bugün

Pomak veya patriot.
Efendim buyrun benim.
Karadenizlilerden haz etmem pek ya trakyalılar olsa da fark etmez ilgimi çekmeyen varlıklar.
Avrupalı insanlardır.
kelime başlarındaki h'leri pek söylemezler.
7 / 24 kafa çeker namaz niyazlı insan zor bulunduğu gibi ağzı bozuk küfürbaz kişilerdir.
hiç unutmam fakültede trakyalı arkadaşımla otururken muhabbet bir yerden açılmış ve dayımla yengemin kuzen olduklarını söylemiştim. bunu dediğimde arkadaşın yüzü bir attı, bir düştü, sormaya çekiniyor ama anlaşılıyor yüzünden rahatsızlığı. sonra öğrendim ki onlar da kuzen kardeşle eş tutulurmuş hatta aynı mahalle kızına bakmak bile kimi yerlerde hoş karşılanmazmış. gece istediğin saatte dışarı çıkmalardan, milletin karısı kızına bakmamaktan laf etmiyorum bile. o gün anladım, trakya insanları hakikaten kafa olarak toplumun birkaç adım ötesinde. hiç bozmasınlar inşallah.
Ne zararı vardır ne de yararı.

'Verirsen ekime vermezsen bi yere' derler.
her üç kelimeden birinde bea diyen vasatın altı türkçe özürlü insanlardır. evet..
genelde h harfini kullanmayı sevmezler bu nedenle ham ile başlayan kelimeler bir anda başka başka yerlere gider..

ham: am
hamdi: amdi
hamdullah: amdullah.
(bkz: genişdirler)
(bkz: türkçenin ırzına geçmiş bir şive konuşurlar)
sorry, really ı dont understand u.

adamdırlar.
Çıkarcı ve yalaka insandır. Gururlusu az bulunur.
Medenidir, Atatürk'ü sever, ülkesine bağlıdır, biraz da rakıyı sever tabi candır o can.
Batı popülasyonudur. Fena içer kendimden değilde yaşadığım yerden bilirim. daha doğrusu eski yaşadığım yerden. Karısını en çok aldatan insan tipleridir.
Köprüden ötesi kürdistan derler ev kiralamaya gittiğinde memleketini sorup evi vermeyiz der bunu da ekler peşine. Bazıları sen bizim evladımızsın der. Köylüleri çok iyi insanlardır cana yakın kötülük bilmezler. Aynı mahalledeki çocuk kardeş gibidir der kız vermezler takdir ediyorum bu konuda her şeye rağmen güvenirler. Severim trakyalıları. Kızları biraz beyinsizdir ama. Borçtan nefret ederler biraz da korkak millettir trakyalılar belki tarihte cesaret örneği vardır araştırmadım. Disiplinli ve düzenlidirler. Excel dosyasında ev gelir giderini tutan tanıdığım var. Genel olarak iyi insanlardır 13 senedir trakyada yaşıyorum üj bejin hesabı yapılmaz burada.
Yanlıs anlamayin ama bir ege insanı değillerse de iyidirler.
Sıcakkanlı, coşkulu, olduğu gibi yaşayan insanlardır. Çalgısız ve alkolsüz yaşayamazlar. Eğlenmeye birebirlerdir. Çabuk parlayıp çabuk sönen bir yapıları vardır.
kızları pek oynak olan tipler. evet.
Cimri insanlarmış.

Gel oğlum gel rakiyla vaftiz edeyim seni bira ile abdest aldiriyim.

Neyin kafası lan bu?
yüreğide muhabbeti kadar güzel insanlardır. içmesini iyi bilirler. ayrıca şivesine bayılırım.
Koy göte bea.
Buyur cınım.

Alkol alırken Babamızla siyasi, tarihi şeyler konuşabiliyoruz.
Dedenin mezar taşını okumak için kafa patlatıp onun bunun göt kılı olmuyoruz falan.
Gerçekten sürekli birşeyler satmaya ticaretini yapmaya çalışırlar.
bazı arfleri söyleyemezler.
Baba tarafından benimde içinde bulunduğum kesimdir. Coğrafya yakınlığından dolayı kolayca Bulgarca öğrenen insanlardır.
güncel Önemli Başlıklar