bugün

(bkz: her daim makyaj yapan kadin)
(bkz: yururken makyaj yapan kadin)
(bkz: yatmadan once makyaj yapan kadin)
(bkz: asiri makyaj yapan kadin)
(bkz: guzel kadin makyaj yapmayan kadindir)
(bkz: denize giderken makyaj yapan kadin)
(bkz: esofman giyip makyaj yapan kadin)

gibi örneklerden sonra varlıkları katiyetle inkar edilemeyecek kadınlardır. bir insanın bu kadar makyaj sevdalısı olması için ya aşırı özgüvensiz ya da aşırı çirkin olması gerekir. zira aklıma başka bir sebep gelmiyor bu denli bir makyaj tutkusu için.

gelelim tüm para mevzuuna. efenim esasında bu gerçekleşmesi zor bir durumdur izra daha bunun luaförü var, makürcüsü var, pedikürcüsü var di mi ama? bakımlı(!) olmayı bu denli önemseyen bir kadın için bu saydıklarımızın olmaamsı zor ihtimal. ama bunlar bir kadının tüm parasını makyaj malzemesine yatırmaması için engel değil maalesef. zira eşinin maaşı ne günler için duruyor bu kadının? ya da boonkör sevgilisi neden var? düşünün bakalım.
bu tür kadınlarla makyaj teknikleri ve kaliteli makyaj malzemeleri, markaları vb gibi makyaj ile ilgili konularda kesinlikle aşık atamazsınız *. tüm markaların rujundan ojesine numaralarını ezbere bilirler. bir de toplumda bu kadınların zeki olmadıkları düşünülür, sorarım ki mümkün müdür hangi aptal insan konusunda bu kadar çok şey bilir? ayrıca kadın makyajsız olsa zaten kendisi de anlamsız olacağından tüm parayı bu alana akıtması mantıklı görünmektedir. harcanan para bizim paramız olmadığından bize sadece tanımlamaya çalışmak kalır.
safiye ayla gorunumunde kadin olma olasiligi yuksek kadindir.

(bkz: onemli olan icinin guzelligi neriman)
çirkin olduğunu düşünen kadındır. tüm çabalara rağmen açıklar kapatılmaz, naturellikten uzaktadır.
ciltteki gözenekler kapanacagı için cildi erkenden (bkz: pörsüyecek) kadındır.*
(bkz: bülent ersoy)
kilo hesabı alıyodur lan. yazık.
"çalışarak eve ekonomik katkıda bulunuyorum" diyen kadındır. bu kişiler ben şu kada maaş alıyorum diye böbürlenirler lakin çalışmasa kocasının daha karlı çıkacağından bi haberdirler.

kadın diyelim ayda 1000 ytl maaş alıyor;

bu kadın gündüz evde olmayacağı için evinde hizmetçi bulunduracak. hizmetçiye ayda 450 ytl.
bu hanım hanımcığın 2 çocuğu varsa, ayda kreşe ödenecek miktar asgari 600 ytl.
bu kişi çalışan kadın olduğu için her daim bakımlı olmak zorunda. makyaj ve kuaför masrafları da ayda 300 ytl.
bu kişi dışarıda görünen kişi olduğu için, makyaj bu hatunu kesmemektedir. her daim yeni elbise ve çantalara ihtiyaç duyar. 300 ytl.
bu kişi işten eve, evden işe ışınlanarak gitmiyordur. yol* masrafı ayda 60 ytl. (1.4 motor aracı varsa ayda 280 ytl)

1000 - 450 - 600 - 300 -300 - 60 (280) = -710 (-930)

bu da gösteriyor ki, aslında bu şahsımız, çalışarak eve destek değil bilaks kocasına 710 ya da 930 ytl yük bindiriyordur.

eğer kadın çalışmıyor olsaydı;

gündüz evde bulunacak, hizmetçiye 450 ytl verilmeyecek,
çocuklarıyla ilgilenerek kreşe 600 ytl bayılmayacak,
ev içerisinde bakımlı olmak zorunda olmadığı için makyaj ve kuaför masrafı 100 ytl ve altına düşecek, böylelikle 200 ytl kar edecek.
her daim yeni elbise ve çantalara ihtiyaç duymayacağı için (yıllık oran özerinden bölerek ayda 50 ytl) ayda 250 ytl cebinden çıkmayacak.
ol masrafı derdi olmayacağı için de 60 ya da 280 ytl harcanmış olmayacak.

böylelikle ev ekonomisi; 450+600+200+250+60(280) = 1560 (1780) ytl aylık külfetten kurtulacaktır.
49 yaşına geldiğinde "keşke estetik ameliyatı olsaydım" diyecek olan kadındır.
gerçek yüzünü asla göremeyeceğimiz kadın tipidir.
sonra sözden açılınca da bende para kazanıyorum bende çalışıyorum bık bık bık öten kadındır. Sende kazanıyorsun bende ama ben bütün paramı kendime harcamıyorum ki kardeşim.
psikolojisi bozuk kadındır.*ya da çok çirkindir, ya da mutsuz ya da yalnızdır, aldatılan kadındır, ya da çok zengindir, ya da çoluğu çocuğu yoktur. * *
artık parası olmayan kadındır,çünkü tüm parasını makyaj malzemesine yatırmıştır.ya da iş kadınıdır ticaretine başlayacaktır işin.
kocasından alamadığı verimi, mahyaj malzemelerinden almayı uman kadındır.
Bu kadını yıkamadan kesinlikle evlenilmemesi gerekir. zira makyaj, insanı cok fazla değiştiriyor.