bugün

sözlük ergenleri/okuduğunu anlayamayanlar ve troll kankaları nedeniyle başarı yüzdesi oldukça düşük kampanya.
trollerin açtıkları başlıkların altına entry girmemek yanında, aklı başında eli kalem tutan yazarların kaliteli başlıklar açarak destek vermesi gereken kampanya.
duyarlı tüm yazarların katılması gereken güzel kampanya.
sözlükteki desteklediğim en aklı başında kampanya.
hadi bakalım sonucu ne olacak.
bu kampanya da açıklanması gereken yada cevaplanması gereken birkaç soruya değinmek istiyorum affınıza sığınarak. trolller nedir, kimlerdir, kaç kişilerdir, amaçları nelerdir gibi sorularının yanında; bu trollere karşi nasil bir strateji geliştirilmeli, yazarları nasıl bilinçlendirilmeli, evet bu sorular cevaplanmalı diyerek entryimi sonlandırıyorum.
yobazı olsun, abazası olsun, artık resmen can sıkmaya başladı. eskiden lafı yeyince susarlardı, şimdi daha da çirkefleşiyorlar. inşallah etkili bir kampanya olur da defolup giderler sözlükten.
havada kalan kampanyadır. çünkü onlar sözlüğün gözbebekleridir!!!
Bu insanların 1 kişi olduğunu düşünerek açılan kampanyadır, oysa bu insanları yok etmeyecek, sadece sözlük içinde gruplaşmalarını sağlayacaktır. Ama gruplaştıkları yere raid konulabilir.
moderasyon hiç bir şey yapmadığı sürece, havada kalan kapmanyadır.
içlenmesi gereken trolleri içlendirme kampanyasıdır. destek tamdır. *
dün acemiliğimle, bazı işe yaramaz insanların yazdıkları başlıklara ve entrylere değer vererek cevap yazmam sonucu bana fark ettirilen kampanyadır. bundan sonra destek vereceğim, en azından andavallara laf anlatamama stresinden de kurtulmuş olurum.
Burhan altıntop'un dediği gibi "yoğuhum ben, yoğhum"
sözlük yazarı olarak yeniyim. henüz 1 ay oldu olmadı. bir kaç yıldır sadece okuyarak sözlüğe dahil olurdum bir şekilde yazar olarak ben de paylaşayım istedim düşüncelerimi. troll denince neyi kastediyorsunuz anlayamıyorum. ne tür yazılar yazınca troll olunuyor. herkesin kendine göre bir troll tanımı var da ben mi bilmiyorum. troll başlığına yazılan yazıları okuyorum herkes kafasına göre bir troll tanımı tutturmuş gidiyor. benim nickaltıma birisi troll yazmış. oraya da yazdım troll'den ne kastediyorsunuz.
son durum şu: kişi beğenmediği bir yazı görünce tamam diyor bunu yazan troll, bu mudur? sözlüğe girip de yazmaya başlayınca sol frame'deki başlıkları görünce daha iyi anladım. sol frame'in durumu içler acısı. kimseye danışmadım, fikir almadım. sol frame'den başlık kaldırma özelliğini kullandım ve şimdiden 100'ü geçti kaldırdıklarım.
eğer sol frame'den başlık kaldırmama sebep olan kişilerse söz konusu olanlar tabi ki destek oluyorum.
birincisi katılımı hiçte az olmayan kampanyadır.öncelikle tüm destekleyen yazarlara bu yüzden teşekkür edilmektedir.
troll lerin burası için neşe kaynağı olduğunu düşünenler sanırım sadece 1-2 tane görmüşler onlardan , onlarda eğlenceli ve ironik olan yazıları. oysa ki bizim karşı çıktığımız taviz verilmemesini önerdiğimiz yazılar mide bulandırıcı derecede şeyler.(o yazıları çok rahat bulabilir ve örnek gösterebilirim)
troll lerin yazdıkları yazılara öfkeleme konusuna gelince;
evet eskiden ben dahil böyle düşünenler çoktu halada varlar. zaten bu kampanya onları bilinçlendirmek bu sinirin öfkenin yersiz olduğunu, onların sadace bir şeyler üzerinden prim yapmak için burada olduklarını dikkate alıp cevap vermenin yersiz olduğunu belirtmek için yapıldı ve amacınada ulaşıyor.
aynı zamanda trollerle ilgili başlıklar açılmayarak da desteklenmesi gereken kampanya.
uludağ sözlük dedektiflik bürosu'nun desteklediği kampanyadır.

2 trollün açıklarını bulduk darısı diğerlerinin başına.

hbbia hakkındaki çarpıcı gerçekler. son entrydede bahsedildiği gibi kendinin ateist ve komunist olduğu söyleniyor:
(bkz: hbbia operasyonu)

bir klaskik olarak cool adamın fakir olması:(#8744413)

üçüncü trollü tespit etmedim henüz. fakat korkmayın uzun sürmez.
bunlar 3-5 tane topu topu. herkes biliyor kim olduklarını. yazdığın yerde bunların gereksiz yazılarını görmek istemiyorsan eğer, bir şekilde destek vermen gereken kampanya.
sözlüğün mide kaldırıcı ya da mantık dışı şeyler içeren entryler ile doldurulup kirletilmesine karşı başlatılmış bir kampanyadır.

nereyi imzalıyoruz?
(bkz: troll leri insanlaştırmak için yardım kampanyası)
gözlemlediğim kadarıyla gün geçtikçe işe yarayan kampanyadır. yayılsındır. duymayan kalmasındır.
motto olarak

(bkz: don t feed the troll)

seçilmesi halinde şukela bir hal alacak kampanyadır.
öncelikle troll nedir öğrenelim: (#8874827)

yapılacaklar:
troll denen fındık beyinlilerin başlıklarına yazmayarak,
nick altlarına entry yazmayarak,
isimlerine başlık açmayarak.

bunları yaparsanız zaten sıkılıp gideceklerdir.

edit: troller panikte.
moderatörler trollün konusunu veya konularını silmedikçe işe yaramayacak kampanyadır.
sonuna kadar katıldığım kampanyadır. şu an itibariyle bir kaç başlık mevcuttur sinirlere hakim olmalı en kralından ayar gelse bile akla, verilmemelidir. siz susun onlar gider.
trollce açılan her başlığın altına, sanki ben seni .iklemiyorum arkadaşım, ya onu boşver de şu nasıl anlamında konuyu değiştirme babında alakasız bakınızlarla savuşturulabilir. örneğin:

(bkz: o değil de tansu çiller vardı ne oldu ona)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar