1. 1.
  Sensörden aldıkları bilgileri standart sinyallere dönüştürerek kontrolörlere gönderirler. 4-20 mA DC, 0,2-1,0 kg/cm²g gibi farklı parametrelerde sahaları kullanırlar.
  ... texavery
 2. 2.
  meteorolojide hava tahminleri yapmak icin salinan balonun ucunda baglı olan el kadar, beyaz, icinde pil ve çip bulunduran, 2 saniyede bir merkeze veri gönderen teknolojik alettir. icindeki pil avucici kadar olup alete koymadan once suda bekletilen pilsınıfındandır.
  1 ... objebi
 3. 3.
  (bkz: nörotransmitter)
  ... ben hep 17 yasindayim
 4. 4.
  dcs beyin ise transmitterlar sinirlerdir.
  ... emperor
 5. 5.
  Dönüştürücü..Isı basınç kuvvet vb gibi değerleri alarak daha düşük değerli 0-10 V yada 4-20 mA gibi düşük elektrik sinyallerine çeviren cihazdır. Burdanda bu bilgi PLC gibi ekipmanlara aktarılabilir.
  ... oayaz
 6. 6.
  transmitterler, sensör özelliğe sahip elemanların ürettiği elektriksel işaret bilgisini anlamlı enstruman sinyallerine dönüştüren cihazlardır. Transducerlerden farkları, transducerler, sense ettikleri ölçüm bilgisini elektriksel işaretlere dönüştürür. Örneğin, Termokaplların belli bir sıcaklık değerinde, mV mertebesinde gerilim üretir, ya bir pt-100 0 derecede 100 ohm direnç değeri verir. transmitterler ise, bu elektrıksel bilgiyi, 4-20 mA, 0-10V gibi enstrumantasyon sinyallerine dönüştürür.
  ... texavery