bugün

steam'de hafta sonuna özel olarak 59 tl'den 29 tl'ye düşmüş olan oyun.
tam benlik bir oyun ada devletin var. ticaret yapıyorsun kömünizmi sosyalizmi getiriyorsun halkı mutlu ediyorsun çok azarlarsa köselere bir kaç kerane iliştiyorsun (bkz: millet bizimi şaapsın)

tam anlamıyla benim oyunum 6 yı çıktığı gün alıp sosyalizm çığlıkları attırıcam halka.
ara ara oynadığım ve her seferinde dincileri adadan atma zevkini tattığım oyun açık ve net.
2 sene önce ilk defa görüp oynadığım oyun.

ilk oyunu indirmenin heyecanıyla ''tam diktatörlük kurucam böyle her yer karargah'' diye bir yorumda bulundum.

oluşturdum kendi island'ımı (bkz: generated map). fesimi, kıyafetimi falan alıp direk girdim. hükümet binasının etrafına güzelce 3-4 tane karargah kurdum. (unlimited ve modern times bu arada) diktim 4-5 kule. etrafa da army base falan.

oy oranları %15'ten 34'e kadar yükseldi. halkın hepsi desteklemeyecekti herhalde. her yere oldu sana gecekondu. arada rebeller çıktı. onları koymak için supermax prison kurdum. söz dinlemeyen diğer leader rebel tarzı büyük asileri de öldürdüm.

az bir şehirleşmeye giriyim dedim. bu arada police station cathedral tarzı yerler kurarsanız oy oranları artıyor. arttı gerçekten. %54-55 civarına yükseldi. ben dedim bu oyla seçime girerim. girmesem zaten askeri darbe yapacaklar, hepten gidicez. risk almiyim, tek kişilik hanedanımla seçime gittim. seçim devam ederken rebel tehdidi geldi. eğer seçimi kazanırsanız tarzında tehditti. tınlamadan devam ettim. seçimi kazandım. rebeller hükümet falan dinlemiyor, biliyorsunuz. bizim yardımcı ''ayemso atağh'' tarzında bir şey dedi. dedim saldırı var. (bkz: yer misin yemez misin) böyle derken rebeller toplandı. bizim airler üstten vuruyor, tanklar dalıyor, piyadeler coşuyor. bu zar zor atlatıldı. apartmanlar falan yangın yeri.

bir seçim vakti daha geldi. oylar baya düşüktü. seçime girmemeyi düşünüyordum. ''seçime girmeyim leaaaa'' derken butona bastım ve olan oldu. military coup. allah belanı vermesin. o kadar gelmişim. bir de o kaa iddiam var diktatörlük kurucam diye. her şeyi berbat ettiler. sağlık olsun.
müzikleri için sadece yıllarca oynarsınız. steamimdeki 128 oyundan bir tanesidir.

evet koleksiyon yapıyorum.
epic games store aralık 2020 bedava oyunlarındandır. 70 tl'dir.
7 dakika sonra bedava olma durumunu kaybedecektir.. (bkz: swh)