dolaşmakta bu günlerde kulislerde. deniliyor ki haldun üstünel, coloccini vb. fake isimler ortaya atarak ingiltere'de tuncay'ın transferini bitirmeye çabalıyordu. sona çok da yaklaşmıştı, iş imza aşamasına kadar gelmişti ancak son kertede malum hindi meselesinden dolayı veto yedi bu transfer yönetimden.
beyniyle vücudu farklı hareket eden, futbolun sadece fizik güce dayalı oynandığını sanan insanlara zevk veren lakin teknik becerisi son derece zayıf olduğu kadar süratli ve kabiliyetsiz hasbelkader futbolcu.
bu yaz epl'de herhangi bir takıma transfer olamayarak beni hayal kırıklığına uğratan milli futbolcu.
bugun middlesbrough ile yine maç çıkıp doncaster'e ilk golu atan bir yere gidip gitmeyecegi hala belli olmayan milli takımımızın dinamo oyuncusu.
gün itibari ile fenerbahçe ile anlaşması muhtemel futbolcudur.
nerden mi biliyorum;
(bkz: alex i aradım haberler iyi)
fenerbahçe'ye dönerse roberto carlos'un gitmesi muhtemel olur şanlı'nın.
türk milli takımının en iyi oyuncularındandır. arda ile güçlerini birleştirdiklerinde pek bir korku salıyorlar rakiplere. ne zaman ne edeceği belli olmayan bir oyuncu. türkiye'ye gelir mi ufak da bir araştırma yaptım.

ingiltere kraliçesiyle konuştum ve haberler iyi diyebilirim. tuncay kiralık olarak fenerbahçeye gelebilir haberini aldım. yine daum ile konuşmamda gelirse yeri hazır, deivid yerine oynucak, deivid zaten yabancı sayısı kısıtlaması uygulaması dahilinde mecbur oturucak dedi. koko var mı diye de ekledi ben tam telefonu kapatırken, neyse. deivid ile de konuştum, tercümanı samet'e zaten rio karnavalına gideceğinden yedek kalmasının sorun olmayacağını söyledi. anlattıklarım gerçek olup kulüpten teyit ettirilebilir.
az önce dedikoduları okuyunca çaldırdığım eski fenerbahçeli, meğer ki yanında mark viduka varmış o açtı telefonu. ama avustralya aksanıyla konuştuğundan bir bok anlamadım. galiba real madrid'e fizyoterapist olarak alacaklarmış, daha doğrusu sözleşmeyi öyle yapıp vergiden kısacaklarmış, malum para kalmammış.
henüz anlaşılmamış fakat söz kesilmiş futbolcudur. tuncay son 1-2 dış bağlantısından sonuç alamazsa fenerbahçeye dönecektir.
bu gece rüyamda fenerbahçeye fabio luciano ile beraber dönüş yaptığını gördüğüm hırslı insan.

hatta önce lucianoya hoşgeldin deyip rambo misali sarıldım. tuncay da kendisine hoşgeldin diyeceğimi sandı, eli havada kaldı...

ahahahhah

işin gırgırı bir yana luciano dönseydi ortada lugano ile iyi bir ikili oluştururlardı.
avrupadan teklif alana kadar feneri yedekte tutmak istemesine rağmen fenerin bunu sineye çektiği futbolcu.

ama daum un ''gelmese de olur'' demesi ile birlikte transferinden vazgeçilmiş görünüyor.

öyle ya; tuncay gitti ve yeri doldu.
izmir marşıyla gidip, mehter marşı eşliğinde dönmesi gündemde olan topçu...

(bkz: niye gittin niye dönüyosun)
(bkz: azıcık sık dişini len)
stoke city ile 3 yıllık sözleşme imzalamış milli oyuncu.. hayırlı olsun
premier ligde kalıcam diye sikko bir takıma giden topçu. olum gelsen kraldın ya.
middlesbrough'ya giderken, gittiği takım küçük diye eleştirmiştik.

an itibariyle transfer olduğu takımı düşününce middlesbrough'ya haksızlık ettiğimizi anladım.
türkiye'ye dönmeyerek kendine en büyük iyiliği yapmış oyuncu.
middlesbrough'dan bir lig yukarıda ama 10 kat niteliksiz bir takıma giderek "türksün di mi" dedirtmiştir. m'boro büyük ihtimalle sezon sonu premier league'e yeniden yükselecek, dolayısıyla 1 sene sonra premier league'de oynayacaktı. hayır koca alessandro del piero 2. ligde top oynadı arkadaş, senin olay nedir? gareth southgate isimli euro 96 gazisinden kurtulmaları durumunda 2005-2006 sezonun tekrardan yaşamamaları için bir neden yoktu. çok bilmiş otoritelerimizin itin götüne soktuğunun aksine büyük takımların yıllarca başına bela olmuş olan o middlesbrough takımıyla...
fenerbahçeye gelmediğine sevindiğim, stoke'a gitmesine üzüldüğüm türk star.

yine de herbokubilirologlarımızın aksine ben 1 seneyi middlesbrough'da geçirmesindense stoke'ta geçirmesini zekice buluyorum.
göldeki büyük balık olmak tuncay pozisyonunda biri için şuan büyük avantajdır. ama ikinci ligde kalsaydı anca kavanoz balığı olurdu.
stoke city'nin yeni transferi . stoke da ligden dusmez ise tuncay uzun yıllar oynamaya devam edecektir . simdiden basarılar kendisine .
alman basinina göre haftsonunda sunderland'e karsi forma giymesi beklenilen futbolcu.

kaynak: http://www.kicker.de/news...chselt-zu-Stoke-City.html
(bkz: tuncay in kücük takimlarin büyük futbolcusu olmasi)
en güzelini yapmış futbolcudur. premier lig her açıdan kendisi için daha iyidir. küçük takım büyük takım safsatalarını geçin; biz zamanlar murat kosova' nın da dediği gibi; "premier lig, futbolun bir başka gezegeninde oynanan lig"dir. o yüzden yapmış olduğu bu transfer için tebrik edilesidir.