1. 1.
  süheyl ve behzat uygur kardeşlerin bugün oynamaya başlayacakları neil simon oyunu. orijinal adı the odd couple. oyun; iki yakın arkadaşın bir apartman dairesinde birbirlerini delirtmeden yaşayıp yaşayamayacaklarını sorguluyor. oyunun sahne dekorunu mikado nun çöpleri'nde de çok iyi bir iş çıkaran barış dinçel yapmış. izlenesi, eğlenceli bir oyun.

  ayrıca tuhaf ikili tanımına da süheyl ve behzat uygur'dan daha iyi bir tanım olamazdı sanırım.

  oyun bahariye sanat merkezi'nde.
  2 ... mystic queen
 2. 2.
  temizlik hastası ve harika bir aşçı olan felix ve boşanmış, pasaklı oscar, iki eski iyi arkadaştır. o gün her zamanki gibi oscar'ın evinde tüm arkadaşları toplanmıştır fakat felix o gece katılmamıştır. bir tuhaflık vardır; çünkü saatlerdir felix'ten haber alınamıyordur. bunun üzerine oscar ve arkadaşları felix'i merak ederler anca bir süre sonra felix kapıda görünür. bu durum hiç de normal değildir. felix'in mükemmel evliliği sonra ermek üzeridir. oscar ona yeni bir hayat kurana dek birlikte yaşamayı önerir. ancak birbirlerine tamamen zıt bu iki karakterin aynı evde yaşaması sanıldığı kadar kolay değildir...
  umulmadık süprizlerler, dostluk ve evlilikler üzerine yazılmış bu oyun, zorluklarla mücadele ederken yaşamda, kapanan kapıların ardından diğer kapıların da açılabileceğini son derece komik bir biçimde gösterir.
  ... vlnat