bugün

(bkz: )http://www.youtube.com/watch?v=VeD30MX_HGk
istediği kadar diksiyon dersi alsın illaki bir kelimede trakya şivesi kullanıp trakyalı olduğunu belli edecek insanlardır.
paragözdürler.
ep gene bizim kızanlar.
bulgaristan göçmeniyse tadından yenmez.
- kim o ?
+ karabasan bea sanki yan komşunun oğlu er gün uğrar.
alkolü çok severler.

öyle ki; fırsat buldukları her an içmeye müsaittirler, saatin kaç olduğunun pek önemi yoktur. hoş bendeniz de aslen edirneliyim efendim.

perşembe akşamı edirne'de okuyan çok samimi arkadaşımdan gelen telefon ile cuma günü atladım gittim. amaç haftasonu trakya üniversitesinde düzenlenen bir eğitime katılmak iso 9001 , gmp , glp bok püsür bir dünya şeyin eğitimi vardı. aslında nasıl bir haftasonu geçireceğimizi az çok tahmin ediyordum fakat hiç de beklediğim gibi olmadı. şansıma yılın bu zamanları kar kıyamet ve ayaz olması gerekirken harikulade bir hava vardı güzide memleketimde.

çevremde benim kadar içebilen pek arkadaşım yok hazır ben de trakyalı dostlarımı bulmuşum adamakıllı içeriz diye de içten içe seviniyorum. cuma akşamı vardım edirne'ye. eve girdik hoş beş falan pat telefon ''kanka gelirken kaç tane bira alayım?'' biliyorum ki bu daha hoşgeldin faslı, işin ben de ''dirseğinle zile basıcak kadar al'' dedim.

bir ölçü birimi olarak: dirseğinle zile basıcak kadar.

trakyalılar bilirler aslında; ''kaç tane bira alayım?'' diye sorduğunuzda alıcağınız yanıt adet bazında değildir, ''2 poşet bira al''dır doğru yanıt.

sabah 9'da eğitim var, biraz içer yatarız diye düşünüyorum ben tabi. mümkün mü amına koyiyim edirne gibi bi yerde göte kadar olmadan yatmak? bizimkiler eğitimi düzenleyenlerle kanki oldukları için devam etme zorunluluğu da yok. içtik ettik saat 9 oldu bir başka arkadaş geldi. ''hadi gidiyoruz'' dediler, uzun zamandır da görüşmediğimizden bunlar bütün haftasonunun planını yapmışlar, kırcasalih diye bir köy var, dünyanın en güzel köfte ve satır etinin yapıldığı bir yer; atladık gittik. gece 4 gibi edirne'ye vardığımızda ben hala sabah nasıl kalkıcağımızı düşünüyorum bi yandan aklım eğitimde. gideceğimizi düşünüyorum saf saf. ''ha bakalım gidelim meriç boyuna da cila yapalım'' oraya da gittik. iddia ediyorum karaağaç dünyanın en güzel yerlerinden biri, aksini iddia edenle kavga ederim, olay çıkartırım.

karaağaç lozan'la topraklarımıza bağlanan bir yer. ismet inönü'ye sırf karaağaç gibi cennetmekan bir yeri topraklarımıza yeniden kazandırdığı için laf söyletmem.

sabaha doğru yattık. saatleri kurduk ama tabi kalkamadık. çıktık kahvaltı yaptık ve arkadaşımız geldi arabayla, diğer tayfayı da toplamış, mangal alınmış, keman gitar klarnetler alınmış, meriç boyuna mangal yapmaya gidicez dendi bize de icabet etmek düşer tabi.

aramızda trakyalı olup da edirne'yi çok gezme fırsatı olmayan arkadaşımıza edirne turu yaptırıldı öyle ki; keraneyi bile gezdirdiler ''burası da edirne keranesi'' diyerekten. aynı günün akşamı da dinlenti'de rezervasyon yaptırılmış. pazar günü de benzer şekilde koca gün içerek geçti ve istanbul otobüsüne bindiğimde hala dut gibi sarhoştum.

velhasıl trakya insanı eğlenmeyi içmeyi bu derece sever. tam bir sefa pezevengi insanlardır. bir o kadar da cömert insanlardır. sağolsunlar elimizi cebimize attırmadılar. babam da arayıp duruyor saat başı eğitim nasıl gidiyor diye ''iyi baba mola verdik'' diyorum nehir boyunda çekizlerken.
ben anadolu çocuyum diyen gereksiz insanlara trakyadakiler ne çocu lan kapçık diyen insanlardır.
Kafası güzel insan popülasyonudur Trakya. Muhabbetine doyum olmaz. Espriler gırladır. Samimi ve bir o kadar babacandır. Sarışın ve renkli göz normalken, esmer fenotip az bulunan bir türdür.
konuşmalarını bi türlü çözemediğim insanlardır. gezmeyi ve gösterişi severler . düğünleri çok eğlenceleri fakat hemen hemen her müzikte yanyana dizilip iki ileri bir geri oynuyorlar. bir kaç tane halay çeşitleri var erkeklerin ayaklarını takip etmek imlansız gibi. eğlenceli birazda umursamaz tavırlarıyla iyidirler hoşturlar. ayrıca h harfini söyleyemedikleri halde ısrarla başharfi h olan isimler seçerler.
espiri konusunda aşmış bitirmiş insanlardır bi örnek vericek olursak.

http://sphotos-f.ak.fbcdn...54354929_1893995856_n.jpg
sanıyorumki yeryüzündeki en sıcak insanlardır. bugün 1 hafta kaldığım edirne'den döndüm. dün gece ayşekadın'a yürürken arkadaşlarla düğüne rast geldik. oynayasımız geldi. mekana girer girmez adamlar hemen gelin oynayın gençler dedi. yaklaşık 1-2 saat kurtlarımızı döktük oracıkta. çok da eğlendik yani. gelin ve damatla karşılıklı oynamak da paha biçilemez.
dindar ve sıcak kanlı insanlardır.

şiveleri de gayet hoştur.
candır, çiçektir, ülkenin gözbebeğidir.

edit: trakyalı değilim.
bir iş ortağı, bir alıcı veya satıcı olarak kesinlikle güvenilmemesi gereken insanları içinde barındıran grup. üç kuruş için yemedikleri nane kalmaz, cin olmadan adam çarpmaya kalkarlar. onun dışında severim kendilerini. hayattan keyif almasını, eğlenmesini, iki göbek atmasını çok iyi bilirler. bir de bunlar içmedikleri zaman sapıtıyorlar. mümkünse muhabbet öncesi bol bol içirin. içirin ki o muhabbete doyum olmasın.
aklarını sonuna kadar ararlar. aksızlığa asla gelemezler. epsi mükemmel insanlardır.
hiç tanımadığı biri ile tanışması ve illa ortak bir konu bulup konuşmaya başlaması 1-2 dakikayı geçmeyen sıcak kanlı insandır.
benimde icinde bulundugum insan grubudur.
delikanlı insanlardır. severiz kendilerini.
on numara insanlardır.

kötüleyenin bacısını sikem

trakyalı örnek arıyorsanız eğer ; (bkz: baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima).

şuan ki durumumuz :

Ava zate suuk. Meriçle Tunca ep gene taşıp duruyu. Nereye gezmee gitçez be adaş, nereye ?
Karıarı kocalarını işe yolladıktan sonra eve başka erkek aldıklarını biliyorum Karagümrük Full Trakyalı dolu kadınları motor oluyor. Bu yorumdan sonra Trakyalı kardeşlerim eksiyi basacaklar canınız saolsun hayat bu insan gerçekleri ile yüzleşmeli diye yazdım.
Cana yakın insanlardır sohbetleri iyidir.
Ülke elden gitse umurlarında olmayacak insanlardır.
Flash tv tadında insanlardır sürekli oynarlar.
Kendi işyerleri de yoktur hep başkalarının yanında çalışırlar. Onlar için günlük içki parası çıkıcak kadar çalışmak yeterdir.
Bide kendilerini olduklarından çok farklı gösterirler bi sosyal medyadaki hayatına bide reel hayatına bakarsın dağlar kadar fark vardır.
toprağım olmalarına rağmen sevmiyorum bu çok bilmiş şoparları. çoğu güvenilmez, tüketici ve bir boktan haberi olmayıp, herşeyi ben bilirim havasında olan, iki arada bir derede kalmış olan saflardır. göçmendir çoğu.
Ayyaş şoparlar.

Bunların cinganlığı ep çakallıktan ötürü be ya.