bugün

özellikle son dönemde akp iktidarı ile birlikte iyiden iyiye ortaya çıkan durumdur. hele son olarak gezi parkı eylemlerine katılan leyla ile mecnun'u yayından kaldırmakla bunu somut olarak ta bizlere göstermişlerdir kendileri.
hiç yapmadı ki, devlet televizyonundan ne beklersiniz zaten?
(bkz: Devlet kanalının tarafsız olmasını beklemenin saçma olduğu gerçeği)
lisede sapik arkadaslarimin bak kanka testereyle adamin kafasini kesiyolar meksikada diyip izlettigi video yu trt esadin zulmu diye haber yapinca kesinlikle katildigim onerme.
chp'li olsam da iktidarda chp olduğunda bile izlemem trt'yi. taraflı habercilik. her ne kadar inkar edicek olsalar da bu avantajı kullanacaklar, ben de kullanırdım.
dünyada malesef bütün ülkelerde durum böyledir.
ntv , cnn , habertürk gibi kanalların yanında normal kalan gerçeklik.
her devrin kanalından beklenen şey.
Bir gerçektir.

Demin bir haberde üst geçitlerin bakımsız olduğunu söyleyerek Ekrem imamoğlu yönetimindeki ibb'ye ve CHP'li belediyelere falan aklınca laf sokuyor.

Lan hadi belediyeleri kötü. Ulaştırma bakanlığı ne iş yapıyor. Bakanlık el atsın yani.

Devlet kanalı tarafsız olmalı. Ama bizde maşallah. iktidar Partisinin yayıncısı resmen.

Yazık.
Çok doğru, foklar da çok yalnız zaten.
Katıldığım önerme.
E yani... türkiye 'nin artık bir demokrasi olmadığını anlattıkları bilimum programlarda aldıkları kıstaslardan biri de o zaten. Trt'nin halktan tarafsızlık taahhüt edip, tarafsız olmaması.

Bunu ard'de de, zdf'de de, fransız fr1'de de bbc'de de birçok kere değerlendirdiler.

Hükümetin bu kanala yandaşlar doldurduğu ve toplumu manipule ettiği konusu dünyaca biliniyo.

Carlos kleiber, türkler çok tepki göstermişti, "çöp" demişti alman tv'sinde trt'yle ilgili. Türkleri cesur bilirdik, en korkak onlar çıktı, dedi.

Trt kıstası batı demokrasileri için çok önemli, sen lotodan milyon euro kazanıp tv kurarsın, her gün ben mesihim diye yayın yaparsın, isteyen izler, isteyen kanal değiştirir, özel kanallara o yüzden bakmazlar. Devlet tv'si vergiden pay alır, batıda da böyledir bu, o neler gösteriyo ona bakarlar.

Trt çöpse o demokrasi çöptür.

Öyle bakarlar.